تمامی مسیرهای حادثه خیز سیلابی شهر اراک تحت کنترل است - مهر | نیوز پارسی

تمامی مسیرهای حادثه خیز سیلابی شهر اراک تحت کنترل است

منبع: مهر

بازدید: 3

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 22:30


اراک- شهردار کلانشهر اراک گفت: تمامی مسیرهای حادثه خیز سیلابی و نقاط برگشت آب‌های روان شهر اراک شناسایی شده و تحت کنترل بوده و معابر پرخطر نیز لایروبی شده است.

تمامی مسیرهای حادثه خیز سیلابی شهر اراک تحت کنترل است

به گزارشخبرنگار مهر، محمدکریم شفیعی عصر روز جمعه در حاشیه جلسه فوقالعادهشورای شهر اراک که با هدف تدبیر و پیشگیری از سیلاب‌های احتمالی در بارش باران طی هفته آینده (نیمه دوم تعطیلات نوروزی) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اعلام هواشناسی استان مرکزی، روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده (۱۱ و ۱۲ فروردین ماه)، ارک شاهد بارندگی‌های شدید و ایجاد سیلاب و طغیان رودخانه‌ها خواهد بود.

شهردارکلانشهراراک افزود: همچنین بر همین اساس اعلام شده حدود ۱۰۰ میلیمتر طی دو روزه ذکر شده در شهر اراک ریزش نزولات جوی خواهیم داشت.

شفیعی خاطرنشان کرد: به همین دلیل امروز در شورای اسلامی شهر اراک با حضور تعدادی از اعضای شورا شهر، معاونین و شهرداران مناطق مختلف اراک، برای بررسی آخرین شرایط موجود و جلوگیری از بروز هر گونه حادثه بر اثر بارش هماهنگی‌هایی انجام گرفت.

شهردارکلانشهراراک بیان داشت: در این جلسه از سوی معاونین و شهرداران مناطق پنجگانه اراک، کارها و تدابیر تدوین شده برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا شنبه دومین جلسه ستاد بحران مدیریت شهرداری با حضور اعضا تشکیل خواهد شد تا آخرین تدابیر لازم برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی بر اثر بارش اندیشیده شود.

شفیعی اظهار داشت: تمام مسیرهایی که روی دره‌های گذشته هستند و روان آب‌های اراک را به سمت کویرمیقانهدایت می‌کنند بررسی شده و مسیرهایی که دچار انسداد بودند هم رفع مشکل شده است.

شهردارکلانشهراراک ادامه داد: در محدوده رودخانه قره کهریز از بالادست تا پایین دست نقاطی که نیاز به لایروبی داشته در آنها لایروبی انجام شده تا سیلاب به بحران تبدیل نشود و در همین رابطه، رود دره گردوی اراک نیز لایروبی شده است.

براساساین گزارش، شفیعی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: نکته دیگر که حائز اهمیت است و باید مدنظر گرفته شده و بیشتر به آن توجه شود، موضوع سرریز شدن سدهای اطراف اراک است. باید این سرریز را به نحو درست مدیریت کنیم که به شهر اراک و روستاهای مسیر آسیب نرساند و آب‌های سرریز شده به سمت تالابمیقانهدایت شود.

شهردارکلانشهراراک بیان داشت: همچنین معابر و محل‌های عبور آب در اراک پاکسازی و لایروبی شده و در نهایت همه حوزه‌های اجرایی شهرداری اراک در آمادگی کامل به سر می‌برند و با ستاد مدیریت بحران استان همراه و همگام هستند و وضعیت شهر را در بارش‌ها به طور مستمر بررسی و رصد می‌کنیم.

مطالب مشابه