ترامپ مهاجران اخراجی را به خطرناک ترین مناطق در مرز مکزیک باز می گرداند - العالم | نیوز پارسی

ترامپ مهاجران اخراجی را به خطرناک ترین مناطق در مرز مکزیک باز می گرداند

منبع: العالم

بازدید: 12

تاریخ: 1397/10/21

ساعت: 17:06


واشنگتن پست نوشت: مقامات مهاجرتی آمریکا حدود 100 تا 200 مهاجر اخراجی را به یکی از خطرناک ترین شهرهای مکزیک بازگرداندند.

ترامپ مهاجران اخراجی را به خطرناک ترین مناطق در مرز مکزیک باز می گرداند

العالم-آمریکا

تمام این مهاجران که از اتباع مکزیک هستند سالها به صورت غیر قانونی در آمریکا زندگی می کردند و هیچ اطلاعی از شهرت شهر رینوسا (خطرناک ترین و ناامن ترین شهر مکزیک) ندارند. بر اساس نظرسنجی دولت، شهر رینوسا که در ایالت تامائولیپاس، تنها امتداد مرزی شمالی مکزیک است که وزارت خارجه این کشور درباره سفر به این منطقه هشدار داده و آنرا به مثابه افغانستان و کره شمالی توصیف کرده است.
از سال 2017 تا 2018 تعداد قتل و آدم کشی در این شهر ششصد هزار نفری دو برابر شده و به 225 نفر رسیده و دست کم دو هزار و پانصد نفر دیگر نیز مفقود شده اند. گروه های جنایتکار خود را از طریق آدم ربایی و اخاذی غنی می کنند و مهم ترین هدف شکار آنها مهاجران هستند. سال گذشته، یک سوم مهاجران اخراجی از آمریکا که جمعیت آنها حدود 60 هزار نفر بود به ایالت تامائولیپاس فرستاده شدند که 16 هزار و پانصد نفر از آنها به شهر رینوسا تبعید شدند. مقامات مکزیک و مدافعان حقوق بشر این اقدام آمریکا را نقض آشکار حقوق بشر می دانند.
دولت جدید مکزیک گفت، قصد دارد از آمریکا به صورت رسمی درخواست کند تا تبعید مهاجران به رینوسا و دیگر شهرهای خطرناک و فقیر مرزی را متوقف و به دیگر شهرهای امن منتقل کند. توناتیوه گیلن Tonatiuh Guillén رئیس مهاجرت ملی مکزیک اعلام کرد: در نظر گرفتن شهر رینوسا به عنوان نقطه بازگشت (مهاجران) راه حل ایده آل نیست. ریکاردو کالدرون یکی از مقامات ارشد مهاجرت در ایالت تامائولیپاس ، هر شب به مهاجران اخراجی خوش آمد و از اقدامات احتیاطی در زمان اقامت در رینوسا می گوید.
کالدرون - که دفترش نزدیک پل بین المللی است- افزود: واقعیت این است که آمریکا مهاجران را به یکی از خطرناک ترین مکان های مرزی منتقل می کند. خطرناکی این منطقه به حدی است که اگر افراد اینجا را برای خوردن چیزی ترک کنند، ربوده می شوند.
ماریو گارسیا، یکی دیگر از مقامات مهاجرت ایالت تامائولیپاس گفت ما به مهاجران می گوییم، یا با ما بیرون بروید و یا اصلا نروید. اگر قصد سفر مستقل دارید باید انتظار ربوده شدن (به دست گروه های جنایتکار) را داشته باشید. کالدرون افزود: این تهدیدات ثابت هستند. در برخی موارد زمانی که مهاجران قصد پرداخت پول بلیط اتوبوس برای رفتن به زادگاهشان را دارند از سوی گروه های جنایتکار با اسلحه تهدید می شوند. در موارد دیگر گروه های جنایتکار اتوبوس هایی را که قصد ترک شهر رینوسا را دارند متوقف و مسافران را مجبور به ترک اتوبوس می کنند و سپس آنها را می ربایند و از خانواده های آنها باج خواهی و در خواست چند هزار دلار برای آزادی آنها می کنند. در ماه اکتبر 22 مهاجر که اکثر آنها تبعه هندوراس بودند ربوده و در عملیات نجات پلیس آزاد شدند.
در سال 2016، دولت فدرال مکزیک موافقت کرد تبعید از آمریکا به 12 شهر مرزی از جمله رینوسا را محدود کند. این تلاش در راستای تسهیل روند تبعید مهاجران بود حتی اگر وارد کردن آنها به مکان های خطرناک مکزیک مقامات محلی را خشمگین کند و باعث نگرانی های حقوق بشری شود.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


اخبار حوادث عکس عربستان یمن عربستان سعودی پلیس حوادث حادثه صدا و سیما فیلم اصلی حمله تروریستی بارش باران سریال جشنواره کد ویدیو دانشجویان عکس روز رسانه ملی ساری قطار سعودی شبکه اجتماعی جنگ یمن تحولات یمن تروریستی شهروندان فیس بوک ائتلاف سعودی عید نوروز ارتش یمن راهیان نور انصارالله یمن مجروح مخابرات مزدوران سعودی پیام منطقه احسان علیخانی حضرت علی هدیه استوری عکس نوشته عکس پروفایل عصر جدید سیما Flash plugin اس ام اس نوروزی نیروهای یمنی برنامه ها استان صعده استاتوس طغیان رودخانه عکس طبیعت روز پدر واتس‌آپ علی عکس پروفایل دخترونه نوشته های زیبا نوشته های غمگین عکس گل عکس پروفایل غمگین عکس سیاه نوشته زیبا برای شروع روز متن زیبا برای آغاز روز متن زیبا برای شروع یک روز خوب متن زیبا برای شروع روز جدید عکس نوشته زیبا برای شروع روز نوشته پروفایل نوشته تولدت مبارک نوشته های تیکه دار نوشته پشت ماشین نوشته مادر هلندی ولادت حضرت علی روز مرد مطالب داغ و ویژه ✅ تبریک عید نوروز نوشته برای تلگرام عملیاتی تبریک روز پدر استان عسیر عکس نوشته پروفایل پروفایل خاص صعده یمن عکس برای پروفایل عکس پروفایل خاص عکس پروفایل جدید علی ابن ابی طالب روز پدر 97 پروفایل روز مرد روز مرد 97 جشن هولی پروفایل روز پدر عکس روز پدر تاریخ روز پدر عکس پروفایل روز پدر عکس نوشته روز پدر پروفایل جدید عکس پدر

به روایت تصویر


به روایت ویدئو