حکم 2 اخلالگر نظام اقتصادی در فارس صادر شد - رکنا | نیوز پارسی

حکم 2 اخلالگر نظام اقتصادی در فارس صادر شد

منبع: رکنا

بازدید: 30

تاریخ: 1397/8/12

ساعت: 18:17


رکنا: دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلال گران نظام اقتصادی در استان فارس آراء قطعی دو متهم این دادگاه را صادر کرد.

به گزارش رکنا، روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد: قضات ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی دادگاه انقلاب اسلامی استان فارس «میامحمد آخوندزاده» متهم پرونده اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور و مجید لیاقت محتکر عمده مواد غذایی را مجرم شناخته و به اشد مجازات محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، در حکم صادره از این شعبه ویژه ضمن تأکید بر بزهکاری «میا محمد آخوند زاده» فرزند شیرمحمد تبعه افغانستان، اتهام انتسابی وی مبنی بر اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور از طریق حواله ارزی را محرز دانسته و وی را به ۲۰ سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ ۲۰ هزار و ۹۷۰ میلیارد و ۹۴۹ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۸۵۰ ریال و اخراج از ایران و همچنین ضبط همه اموال و وجوه تحصیل شده از طریق جرم Crime مذکور محکوم کرد.

همچنین دادگاه در رأی جداگانه‌ای اتهام «مجید لیاقت» فرزند رسول را درباره احتکار عمده مواد غذایی (برنج و عدس) را محرز شناخته و با استناد به قرائن، مدارک و اسناد موجود وی را به ۲۰ سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۵۲ میلیارد و ۶۷۷ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۱۲۴ ریال در حق دولت و منع اشتغال به تجارت و لغو پروانه کسب به مدت ۲ سال محکوم کرد.

دادگاه درباره کالا‌های کشف شده از متهم این پرونده نیز تأکید داشته است تا اجناس با قیمت متعارف در بازار Store عرضه و وجوه حاصله از فروش آن‌ها به حساب بیت المال واریز شود.

گفتنی است، در هر دو رأی صادره از دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی به استناد تبصره ۲ ماده ۲ قانون Law مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به تعقیب قضایی مدیر یا مدیران، بازرسان و به طور کلی مسئولان ذیربط که در نتیجه اقدام قانونی می‌توانستند زمینه جلوگیری از ارتکاب جرم را فراهم کنند، تأکید شده است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب مشابه
به روایت ویدئو