جهاد دانشگاهی کانون رسانه و سلامت راه اندازی کرد - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
جهاد دانشگاهی کانون رسانه و سلامت راه اندازی کرد

جهاد دانشگاهی کانون رسانه و سلامت راه اندازی کرد


بازدید: 2

تاریخ: 1398/1/25

ساعت: 22:44


به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه ایرنا، هادی محمدی دبیر کانون رسانه و سلامت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در باره کانون رسانه و سلامت اظهار داشت: یکی از دلایل راه اندازی کانون دانشجویی ارتباطات رسانه و سلامت اهتمام ورزیدن دانشجویان برای انجام رسالت اجتماعی دانشگاه به عنوان یک نهاد فرهنگی جریان ساز در بستر جامعه است.
این دانشجوی دکترای تخصصی نانوفناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایجاد یک مرجع علمی در حوزه رصد، راستی آزمایی و پالایش اخبار سلامت جهت فرهنگ سازی سواد رسانه‌ای در کنار سواد سلامت برای تمامی اقشار جامعه را از دیگر اهداف راه‌اندازی این کانون دانشجویی عنوان کرد و ادامه داد: رسیدن به یک تعامل و تعالی، همگرایی و هم افزایی بین صنوف مختلف درگیر مقوله سلامت در جامعه دلیل دیگر راه اندازی این کانون بوده است.
وی گفت: این کانون در زیر مجموعه سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تأسیس شده و طی آن فعالیت‌های مختلفی در حوزه‌های ارتباطات سلامت، سواد سلامت و فرهنگ سازی رسانه‌ای ترویج اخبار سلامت در بستر فعالیت‌های دانشجویی انجام می‌شود.
محمدی تصریح کرد: تمامی دانشجویان علاقمند به فعالیت در بخش‌های مختلف رسانه و سلامت اعم از رسانه‌های نوشتاری و شنیداری در بخش خبرنگاری، روزنامه نگاری، گویندگی، مجری گری و غیره و از تمامی دانشگاه‌های کشور با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌توانند با این کانون دانشجویی جدید همکاری کنند.
وی تبدیل شدن به مرجعی جهت دیده بانی اخبار سلامت در کشور را چشم انداز کانون دانشجویی رسانه و سلامت عنوان کرد و گفت: در صورت تحقق این هدف، مردم می‌توانند هر روز اخبار تحلیلی درستی در بخش‌های مختلف سلامت را از طریق این کانال دریافت کنند. از طرف دیگر یک نهضت فرهنگ سازی سواد سلامت در بین جامعه ترویج و پرورش داده می‌شود.
این مسئول با اشاره به برنامه‌های این کانون در حوزه‌های مختلف سلامت و رسانه در سطوح آموزشی، پرورشی، ترویجی و تحقیقی، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه یکی از برنامه‌های این کانون برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای و سواد سلامت برای اقشار مختلف جامعه، دانشجویان و کادر درمان است. از دیگر برنامه‌های این کانون می‌توان به برگزاری میزگردهای تخصصی حول مسائل چالش برانگیز و ضروری علوم سلامت اشاره کرد.
وی همچنین، در رابطه با نحوه عضوگیری کانون اشاره کرد: عضوگیری این کانون از طریق ثبت نام حضوری در سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین اطلاع رسانی اینترنتی آن از طریق وبسایت روابط عمومی جهاد دانشگاهی و کانال سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به نشانی @JDSBFARHANGI انجام خواهد گرفت.
محمدی با بیان اینکه هسته اولیه کانون تشکیل شده است، عنوان کرد: در این راستا همچنین دوره آموزشی مدیکال ژورنالیزم (روزنامه نگاری تخصصی علوم پزشکی) برای خبرنگاران، روزنامه نگاران، روابط عمومی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر اقشاری که به‌نحوی در حرفه ارتباطات رسانه و سلامت مشغول به فعالیت هستند، تدوین شده است.
**9283** 1200

مطالب مشابه