حکم حبس ابد دادگاه آل خلیفه برای ۷ شهروند بحرینی - دانشجو | نیوز پارسی

حکم حبس ابد دادگاه آل خلیفه برای ۷ شهروند بحرینی

منبع: دانشجو

بازدید: 9

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:49


رژیم آل خلیفه در راستای ادامه سرکوب اعتراضات مردمی همزمان با فرارسیدن هشتمین سالروز آغاز خیزش مردمی از صدور حکم حبس ابد برای هفت شهروند این کشور خبر داد.

حکم حبس ابد دادگاه آل خلیفه برای ۷ شهروند بحرینی
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از اللؤلؤة، در آستانه فرارسیدن هشتمین سالروز آغاز خیزش مردمی در بحرین، دادگاه جنایی چهارم رژیم آل خلیفه امروز چهارشنبه حکم سلب تابعیت یازده شهروند این کشور را به دلایل سیاسی صادر کرد. این دادگاه همچنین هفت نفر از این یازده نفر را به حبس تابعیت و پرداخت جریمه محکوم کرد.

"احمد الحمادی" رئیس دادستانی جرایم تروریستی بحرین گفت که دادگاه جنایی چهارم دو نفر را به ۱۰ سال حبس و پرداخت ۵۰۰ دینار، دو نفر را به پنج سال حبس و پرداخت ۵۰۰ دینار و یک نفر را به سه سال حبس و پرداخت ۱۰۰ دینار محکوم کرده است.

دادگاه جنایی چهارم رژیم آل خلیفه این شهروندان را به تأسیس یک گروه تروریستی و عضویت در این گروه، در اختیار داشتن مواد منفجره و سلاح گرم و مهمات متهم کرده است.

رژیم آل خلیفه از دستگاه قضایی برای سرکوب هرگونه اعتراضی استفاده می‌کند و شهروندان معترض را بنا به اتهاماتی بی‌اساس به مجازات‌های سنگین محکوم می‌کند.

سازمان‌های بین‌المللی بار‌ها به رژیم آل خلیفه درباره تشدید سرکوبگری فعالان سیاسی و اجتماعی هشدار داده‌اند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ (۲۵ بهمن ۱۳۸۹) میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است.

مخالفان بحرینی با برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور هستند.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو