حضور 10 برابری مردم قم در سینماها برای تماشای فیلم‌های جشنواره فجر - دانشجو | نیوز پارسی

حضور 10 برابری مردم قم در سینماها برای تماشای فیلم‌های جشنواره فجر

منبع: دانشجو

بازدید: 9

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:58


معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: جمعیت حاضر در روزهای اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در سینمای تربیت بیش از 10 برابر جمعیت این سینما در طول سال است.

حضور 10 برابری مردم قم در سینماها برای تماشای فیلم‌های جشنواره فجر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، ناصر حمزه‌ای در حاشیه برگزاری جشنواره فجر در استان قم، با اشاره به همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش این استان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اکران فیلم‌های جشنواره در سینما تربیت، اظهار کرد: در بخش دانش‌آموزی جشنواره بر طبق برنامه، دانش آموزان مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر را دعوت کردیم. این دانش آموزان از اجرای طرح شاپرک بسیار خوشحال بودند و تعداد قابل‌توجهی اعلام کردند که برای نخستین بار به سینما آمده‌اند که یکی از آثار مثبت جشنواره فیلم فجر در قم است.

وی ادامه داد: پیرو این طرح تصمیم گرفتیم در طول سال حداقل هفته‌ای یک‌بار دانش آموزان مناطق محروم قم را برای تماشای فیلم به سینما دعوت کنیم و این حرکت را استمرار ببخشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش قم با اشاره به استقبال و علاقه‌مندی هنردوستان قمی از فیلم‌های جشنواره فجر، گفت: جمعیت حاضر در روزهای اکران فیلم‌های جشنواره بیش از 10 برابر جمعیت سینمای تربیت در طول سال است. به‌ویژه در اکران فیلم‌های خوبی مانند بیست‌وسه نفر، ماجرای نیم روز 2 و شبی که ماه کامل شد تمام ظرفیت سینما تربیت پر شد. علاوه بر این، افراد زیادی تقاضای دیدن این فیلم‌ها و اضافه کردن سانس را داشتند و این نشان از علاقه‌مندی مردم قم به هنر سینما است.

حمزه‌ای در پایان با تأکید بر اثربخشی فیلم‌های سینمایی بر روی بینش و فرهنگ مردم، خاطرنشان کرد: امیدواریم این حرکتی که امسال در برپایی جشنواره فیلم فجر در قم شد قدمی برای ارتقاء دانش، مهارت‌های فکری، عملی و آگاهی بخشی نسبت به مسائل اجتماعی به مردم باشد.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو