در دیدار ولید معلم با دی‌میستورا چه گدشت؟ - فردا نیوز | نیوز پارسی

در دیدار ولید معلم با دی‌میستورا چه گدشت؟

منبع: فردا نیوز

بازدید: 14

تاریخ: 1397/8/2

ساعت: 17:04


معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه تاکید کرد، قانون اساسی سوریه مساله‌ای حاکمیتی است که مردم سوریه بدون هیچ‌گونه دخالت خارجی درباره آن تصمیم می‌گیرند.

خبرگزاری ایسنا:، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ولید معلم، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه در دیدار با استفان دی‌میستورا، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل و هیئت همراهش تاکید کرد، قانون اساسی سوریه و همه موضوعات مربوط به آن مساله‌ای حاکمیتی هستند که مردم سوریه بدون هیچ‌گونه دخالت خارجی درباره آن تصمیم می‌گیرند.

در این دیدار درباره تلاش‌ها برای حصول پیشرفت در روند سیاسی بحران در سوریه، پیشنهاد‌ها درباره این روند و کمیته بررسی قانون اساسی فعلی سوریه که در دیدار اخیر معلم و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل نیز بررسی شدند، بحث و گفتگو شد.

وزیر خارجه سوریه بر ادامه حمایت‌های سوریه از تلاش‌هایی که برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران در این کشور انجام می‌شوند، تاکید کرد و گفت: سوریه با رویکردی کاملا مثبت نتایج کنفرانس سوچی (گفت‌وگوی ملی سوری-سوری) و روند تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی فعلی را بررسی کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای شروع فعالیت این کمیته باید اصل ذکر شده در منشور سازمان ملل، قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت درباره سوریه یعنی لزوم پایبندی جدی به حاکمیت، استقلال، وحدت ملی و تمامیت ارضی سوریه رعایت شود.

معلم افزود: همچنین این نکته باید مدنظر قرار گیرد که تنها این مردم سوریه هستند که از حق انحصاری تعیین آینده کشورشان برخوردارند و بر اساس همین حق کل این روند باید با هدایت و رهبری سوریه انجام شود به این دلیل که قانون اساسی سوریه و تمامی موضوعات مرتبط با آن مساله‌ای تماما حاکمیتی است که مردم سوریه باید خودشان بدون هیچ‌گونه دخالت خارجی درباره آن تصمیم بگیرند در حالی که برخی طرف‌ها و کشور‌ها از این راه تلاش می‌کنند خواست خود را به مردم سوریه تحمیل کنند.

دی‌میستورا در این دیدار گزارشی از دیدار‌هایی که داشته و فعالیت‌هایی که به تازگی برای پیشبرد روند سیاسی و تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی انجام داده، ارائه کرد و گفت: در طول سال‌هایی که به عنوان فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل فعالیت داشتم، در شرایطی پیچیده تمام تلاش خود را برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی در سوریه انجام دادم.

دو طرف در پایان گفت‌وگوی خود درباره لزوم ادامه یافتن این رایزنی‌ها جهت بررسی طرح‌ها برای پیشبرد روند سیاسی به اتفاق نظر رسیدند.

در این دیدار فیصل مقداد و ایمن سوسان، از معاونان وزیر خارجه سوریه، احمد عرنوس، مشاور وزیر و محمد العمرانی، مدیر دفتر ویژه وزارت خارجه سوریه نیز حضور داشتند.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


استقلال جهان هند سامسونگ اپل خبرگزاری حوزه موبایل لیبی سودان نقاشی نوآوری لاستیک تکنولوژی عباس عبدی سید حسین حسینی کوالکام بمب سیدمهدی رحمتی روغن موتور رنگ آمیزی آسانژ آلرژی در نوزادان همایش دکترین مهدویت مرکز فقهی ائمه اطهار عفونت در نوزادان Brad Pitt واکسن نوزادان عکس هایی از زندگی کاری کارگر سنگ تراش لرستانی تصاویری جالب از کوچک ترین مرد جهان زنی با پاهای ۷۰ کیلو گرمی عکس تصاویری از عشق گربه به طوطی محمد علی یحیوی ترسناک ترین آسانسور جهان عکس عکسهای جالب هنرنمایی های زیبا و دیدنی با موتور ساختار مغز دخترا کشف شد عکس عکسهای دیدنی از گاو تک شاخ و 3 شاخ عجیب ترین زمین فوتبال عکس عکسهای جالب و دیدنی روز 18 خرداد 1390 عکس‌هایی از فیلم گشت ارشاد خبر مهم آنجلینا جولی معتاد شد عکس عکس های افراد معروف در فرودگاه ها عکسهایی از مراسم عروسی هیفا وهبی آخر عاقبت تام و جری مثل میگ میگ معلوم شد عکس عکس هایی از چپ‌ دست‌ های معروف سینمای هالیوود مصاحبه یحیوی تصاویر جالب و دیدنی از مجسمه های شنی عکس های زیبا ترین زنان جهان ساخت قاب عکس نقاشی جنگل نقاشی عقاب نقاشی کبوتر نقاشی طاووس نقاشی قو ایمنی در نوزادان

به روایت تصویر


به روایت ویدئو