توافق دوکره و سازمان ملل بر حذف پست های نگهبانی - پارس تودی | نیوز پارسی

توافق دوکره و سازمان ملل بر حذف پست های نگهبانی

منبع: پارس تودی

بازدید: 26

تاریخ: 1397/8/1

ساعت: 01:07


توافق دوکره و سازمان ملل بر حذف پست های نگهبانی

مقامات نظامی دو کره و مرکز فرماندهی سازمان ملل در نشست روز دوشنبه در روستای مرزی «پانمونجوم» بر حذف پست های نگهبانی و برداشتن تسلیحات سنگین در منطقه حائل میان دو کشور توافق کردند.

به گزارش پارس تودی، وزارت دفاع کره جنوبی روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: در دومین نشست نمایندگان نظامی دو کره و سازمان ملل که روز دوشنبه در روستای مرزی پانمونجوم برگزار شد، مصوب شد پست های نگهبانی و همچنین تسلیحات سنگین دو کشور در منطقه غیر نظامی دو کره از 25 اکتبر برچیده شود.

نمایندگان کره شمالی و جنوبی همچنین توافق کرده اند که بعد از حذف پست های نگهبانی و تسلیحات سنگین - 35 نظامی از جمله 5 افسر ارشد در منطقه مرزی مستقر شود. 

ریاست هیات کره شمالی را در نشست روز دوشنبه ژنرال "آن ایک سان" An Ik-san و ریاست هیات کره جنوبی را ژنرال "کیم دو-گیون" Kim Do-gyun برعهده داشتند.

دو کره همچنین در راستای توافق اخیر برای کاهش تنش و جلوگیری از برخوردهای تصادفی در مرز دو کره - از سه هفته پیش نیز کار پاکسازی میادین مین در منطقه غیرنظامی (DMZ) را آغاز کردند و هفته گذشته نیز اعلام شد 90 درصد منطقه مین روبی شده است.

در آخرین نشست مون جائه این رئیس جمهوری کره جنوبی و کیم جونک اون رهبر کره شمالی در ماه گذشته در پیونک یانک بود که توافقنامه همکاری نظامی دو کشور به منظور پایان دادن به هر نوع اعمال خصمانه علیه یکدیگر امضا شد.

در ادامه کاهش تنش های شبه جزیره - مقامات راه آهن کره جنوبی اعلام کردند عملیات نوسازی و مدرنیزه کردن و همچنین اتصال راه آهن دو کره به زودی آغاز می شود.

اوضاع در شبه جزیره کره در سال جاری میلادی و از زمان مذاکرات دو جانبه رهبران دو کره بهبود یافته است و دو کشور در جهت عاری سازی شبه جزیره از سلاح هسته ای و شروع فصل جدید روابط سیاسی گامهایی برداشته اند ولی این روند به دلیل سنگ اندازی های امریکا با کندی پیش می رود.118