تحولات بعد از انقلاب در ایلام/ استانی که صاحب بزرگراه شد - مهر | نیوز پارسی

تحولات بعد از انقلاب در ایلام/ استانی که صاحب بزرگراه شد

منبع: مهر

بازدید: 13

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 21:48


ایلام - استاندار ایلام با تشریح تحولات بعد از انقلاب در ایلام، گفت: قبل از انقلاب بسیاری از زیرساخت ها در استان وجود نداشته است.

تحولات بعد از انقلاب در ایلام/ استانی که صاحب بزرگراه شد

به گزارشخبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری در صدا و سیمای ایلام اظهار داشت: اتحاد و هم افزایی بین ملت و امام باعث شکل دهی انقلاب اسلامی و تثبیت آن شد و تلاش های دشمن نتوانست کاری از پیش ببرد.

وی تصریح کرد: در اوج مشکلات گذشته توانستیم در مقابل آمریکا و دشمنان نظام بایستیم اما امروز ما قدرتمندتر از گذشته هستیم و آمریکایی ها دیگر هم پیمانان خود را با آن شدت و حدت در کنار خود نمی بینند.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران در ۴۰ سالگی پخته تر از گذشته شده است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه استان ایلام در سال ۵۷ بزرگراه نداشته این اما الان ۱۴۳ کیلومتر بزرگراه دارد، گفت: قبل از انقلاب ۳۰۰ متر تونل در استان وجود داشته ولی الان۱۱.۵ کیلومتر تونل در استان ساخته شده است.

وی گفت:  قبل از انقلاب در استان سد وجود نداشته است، گفت: الان چهار سد با سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب حجم ذخیره آبی در استان وجود دارد.

سلیمانی دشتکی افزود: تا پایان سال آینده بالغ بر ۱۵۰ هزار هکتار سیستم آبیاری مدرن در استان خواهیم داشت.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه قبل از انقلاب ۱۷ روستا در استان آب شرب داشتند ولی الان تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند، تصریح کرد:  قبل از انقلاب ۸ کارگاه در استان وجود داشته الان فقط ۲۶۴ پروژه صنعتی در استان فعال است.

وی افزود: قبل از انقلاب ۱۰ روستا برق داشتند ولی الان تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.

فاز اول اتصال استان به خط ریلی کشور شروع می شود

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: گازرسانی قبل از انقلاب در شهرها نداشتیم، الان ۲۳ شهر استان گازرسانی شده و تا پایان سال آتی سه شهر دیگر از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی گفت: اگر ۸۰ هزار هکتار دیگر در عرصه های منابع درختکاری شود دیگر منشاء ریزگردی در استان نخواهیم داشت.

سلیمانی دشتکی گفت: در سال ۹۶ اعتبار سد سیکان ۱۰۰ هزار تومان بود و آن هم برای اینکه ردیف حذف نشود و امروز با تلاش خیلی زیادی مجموعه مسئولان و نمایندگان و بودجه آن رسما به ۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: الان در پایانه مهران سالانه حدود ۱.۵ میلیارد دلار به طور متوسط صادرات انجام می شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه پتروشیمی مهران به زودی روند اجرایی آن شروع می شود، گفت: زیرساخت های مهران و دهلران ازجمله بزرگراه مهران-دهلران- اندیمشک تحت اقدام است.

وی افزود: فاز اول اتصال استان به خط ریلی کشور به زودی شروع می شود.

مطالب مشابه