تحلیل دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا - خبر ورزشی | نیوز پارسی
تحلیل دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

تحلیل دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا


منبع: خبر ورزشی

بازدید: 3

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 16:38


در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شاهد تکرار دو فینال دوره‌های قبلی خواهیم بود، در حالی که یک نبرد انگلیسی خواهیم داشت و یکی از بازی‌های مرحله حذفی فصل قبل هم تکرار خواهد شد.

خبرورزشیشهراد باغستانی:چهارشنبه شب گذشته مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا پایان یافت، مرحله‌ای با دیدارهای جذاب، شگفتی‌ها و حذف بزرگانی که مدعی قهرمانی بودند. کسی فکر نمی‌کرد منچستریونایتد بتواند در پاریس رقیب متمولش را غافلگیر کند و به این مرحله برسد. پیش‌بینی صعود منچسترسیتی دشوار نبود، اما زدن 10 گل در 2 بازی رفت برگشت برابر شالکه عملکردی بی‌نظیر به حساب می‌آید. وقتی دورتموند صدرنشین بوندس‌لیگا بود، تاتنهام برابر این حریف قدرتمند آلمانی دبل کرد و به مرحله بعد رسید. لیورپول که در اوج است بایرن‌مونیخ غولِ آلمانی را در آلمان با ارائه یک بازی هوشمندانه شکست داد و صعود کرد تا تعداد تیم‌های انگلیسی در یک‌چهارم به عدد 4 برسد، اتفاقی که یک دهه رخ نداده بود. بارسلونا در بازی رفت برابر لیون نتوانست گل بزند، اما در نوکمپ 5 گل زد و برای دیگر مدعیان خط و نشان کشید. پورتو در حالی که در ایتالیا باخته بود، در خانه‌اش شکست برابر رم را جبران کرد تا یکی از مهمان‌های غیرمنتظره این مرحله باشد. یوونتوس با شاهکار رونالدو و هت‌تریک او در تورین کاری کرد اتلتیکو زانو بزند و غول‌کش بزرگ را از لیگ قهرمانان کنار زد. و مهم‌ترین و غیرمنتظره‌ترین اتفاق یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مادرید رخ داد، جایی که آژاکس با ستاره‌های جوانش رئال‌مادرید قهرمان 3 دوره اخیر این تورنمنت را درهم کوبید تا سلطنت کهکشانی‌ها به پایان برسد. در ادامه به تحلیل 4 بازی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا خواهیم پرداخت، اما بدانید پیش‌بینی از همیشه دشوارتر خواهد بود. مرحله قبل هم نیمی از پیش‌بینی‌ها غلط از آب درآمد و 4 تیم با حذف‌شان غافلگیرمان کردند.


تاتنهام انگلیس – منچسترسیتی انگلیس

2 رقیب آشنا، اما نه در رقابت‌های اروپایی! احتمال اینکه با حضور 4 تیم انگلیسی شاهد یک نبرد تمام لیگ برتری در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باشیم، زیاد بود و این قرعه به تاتنهام و منچسترسیتی افتاد. 3 بازی در فصل جاری و 3 برد برای سیتیزن‌ها، نکته‌ای که باعث می‌شود شانس صعود را به شاگردان گواردیولا بدهند. پوچتینو از اکتبر 2016 یعنی حدود 2 سال و نیم است که موفق به شکست سیتی نشده و شاید یکی از تیم‌هایی که دوست نداشت با آن روبه‌رو شود همین تیم آبی‌آسمانی‌پوش شهر منچستر بود. در هر صورت اسپرز بعد از 8 سال به این مرحله لیگ قهرمانان اروپا رسیده و نمی‌خواهد راحت پا پس بکشد. از طرفی نباید فراموش کرد مرحله قبل هم دورتموند شرایط بهتری داشت، اما «پوچ» زنبورها را غافلگیر کرد. سیتی با برد در 10 بازی اخیرش، 10 گل زده در مرحله قبل لیگ قهرمانان و گرفتن صدر جدول لیگ برتر از لیورپول در اوج آمادگی است. گواردیولا نمی‌خواهد انتظار قهرمانی در لیگ قهرمانان روی عملکرد تیمش تأثیر منفی بگذارد، اما کیست که نداند در حال حاضر آماده‌ترین تیم اروپا منچسترسیتی است. تیمی که گواردیولا ساخته تا اینجای فصل در تمامی رقابت‌ها 137 گل زده و توانایی ویران کردن هر خط دفاعی‌ای را دارد.

