توسعه ورزش محلات در اردبیل سرعت می‌گیرد - تسنیم | نیوز پارسی

توسعه ورزش محلات در اردبیل سرعت می‌گیرد

منبع: تسنیم

بازدید: 10

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:23


استاندار اردبیل گفت: با توجه به این که ورزش نقش اساسی در سلامت مردم دارد به همین دلیل توسعه ورزش در محلات اردبیل سرعت می‌گیرد.

توسعه ورزش محلات در اردبیل سرعت می‌گیرد

به گزارشخبرگزاری تسنیمازاردبیل،اکبر بهنامجو شامگاه امروز در جلسه شورای عالی وزش در اردبیل اظهار داشت»: با توجه به این ه ورزش نقش اساسی در سلامت مردم توسعه ورش در محلات مبنای کار قرار دارد و نیاز است مسئولان و اداره کل ورزش و جوانان استان در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

وی بیان کرد: باید ورزش را در محلات استان توسعه دهیم که این امر نیازمند برنامه‌ریزی هدفمند است و باید افراد جامعه تحت پوشش برنامه‌های ورزشی قرار گیرند.

استاندار اردبیل گفت: توسعه ورزش همگانی در اردبیل امر اساسی است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام یافته و انتظار داریم ورزش همگانی در استان فراگیر شود.

بهنامجو تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد دستاوردهای خوبی در حوزه ورزش بودیم اما با توجه به ظرفیتی که اردبیل در ورزش دارد نیاز است زیرساخت‌ها و برنامه‌های ورزشی در استان توسعه یابد.

وی بیان کرد: باید مشوق‌های جذب اقشار مردم به ورزش فراهم شود که این امر نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است تا مردم تحت پوشش رشته‌های ورزشی قرار گیرند.

استاندار اردبیل گفت: از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم در  برنامه‌ها و جشنواره‌های ورزشی که جوایز اهدا می‌کنند این جوایز مربوط به کالاها و امکانات ورزشی باشد که این امر نقش اساسی در توسعه ورزش استان خواهد داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از توسعه ورزش همگانی در استان خبر داد و بیان کرد: هم‌اکنون 30 درصد مردم در اردبیل زیرپوشش برنامه‌های ورزشی قرار گرفته‌اند و پیش بینی شده این میزان به 50 درصد برسد.

بهرام آقاخانی افزود: برگزاری برنامه‌های ورزشی، جشنواره‌ها، راه‌اندازی ایستگاه‌های ورزشی، برگزاری همایش‌های دوچرخه سواری مبنای کار است و این برنامه‌ها به صورت متداوم در استان اجرا می‌شود.

وی از راه‌اندازی 40 خانه ورزشی روستایی در اردبیل خبر داد و بیان کرد:  درصدد هستیم 40 خانه ورزشی دیگر را نیز راه‌اندازی کنیم.

در پایان مراسم از طرح یک جوان یک نهال اردبیل شهر پایدار رونمایی شد.