درآمد فراتر از انتظار شرکت Take-Two به لطف فروش ۲۳ میلیون نسخه‌ای Red Dead Redemptio 2 - گیم فا | نیوز پارسی

درآمد فراتر از انتظار شرکت Take-Two به لطف فروش ۲۳ میلیون نسخه‌ای Red Dead Redemptio 2

منبع: گیم فا

بازدید: 15

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 21:16


درآمد فراتر از انتظار شرکت Take-Two به لطف فروش ۲۳ میلیون نسخه‌ای Red Dead Redemptio 2

تقریبا همه‌ی منتقدین و هواداران بازی Red Dead Redemption 2 بدون هیچ شک و تردیدی از موفقیت این بازی مطمئن بودند. همان‌طور که همه انتظارش را داشتند، این بازی در روزهای اول عرضه فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده و در تنها ۸ روز اول، بیش از ۱۷ میلیون نسخه از این بازی به سراسر جهان ارسال شد. فروش نسخه‌ی دوم بازی در طول همان ۸ روز نخست از مجموع فروش نسخه‌ی اول در ۸ سالی که از عرضه‌ی آن می‌گذرد، بیشتر بوده است.

در گزارش مالی جدید منتشر شده مربوط به سه ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹، شرکت تیک‌تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) جزییات تازه‌ای از عملکرد بازی Red Dead Redemption 2 را به اشتراک گذاشته است. براساس این گزارش، از زمان عرضه‌ی بازی تا زمان ارائه‌ی گزارش مالی، این شرکت بیش از ۲۳ میلیون نسخه از بازی Red Dead Redemption 2 را به بازار ارسال کرده است. به لطف عملکرد فوق‌العاده‌ی این بازی، شرکت تیک‌تو سال مالی بسیار پرباری را تجربه کرده است. براساس گزارش منتشر شده، درآمد این شرکت حتی از پیش‌بینی نیز فراتر رفته است. شرکت تیک‌تو انتظار ۱٫۱۵ میلیارد دلار درآمدزایی تا تاریخ عرضه‌ی این گزارش را داشت که به لطف عملکرد و فروش فوق‌العاده‌ی بازی‌ها، این شرکت درآمدی معادل ۱٫۲۵ میلیارد دلار را کسب کرده است.

مدیر ارشد اجرایی شرکت تیک‌تو، آقای استروس زلنیک (Strauss Zelnick) به موفقیت چشم‌گیر بازی Red Dead Redemption 2 پرداخته و بیان کرده است که شرکت تیک‌تو، تیم سازنده و ناشر بازی یعنی راک‌استار (Rockstar)، همگی از عملکرد این بازی خوشحال و راضی هستند.

میزان فروش این بازی در ۱۵ روز اول بیشتر از فروش Red Dead Redemption در ۸ سال است. علاوه‌بر این، میزان درآمد افتتاحیه‌ی این بازی از هر محصولی در تاریخ صنعت سرگرمی‌های تعاملی بیشتر بوده است (۷۲۵ میلیون دلار). طبیعتا ما نسبت به این موضوع بسیار خوشحال هستیم. اگرچه ما انتظارات بسیار بالایی از این بازی داشتیم ولی شاهد عملکردی فراتر از انتظارتمان از سوی این عنوان بودیم. هنوز بسیار دشوار است که بخواهیم به شما بگویم دقیقا چه برنامه‌های برای آینده داریم. تنها چیزی که می‌گوییم این است که ما از دست‌آورد این بازی تا به این لحظه بسیار خوشحال هستیم.

به نظر می‌رسد در کنار فروش موفق بازی Red Dead Redemption 2، این بازی در بخش آنلاین نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. براساس صحبت‌های آقای زلنیک، عملکرد Red Dead Online در مقایسه با بازی Grand Theft Auto Online در بازه‌ی زمانی مشابه پس از عرضه، بهتر بوده است.

نکته‌ی هیجان‌انگیز این‌جا است که در ماه دسامبر، مجموع کاربران دو بازی Red Dead Online و Grand Theft Auto Online رکورد جدیدی را به ثبت رساندند. ما احساس بسیار خوبی نسبت به شرایط فعلی داریم. قطعا محتوای بسیار زیادی در آینده برای این بازی عرضه خواهد شد. با این حال، در مقایسه با بازی Grand Theft Auto Online در شرایط مشابه پس از عرضه، بازی Red Dead Online بازی‌بازان بیشتری را به خود دیده و بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

یکی دیگری از مواردی که در جریان جلسه‌ی مالی شرکت تیک‌تو مطرح شد، عملکرد بسیار خوب بازی Civilisation 6 برروی کنسول نینتندو سوییچ بود که «بسیار فراتر از انتظار» آن‌ها بوده است. آقای زلنیک درباره‌ی این بازی گفته است:

ما احساس بسیار خوبی نسبت به این پلتفرم داشتیم و عناوینی را برروی آن عرضه کردیم که فکر می‌کردیم می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. ما نسبت به ادامه‌ی پشتیبانی از این کنسول و عرضه‌ی بازی‌ها مناسب برای آن در آینده هیجان‌زده هستیم.

با توجه به عملکرد بسیار خوب عناوین خود، شرکت تیک‌تر چشم‌انداز مالی خود برای سال مالی یاد شده را تغییر داده است. این شرکت پیش از این درآمدی بین ۲٫۵۵ تا ۲٫۶۵ میلیارد دلار را تخمین زده بود که حالا این رقم به ۲٫۶۶ تا ۲٫۷۱ میلیارد دلار افزایش یافته است.

اگر هنوز موفق به تجربه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 نشده‌اید،نقد و بررسی ویدئوییاین بازی شما را بیش از پیش با آن آشنا خواهد کرد. در کنار نقد و بررسی بازی،هایلایتاختصاصی گیمفا و همچنینتحلیل فنیبازی شما را در خرید یک بازی خوب یاری خواهد کرد.

برچسب ها: Rockstar Take-Two Interactive

مطالب مشابه