پیش‌بینی: منچسترسیتی

تحلیل دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا


آژاکس هلند – یوونتوس ایتالیا

با بلایی که جوان‌های آژاکس بر سر رئال‌مادریدِ پرافتخار آوردند آیا هنوز این تیم را رقیب آسانی برای مدعیان قهرمانی لیگ قهرمانان می‌دانید؟ پاول ندود می‌گوید بازی کردن برابر آژاکس شوخی‌بردار نیست و خودشان را برای یک مبارزه سخت آماده می‌کنند. با این حال فرصت خوبی برای یوونتوس با کریستیانو رونالدو در فصل جاری فراهم شده که طلسم قهرمان نشدنِ بانوی‌پیر در لیگ قهرمانان اروپا را پس از 23 سال بشکنند. CR7 در بازی قبلی برابر اتلتیکو نشان داد باشگاه یوونتوس چرا برای خرید او در 33 سالگی 100 میلیون یورو هزینه کرده است. اگر کریس نبود، یووه می‌توانست به جام برگردد یا این مرتبه حتی حسرت رسیدن به جمع 8 تیم هم به دل‌شان می‌ماند؟ یووه این روزها حتی از ماه‌های ابتدایی فصل هم آماده‌تر شده و توانایی قهرمان شدن را دارد، اگر همیشه مثل بازی برگشت برابر حریف مادریدی هیجان داشته باشند. اگر بیش از 2 دهه است که لیگ قهرمانان را دنبال می‌کنید حتماً فینال 1996 را یادتان هست. آخرین قهرمانی یووه با برتری برابر آژاکس در ضربات پنالتی رقم خورد. آژاکس آن بازی را باخت ولی نسل جدیدی در فوتبال هلند ظهور کرد. فراموش نکنید سال 1973 هم آژاکس یکی از قهرمانی‌هایش را با شکست یووه به‌دست آورد.

پیش‌بینی: یوونتوس

تحلیل دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا


منچستریونایتد انگلیس – بارسلونا اسپانیا

منچستریونایتد بدشانس یا خوش‌شانس؟ اول از همه بدشانس هستند که مجبورند با وجود اینکه در قرعه‌کشی باید بازی برگشت را میزبانی می‌کردند به‌دلیل همزمانی میزبانی‌شان با سیتی ابتدا در اولدترافورد بازی کنند. اما برای تیمی سولشائر ساخته فرقی می‌کند؟ پاریس پرستاره در تئاتر رؤیاها پیروز شد، اما در خانه هرچه فرصت به شیاطین‌سرخ دادند تیری شد در قلب خودشان! منچستریونایتد هم باید برابر یکی دیگر از مدعیان اصلی قهرمانی قرار بگیرد، تیمی که در آخرین فینال‌هایی که در سال‌های 2009 و 2011 حضور داشتند، شکست‌شان داد و خاطرات تلخی برای‌شان رقم زد. بارسا هم مرحله قبل لیون را گلباران کرد، از طرفی در لالیگا با فاصله صدرنشین است و در جام‌حذفی هم شانس خوبی برای قهرمانی دارد. کاتالان‌ها در فکر یک سه‌گانه دیگر در اروپا این مرتبه با والورده هستند. مهم‌ترین مبارزه این مرحله برای سولشائر هم یادآور شیرین‌ترین خاطره فوتبالی‌اش است. سرمربی محبوب نروژی پیش از اینکه این روزها شیاطین‌سرخ را نجات دهد، در فینال 1999 در واپسین ثانیه‌ها بهترین ضربه‌اش را به توپ زد تا تور دروازه بایرن به لرزه دربیاید و یکی از تاریخی‌ترین کامبک‌های لیگ قهرمانان اروپا ثبت شود. آیا این مرتبه هم سفر به بارسلون برای او یادآور یک خاطره به‌یاد‌ماندنی دیگر خواهد بود؟ دشوار است، اما نشدنی نیست.

پیش‌بینی: بارسلونا

تحلیل دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا


لیورپول انگلیس – پورتو پرتغال

در روزهای دشواری که لیورپول گیر کرده بود، اینکه به مدعیان اول قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برخورد نکردند بهترین خبر برای‌شان بود. لیورپول در ماه‌های اخیر صدر جدول لیگ برتر را در بازی‌های پرفشار و سخت از دست داد، از طرفی در مرحله قبل لیگ قهرمانان اروپا هم چالشی دشوار برابر بایرن‌مونیخ داشت. اگرچه شاگردان کلوپ از پس آزمون سخت در مونیخ خوب برآمدند، اما باید یکی از غول‌های اروپا را حذف می‌کردند. پورتو در لیگ قهرمانان نه بی‌تجربه است و نه حریف کوچکی محسوب می‌شود. اژدها 2 مرتبه قهرمان لیگ قهرمانان شده و هر دهه یک تیم متفاوت داشته است. پورتویی‌ها هر دفعه درخشیدند چند ستاره به باشگاه‌های بزرگ صادر کردند. با تمام این تفاسیر خود پرتغالی‌ها هم می‌دانند شانس‌شان برای حذف لیورپول خیلی کم خواهد بود و از مرحله یک‌هشتم نهایی فصل قبل که در دراگائو از همین تیم لیورپول 5 گل دریافت کردند، زمان زیادی نمی‌گذرد. مشکل پورتو فقط همین یک باخت نیست و در 6 مصافی که با لیورپول داشته‌اند هیچ‌گاه پیروز نشده‌اند. خیلی‌ها می‌گفتند لیورپول لیگ قهرمانان را قربانی پایان دادن حسرت قهرمانی در لیگ برتر خواهد کرد، اما همین حرف‌ها باعث شده انگیزه کلوپ و شاگردانش برای موفقیت در اروپا بیش از پیش شود و می‌خواهند مثل فصل قبل به فینال برسند.

پیش‌بینی: لیورپول

تحلیل دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو