ترامپ مکزیک را تهدید به بستن مرز در هفته آینده کرد - پارسینه | نیوز پارسی

ترامپ مکزیک را تهدید به بستن مرز در هفته آینده کرد

منبع: پارسینه

بازدید: 3

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 22:44


ترامپ مکزیک را تهدید به بستن مرز در هفته آینده کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری تهدید کرد که تا هفته آینده همه یا بخش بزرگی از مرز‌های کشورش با مکزیک را می‌بندد.

ترامپ با متهم کردن دمکرات‌های کنگره به تضعیف قوانین مهاجرت در آمریکا، گفت: مکزیک قوی‌ترین قوانین را در زمینه مهاجرت دارد و مدعی شد این کشور سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از طریق آمریکا درآمد کسب می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه کنگره کشورش باید اقدام سریع برای تقویت قوانین مهاجرت کند، از مکزیک خواست از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا از طریق خاک این کشور جلوگیری کند.

رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد: اگر مکزیک از ورود همه مهاجران غیرقانونی به آمریکا جلوگیری نکند، من هفته آینده همه یا بخشی از مرز مکزیک را می‌بندم.

موضوع ورود مهاجران غیرقانونی از مرز‌های جنوبی آمریکا به این کشور از زمان به قدرت رسیدن ترامپ موضوعی جنجالی بوده که بار‌ها به برخورد‌های سیاسی میان ترامپ و دمکرات‌ها منجر شده است.

ترامپ در دوران رقابت‌های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ وعده داد که در مرز آمریکا با مکزیک دیواری ایجاد می‌کند تا از ورود مهاجران غیرقانونی جلوگیری کند.

رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که بیشترین آمار جنایات از جمله قتل و قاچاق موارد مخدر در کشورش مربوط به مهاجران غیرقانونی است، اما نهاد‌های امنیتی مثل پلیس فدرال این ادعا را تایید نمی‌کنند.

جدال برای ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک اوایل سال جاری میلادی باعث تعطیلی ۳۵ روزه بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا شد که طولانی‌ترین مورد در تاریخ این کشور بود.

دمکرات‌های کنگره آمریکا با ساخت چنین دیوار مخالف هستند و حاضر به تامین بودجه برای آن نیستند.
ترامپ در ابتدای به قدرت رسیدن گفته بود که مکزیک هزینه ساخت این دیوار را تامین می‌کند، اما بعد‌ها با انکار مقام‌های مکزیکی و درخواست بودجه از کنگره مشخص شد که دروغ گفته است.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


استقلال جهان هند سامسونگ اپل خبرگزاری حوزه موبایل لیبی سودان نقاشی نوآوری لاستیک تکنولوژی عباس عبدی سید حسین حسینی کوالکام بمب سیدمهدی رحمتی روغن موتور رنگ آمیزی آسانژ آلرژی در نوزادان همایش دکترین مهدویت مرکز فقهی ائمه اطهار عفونت در نوزادان Brad Pitt واکسن نوزادان عکس هایی از زندگی کاری کارگر سنگ تراش لرستانی تصاویری جالب از کوچک ترین مرد جهان زنی با پاهای ۷۰ کیلو گرمی عکس تصاویری از عشق گربه به طوطی محمد علی یحیوی ترسناک ترین آسانسور جهان عکس عکسهای جالب هنرنمایی های زیبا و دیدنی با موتور ساختار مغز دخترا کشف شد عکس عکسهای دیدنی از گاو تک شاخ و 3 شاخ عجیب ترین زمین فوتبال عکس عکسهای جالب و دیدنی روز 18 خرداد 1390 عکس‌هایی از فیلم گشت ارشاد خبر مهم آنجلینا جولی معتاد شد عکس عکس های افراد معروف در فرودگاه ها عکسهایی از مراسم عروسی هیفا وهبی آخر عاقبت تام و جری مثل میگ میگ معلوم شد عکس عکس هایی از چپ‌ دست‌ های معروف سینمای هالیوود مصاحبه یحیوی تصاویر جالب و دیدنی از مجسمه های شنی عکس های زیبا ترین زنان جهان ساخت قاب عکس نقاشی جنگل نقاشی عقاب نقاشی کبوتر نقاشی طاووس نقاشی قو ایمنی در نوزادان

به روایت تصویر


به روایت ویدئو