حقوق مشتری در قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو نادیده گرفته شده است - تسنیم | نیوز پارسی

حقوق مشتری در قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو نادیده گرفته شده است

منبع: تسنیم

بازدید: 11

تاریخ: 1397/10/23

ساعت: 05:18


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه حقوق مشتری در قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو نادیده گرفته شده است.

حقوق مشتری در قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو نادیده گرفته شده است

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درکرمانشاهبا بیان اینکه سرانجام ایران خودرو مجوز افزایش قیمت انواع خودروهای زیر 45 میلیون تومانی خود را از دولت دریافت کرد اظهار داشت: اما متأسفانه حقوق مشتری در قیمت‌های جدید محصولات ایران خودرو نادیده گرفته شده است.

وی با اشاره به تغییرات قیمتی خودروهای پژو 206، خانواده سمند، پژو 405، رانا و پژو پارس گفت: در چند ماه اخیر قیمت‌های تولیدی محصولات به دلیل تحریم و افزایش ارز افزایش چشمگیری و حتی چند برابری داشته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به دلیل این شرایط خودروسازان ایرانی در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند و بعد از آن قرار شد وزارت صنعت یک افزایشی در قیمت محصولات ایران خودرو به دلیل جلوگیری از ورشکستگی این کارخانه در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه از ابتدا قرار بر این بود که این افزایش قیمت در خودروهای پرتیراژ نباشد، بیان کرد: اما این خودروهای پژو و سمند متاسفانه افزایش قیمت جدی داشتند و امیدواریم که یک تجدیدنظری در این امر انجام شود.

حسینی‌کیا با اشاره به اینکه این میزان افزایش قیمت برای خریداران خودرو سنگین بوده و حق مشتری نادیده گرفته شده است، افزود: دست‌های دلالان، عدم شفافیت مالی و رانت‌های داخلی می‌تواند تا حدودی در افزایش قیمت خودرو موثر باشد.

وی اظهار کرد: به نظر بنده راهکار این است که فروشندگان پنج درصد زیر قیمت بازار، خودروها را به فروش برسانند که این خود می‌تواند به تدریج سبب ثبات بارز و کاهش قیمت برای مشتریان شود.به روایت تصویر


به روایت ویدئو