دانشگاه آزاد رامسر رشد ۱۱ رتبه‌ای ملی را کسب کرد - دانشجو | نیوز پارسی

دانشگاه آزاد رامسر رشد ۱۱ رتبه‌ای ملی را کسب کرد

منبع: دانشجو

بازدید: 9

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:54


همزمان با انتشار تازه‌ترین ویرایش رتبه‌بندی وبومتریکس در سال ۲۰۱۹، دانشگاه آزاد رامسر ضمن ارتقای جایگاه سابق خود در بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان رامسر برای دومین بار صدرنشین شد.

دانشگاه آزاد رامسر رشد ۱۱ رتبه‌ای ملی را کسب کرد
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو،دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در ویرایش ژانویه ۲۰۱۹ فهرست دانشگاه‌های برتر در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس، رشد ۱۱ رتبه‌ای ملّی و ۵۴۲ رتبه‌ای جهانی، و دربین دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شهرستان رامسر همانند سال‌های گذشته رتبه نخست را کسب کرد. این رشد برای دانشگاهی در مقیاس کوچک، قابل توجه است.

در این فهرست، دانشگاه‌های تهران در رتبه اول ملی و ۴۱۹ جهان قرار گرفته است. پس از دانشگاه تهران، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و شهید بهشتی در رتبه‌های دوم تا ششم ملّی قرار دارند. دانشگاه هاروارد، استنفورد، ام. آی. تی. آکسفورد، کالیفرنیا در رتبه‌های یک تا پنج نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس قرار گرفته اند.

رتبه‌بندی وبومتریکس که در سال با دو ویرایش منتشر می‌شود، متشکل از یک پایگاه داده شامل ۱۵ هزار دانشگاه و بیش از ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است که بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر تهیه شد. حجم اطلاعات موجود بر روی وب، قابلیت دسترسی و نسبت اطلاعات منتشر شده در وب به میزان لینک‌های برگشتی خارجی آن از جمله این پارامترهاست. اطلاعات مربوط به وضعیت دانشگاه آزاداسلامی واحد رامسر در این نظام رتبه بندی جهانی در لینک زیر دردسترس است.به روایت تصویر


به روایت ویدئو