جزئیات مذاکرات ظریف و برهم صالح - پارسینه | نیوز پارسی

جزئیات مذاکرات ظریف و برهم صالح

منبع: پارسینه

بازدید: 14

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:46


جزئیات مذاکرات ظریف و برهم صالح

برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز دوشنبه در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت در پیش گرفتن راه حل سیاسی برای حل تمام مشکلات منطقه تاکید کرد.

ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای درباره دیدار ظریف و برهم صالح آورده است: برهم صالح امروز در کاخ السلام بغداد، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیئت همراه وی را به حضور پذیرفت که طی آن بر تمایل عراق برای تقویت روابط دوجانبه با همسایه خود، ایران تاکید کرد.

این بیانیه آورده است رئیس جمهور صالح تاکید کرده است این موضوع (تقویت روابط دوجانبه میان ایران و عراق) نه تنها در راستای خدمت به ملت‌های دو کشور بلکه حتی در راستای خدمت به امنیت و ثبات تمام منطقه قرار دارد.

برهم صالح بر اساس این بیانیه تصریح کرده است ایران و عراق، وزن و جایگاه بزرگ و تاثیرگذاری مهمی در صحنه عربی و منطقه‌ای دارند.

این بیانیه آورده است کشور‌های منطقه امروز در مقابل مسئولیت بزرگی قرار دارند و آن، پشت سرگذاشتن مشکلات و در پیش گرفتن رویکرد سیاسی برای حل مشکلات منطقه است.

برهم صالح تاکید کرد شرایط دشوار و حساس منطقه، هماهنگی تلاش‌ها و کار برای انجام گفت‌وگوی مشترک و سازنده با تمام طرف‌ها برای تثبیت پایه‌های ثبات منطقه‌ای را می‌طلبد.

این بیانیه آورده است در این دیدار، همکاری مشترک میان دو کشور و راه‌های گسترش آن در راستای خدمت به ملت‌های دوست بررسی شد و دو طرف همچنین به تبادل دیدگاه‌های خود درباره تحولات و مسائل عربی و بین المللی پرداختند.

بر اساس این بیانیه، وزیر خارجه ایران در این دیدار از تمایل کشورش برای گسترش همکاری و هماهنگی دوجانبه خبر داد و بار دیگر بر موضع کشورش مبنی برحمایت از دولت و ملت عراق در تمام زمینه‌ها تاکید کرد.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو