تأثیر آلودگی هوا بر آسیب‌دیدگی قرنیه - شفا آنلاین | نیوز پارسی

تأثیر آلودگی هوا بر آسیب‌دیدگی قرنیه

بازدید: 9

تاریخ: 1397/9/7

ساعت: 15:05


بیش از سالمندان، این کودکان یا افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله هستند که با بیشترین خطر ابتلا به بیماری‌های چشمی ناشی از آلودگی هوا مواجه‌اند

تأثیر آلودگی هوا بر آسیب‌دیدگی قرنیه
شفاآنلاین>سلامت>پزشکان هشدار دادند: آلودگی هوا نه تنها به سیستم تنفسی آسیب می‌زند بلکه سلامت چشم‌ها را نیز به خطر می‌اندازد.

به گزارش شفاآنلاین، کارشناسان سلامت بر اساس بررسی‌های خود اظهار داشتند: پایین بودن کیفیت هوا مشکلات جدی را برای چشم‌ها به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به آسیب قرنیه اشاره کرد.

به گفته متخصصان هندی، برخلاف بینی یا دهان نمی‌توان چشم‌ها را با ماسک پوشاند و به همین دلیل چشم‌ها در برابر تاثیرات آلودگی هوا آسیب‌پذیرتر هستند. آسیب‌دیدگی قرنیه ناشی از قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا طی چند سال اتفاق می‌افتد و یک واکنش سریع و آنی نیست.

همچنین درصورتیکه خشکی چشم‌ها برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا کند به قرنیه آسیب می‌رسد و قدرت بینایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر ذرات معلق ریز (PM ۲.۵)، گوگرد دی‌اکسید، کربن مونوکسید و دیگر گازهای شیمیایی موجب سوزش و التهاب چشم‌ها می‌شوند.

 به گفته کارشناسان، بیش از سالمندان، این کودکان یا افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله هستند که با بیشترین خطر ابتلا به بیماری‌های چشمی ناشی از آلودگی هوا مواجه‌اند.ایسنا

مطالب مشابه