دردناک است که یک سالن تمرین هم ندارم/ نمی‌توانم در المپیک توکیو شرکت کنم - میزان | نیوز پارسی

دردناک است که یک سالن تمرین هم ندارم/ نمی‌توانم در المپیک توکیو شرکت کنم

منبع: میزان

بازدید: 2

تاریخ: 1398/1/26

ساعت: 18:57


خبرگزاری میزان- رضا علیپور ملی پوش تیم ملی سنگنوردی گفت: برای من که قهرمان جهان و بازی‌های آسیایی جاکارتا هستم واقعأ فاجعه آمیز و خیلی دردناک است که یک سالن تمرین برایم مهیا نباشد.

دردناک است که یک سالن تمرین هم ندارم/ نمی‌توانم در المپیک توکیو شرکت کنم

رضا علیپوردر گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص عملکردش در مسابقات جام‌جهانی سنگنوردی مسکو اظهار داشت: در مسابقات جام‌جهانی مسکو، متاسفانه با وجود آمادگی لازم، برخی مسائل دست به دست هم داد تا نتوانم به نتیجه‌ای که  مدنظرم است دست یابم.

وی افزود: برای من که قهرمان جهان وبازی‌های آسیایی جاکارتاهستم واقعأ فاجعه آمیز و خیلی دردناک است که یک سالن تمرین برایم مهیا نباشد. چون در فضای باز تمریناتم را پیگیری می‌کنم بارندگی باعث شده تا دیواره‌ای که در قزوین تمرین می‌کنم با مشکلات متعددی از جمله چکه کردن مواجه شود و نتوانم آنچنان که باید دوران آماده‌سازی را به خوبی دنبال کنم. از نظر من مقصر اصلی این وضعیت نابسامان مسئولان ورزش استان قزوین هستند که نمی‌توانند یک سالن مهجز را افتتاح کنند. با وجودی که من سال پیش قهرمان جهان شدم، اما همچنان دغدغه اصلی‌ام فراهم آوردن امکانات لازم از سوی مسئولان شهرم است.

وی در خصوص مسابقه بعدی که قرار است در آن شرکت کند، گفت: باید حدود دو هفته دیگر در جام‌جهانی چین شرکت کنم، اما با این شرایط به وجود آمده ممکن است نتوانم به نتیجه دلخواهی که می‌خواهم برسم. برخی افراد در طول این مدت هیچ کمکی به من نکرده‌اند بلکه حتی به ضرر من هم عمل کرده‌اند. چند سال است که قرار شده در کنار افتتاح یک سالن سنگنوردی در شهر قزوین دیواره‌ای را هم که در آنجا تمرین می‌کنم بازسازی کنند، اما فعلأ هیچ اتفاقی صورت نگرفته است.

علیپور با گلایه از پرداخت نشدن پاداش بازی‌های آسیایی جاکارتا بعد از گذشت یک سال گفت: سعی و تلاش ورزشکاران در مسابقات این است تا در مسابقات برون مرزی پرچم کشورمان را به اهتزاز در بیاورند اما هنگام دریافت جایزه که می‌رسد مسئولان تنها فقط وعده و وعید می‌دهند و همین مسائل است که منتهی به این می‌شود تا یک نوع بی انگیزگی در ورزشکاران ایجاد شود.

دارنده مدال طلای سنگ‌نوردی بازی‌های آسیایی در ادامه گفت: ما هنوز پاداش قهرمانی در بازی‌های جهانی ۲۰۱۷ لهستان را هم نگرفته‌ایم. مسئولان قول آن را دادند، اما هنوز هم با وجود بیش از گذشت دو سال پرداخت نشده است.

وی در مورد حضورش درالمپیک ۲۰۲۰ توکیواظهار کرد: در المپیک ۲۰۲۰ شرکت نخواهم کرد، چون مسابقات در این دوره تنها در ماده کمباین برگزار خواهد شد. اما در المپیک ۲۰۲۴ اگر شرایط متفاوت شود حاضر خواهم شد و قطعاً هم سعی می‌کنم قهرمان شوم. البته نحوه برگزاری مسابقات سنگنوردی در المپیک ۲۰۲۴ فعلأ مشخص نیست.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو