تداوم صادرات برق ایران به عراق - مشرق نیوز | نیوز پارسی

تداوم صادرات برق ایران به عراق

منبع: مشرق نیوز

بازدید: 12

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 20:56


وزیر نیرو گفت: در تلاشیم از تمامی ظرفیت‌های موجود کشورمان در قالب شرکت‌های بخش خصوصی برای توسعه صنعت برق، کاهش تلفات انرژی و زمینه‌سازی لازم برای بازسازی کشور عراق استفاده کنیم.

تداوم صادرات برق ایران به عراق

به گزارش مشرقبه نقل از وزارت نیرو،رضا اردکانیاندر مراسم استقبال ازلویخطیبوزیر برق عراقدر فرودگاه امام خمینی (ره)، گفت: این سفر به منظور پیگیری مذاکراتی است که ماه گذشته بین طرفین در بغداد صورت گرفته است و نهایتاً منجر به امضای اسنادی خواهد شد که تمامی وعده‌ها و برنامه‌های بحث شده در بغداد را اجرایی خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه این سفر نقش تعیین کننده‌ای در توسعه منطقه خواهد داشت، ادامه داد: کشور ما مطمئناً همکاری خود را با دولت و مردم عراق در زمینه انرژی توسعه خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

پست همتی درباره مذاکره با همتای عراقی

چهار اولویت اقتصادی مذاکرات ظریف با عراقی‌ها

عراق خواستار اصلاح شبکه برق این کشور توسط ایران شد

وزیر نیروخاطرنشان کرد: در تلاشیم از تمامی ظرفیت‌های موجود کشورمان در قالب شرکت‌های بخش خصوصی برای توسعه صنعت برق، کاهش تلفات انرژی و زمینه‌سازی لازم برای بازسازیکشور عراقاستفاده کنیم.

اردکانیان با اشاره به اینکه درصدد توسعه همکاری با سایر کشورهای همسایه از طریق همکاری با عراق هستیم، ادامه داد: در جریان سفر وزیر برق عراق به کشورمان مذاکرات مفصلی را با مسئولان اینوزارتخانهخواهیم داشت چرا که از یک ماه پیش همکاران بنده در وزارت نیرو مشغول برنامه‌ریزی این سفر هستند و بازدید و ملاقات‌های مهمی برای این سفر در نظر گرفته شده است. همچنین اسنادی در این سفر به امضا خواهد رسید که از جمله آن استمرارصادارتبرق ایرانبه عراق خواهد بود.

وزیر برق عراق: تقویت روابط برقی ایران و عراق

همچنینلوی خطیب، وزیر برق عراق نیز در این مراسم با اشاره به اینکه سفرش به کشور ایرانبراساسدعوت وزیر نیرو بوده است، گفت: هدف از این سفر تقویت روابط برق و نیرو و مسائل اقتصادی میان دو کشور است.

وی افزود: در جریان این سفر توافقات و یادداشت تفاهمات مربوط به سفر یک ماه پیش وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران به بغداد نیز به مرحله اجرا در خواهد آمد.

منبع: مهر

مطالب مشابه