خدمت‌رسانی 16 پایگاه امداد و نجات در استان یزد به مسافران نوروزی - مهر | نیوز پارسی

خدمت‌رسانی 16 پایگاه امداد و نجات در استان یزد به مسافران نوروزی

منبع: مهر

بازدید: 5

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:40


یزد ـ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از استقرار 16 پایگاه امداد و نجات هلال احمر در محورهای استان یزد خبر داد و گفت: این پایگاه‌ها کار خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان را بر عهده دارند.

خدمت‌رسانی 16 پایگاه امداد و نجات در استان یزد به مسافران نوروزی

به گزارشخبرنگار مهر، محسنحرازی‌زادهصبح امروز در نشستی خبری اظهار داشت: برای عملکرد بهتر در زمینه امداد و نجات، بهداشت و درمان، توانبخشی و … باید فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط قوت و ضعفراشناساییکرد تا برنامهریزیمناسب با آنها صورت گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: مرکز توانبخشی هلال احمر از از اسفند ماه سال گذشته با هدف رفع کمبود مرکز توانبخشی در استان یزد فعالیت خود را آغاز کرد و فضاسازی مناسب و تجهیزات کافی صورت گرفت.

وی عنوان کرد: در زمینه دارو سعی شده داروهای مورد نیاز بیمارانی که برای معالجه به استان یزد آمده‌اند، تأمین شود و در تهیه آن با مشکل مواجه نشوند.

حرازی‌زادهبا اشاره به اینکه اولویت اول هلال احمر امداد و نجات است، بیان کرد: امداد و نجات تا زمانی موضوع مهمی است که جنگ یا حادثه‌ای رخ داده باشد در غیر این صورت اولویت بعدی با آموزش نیروهای انسانی و آماده سازی آنها برای امداد و نجات، درمان و… خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار حوادث رخ داده در سطح استان تصریح کرد:مجوعکل حوادث به وقوع پیوسته ۷۴۶ مورد بوده است.

وی افزود: از این آمار سه مورد آتش سوزی جنگل و مرتع، ۲۵۱ مورد حوادث جاده‌ای، ۳۴۰ مورد خدمات حضوری، سه مورد ریزش آوار، ۲۷ مورد سیل وآبگرفتگی، ۲۷ مورد حادثه در کوهستان، ۲۰ مورد حوادث شهری، ۱۵ مورد برف و کولاک و چهار مورد زلزله بوده است.

حرازیزاده ادامه داد: مجموع کل حادثه دیدگان ۳ هزار و ۸۷۷ نفر و مجموع کل آسیب دیدگان ۳ هزار و ۸۲۴ نفر بوده‌اند که با کمک‌های نیروهای امداد و نجات هلال احمر یا سرپایی درمان شدند و یا به بیمارستان‌ها انتقال داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره استقرار پایگاه‌های امداد و نجات در ایام نوروز اظهار داشت: در مجموع ۱۶ پایگاه امداد و نجات در مناطق مختلف استان استقرار یافته‌اند که ۱۲ مورد آن ثابت و چهار مورد آن نیز موقت هستند.

وی افزود: چهار پایگاه موقت در شهرستان‌هایاشکذر،بهاباد، تفت و ابرکوه مستقر شده‌اند که پایگاه امداد و نجاتاشکذربا نیروهای انسانی خانم فعالیت دارد.

حرازیزاده با اشاره به طرح ایمنی و راهنمایی مسافران نوروزی عنوان کرد: بیش از هزار و ۵۶ نفر از جوانان هلال احمر با هدف هم‌افزایی بیشتر میان واحدهای عملیاتی طرح نوروزی برای اجرای این طرح به کار گرفته شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: در اجرای این طرح در مجموع ۲۳ پست فعال در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های استان یزد وجود دارد که ۲۰ مورد آن ثابت و سه مورد آن سیار است.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی بیان کرد: این طرح از ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا ۱۶ فروردین ۹۸ قابل اجراست و در آن ۳۲۰ آمبولانس روز، ۳۳۰ خودروی نجات روز و هزار و ۲۸۰ نفر روز داوطلب فعالیت دارند.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو