در راهپیمایی ۲۲ بهمن در بوشهر؛ قالیباف: باید به این مردم افتخار و رفع مشکلاتشان را توفیق الهی بدانیم - فردا نیوز | نیوز پارسی

در راهپیمایی ۲۲ بهمن در بوشهر؛ قالیباف: باید به این مردم افتخار و رفع مشکلاتشان را توفیق الهی بدانیم

منبع: فردا نیوز

بازدید: 14

تاریخ: 1397/11/22

ساعت: 14:48


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه امروز سلایق مختلف سیاسی نمی‌تواند مانع کمک و همراهی در حل مشکلات اقتصادی شود، اظهار کرد: ممکن است در گرایش‌های سیاسی نسبت به دولت حرف‌های جدی داشته باشیم، اما در حل مشلات معیشتی مردم، هرکاری که در زمینه اقتصادی از دست مان بر بیاید باید به دولت کمک کنیم، چون این خدمت به مردم و خدمت به انقلاب است و این را هم باور داریم باید در این راه دولت گام اول را بردارد و این دولت است که باید بداند و باور کند که حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر مردم و جوانان و همت و توان داخلی ممکن است.

سرویس سیاسی فردا:محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر بوشهر به عنوان سخنران این مراسم ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: ما همه ایرانیان به شما مردم خونگرم این سرزمین که همیشه در طول تاریخ با استبداد و استعمار مبارزه کرده اید افتخار می‌کنیم. از امام راحل یاد می‌کنیم که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گام برنداشت و توانست به ما توفیق زندگی در سایه نظام الهی و بااستقلال و عزت دهد. در چهلمین سالگرد انقلاب از همه شهدایی یاد می‌کنیم که جان شان را برای حفظ اسلام و دفاع از سرزمین اسلامی مان تقدیم کردند و ما امروز مدیون ان‌ها و ایثارگران و جانبازانیم و ما همیشه به یادشان هستیم و انشالله در مسیرشان حرکت کنیم.

امروز مردم باردیگر نشان دادند هیچ وقت انقلاب را تنها نمی‌گذارند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز مردم نشان دادند مردم ما هیچوقت انقلاب را تنها نگداشتند و هروقت لازم بود در صحنه باشند مثل امروز در صحنه حضور یافتند و هر زمان قرار بود از جان شان بگذرند مانند دوران دفاع مقدس و یا مبارزه با سربازان امریکایی در خلیج فارس، از جان مایه گذاشتند.

حضور مردم نشان داد که با همه مشکلات به اینده کشور و انقلاب امیدوارند

وی ادامه داد: امروز با همه سختی‌هایی که در عرصه اقتصادی بر مردم حاکم است، اما نشان دادند که پای انقلاب ایستاده اند و باز به صحنه امدند. پای عزت و افتخار ایرانی – اسلامی ایستاده اند. این حضور بدین معناست که همه ما به اینده کشور و انقلاب مان امیدواریم. این ملت و این مردم در سایه اسلام و رهبری هر هزینه‌ای رابرای دفاع از انقلاب حاضرند بپردازند. امروز مثل همیشه مردم ما نشان دادند ایثارگر، با مروت، جوانمرد، زمان شناس، بصیر، با شعور و فهیم در عرصه‌های انقلاب ایستاده اند.

باید به این مردم افتخار و رفع مشکلاتشان را توفیق الهی بدانیم

وی با تاکید بر اینکه انشالله به یادمان خواهند ماند که این مردم بزرگترین سرمایه ما هستند، بیان کرد: وقتی چنین مردمی داریم مایه افتخارمان است. ما مسولان در هرکجا هستیم باید به چنین مردمی افتخار کرده و ان را توفیق الهی بدانیم و باز کردن گرهی از مشکلات این مردم را عبادت بدانیم؛ و تا پای جان به مردم خدمت کنیم و هرگز از خدمت به ایشان دریع نکنیم و خدمتی را بر این ملت با منت عرضه نکنیم.

حق نداریم این مردم را فراموش کنیم

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام افرود: محرومان و مستضعفان صاحبان اصلی این انقلاب هستند و ما مسولان حق نداریم تحت هیچ شرایطی مردم مخصوصا پابرهنگان را فراموش کنیم. این انقلاب به فرموده امام راحل انقلاب پابرهنگان است و من یک تار موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی‌دهم. پس ما حق نداریم این مردم را فراموش کنیم. امام (ره) با تکیه بر همین مردم این انقلاب را محقق کرد و مردم برای اسلام به صحنه امدند و این مردم بودند که انقلاب کردند و امام فرمودند: این مردم از مردم صدر اسلام باوفاترند.

امام راحل به جوانان ارزش داد و به ان‌ها اعتماد کرد

فرمانده لشگر ۵ نصر در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه امام راحل به جوانان ارزش داد و به ان‌ها اعتماد کرد، گفت: امام به مردم و جوانان ایمان داشت و به راهش که مبتنی بر سنت‌های الهی بود ایمان داشت. هرگز دربرابر ظلم با هرقدرتی کوتاه نیامد. در مقابل رژیم پهلوی تابن دندان مصلح قیام کرد، چون ملکف به مبارزه با ظلم و استبداد خود ر. ا. می‌دانستند و معتقد بودند اگر مردم در صحنه باشند مانند سیل خروشانی که هر مانعی بر سرراه باشد را برمی دارند، موانع پیروزی را مرتفع می‌کنند. یکی از عوامل مهم پیروزی و تداوم انقلاب ما تا به امروز حضورمردم در صحنه است با همین امید و روحیه و با تکیه بر همین مردم دشمن را امام (ره) شکست داد.ایشان معتقد بود اگر مردم در صحنه باشند با دست خالی هم می‌شود دشمن را شکست داد.

مردم ما همیشه به اینده امید داشتند و مقابل ظلم ایستاده اند

قالیباف با بیان اینکه در همه صحنه‌ها و در دوران دفاع مقدس دیدیم که مردم ما همیشه ایستاده اند، تصریح کرد: مردم ما همیشه به اینده امید داشتند و مقابل ظلم ایستاده اند. رژیم پهلوی همیشه فکرش به بیگانه بود و تکیه بر بیگانه و قدرت‌های بزرگ داشت و توجهی به مردم نداشت

همه تلاش دشمن از بین بردن اعتماد مردم و ایجاد فاصله بین مردم و مسوولان است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز دشمن همه تلاشش این است بین مسوولان و مردم فاصله بیاندازد و امید به اینده را در بین مردم از بین ببرد. او در کنار فشار‌های اقتصادی در تلاش است با شایعه سازی و جوسازی جامعه را به سمت فروپاشی ذهنی پیش ببرد.

در کنار فشار دشمنان از سر ناکارامدی و یا بی توجهی فشار مضاعفی بر مردم وارد نکنیم

وی با اشاره به اینکه امروز این ما مسولان هستیم که در مقابل این حرکت مردم و این اخلاص مردم و این بصیرت شان و این هزینه‌هایی که مردم برای کشور و انقلاب شان انجام وظیفه کنیم، خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که خدایی نکرده اینطور نشود که در کنار فشار‌های تحمیلی دشمنان از سر ناکارامدی و یا بی توجهی فشار مضاعفی بر مردم وارد کنیم. چه در حوزه مسائل معیشتی و چه مسائل زیرساختی در کشور.

باید اثار پیشرفت‌های زیرساختی در زندگی مردم دیده شود

فرمانده لشگر ۵ نصر در دوران دفاع مقدس با پرداختن به مسائل زیرساختی بوشهردر طول این ۴۰ سال و توجه و توسعه به ان گفت: در طول مسیر عسلویه که می‌امدم با دهه ۷۰ قیاس کردم که چه شرایطی داشت وامروز چه شرایطی دارد؟ انصافا در حوزه ساختار اتفاقات بزرگی افتاده است. مایه افتخار است، اما نکته‌ای که هست این است که باید اثار این پیشرفت‌ها باید در زندگی مردم دیده شود نه اینکه با ضعف و ناکارامدی ما مسوولان اثاری در زندگی اقشار مردم خصوصا قشر ضعیف محسوس نباشد. ما امروز درعرصه‌های علمی دفاعی هسته‌ای و ... جزو کشور‌های پیشتازیم پس نشان می‌دهد این ظرفیت در مردم ما وجود دارد و خود را درعرصه‌های سخت نشان داده اند به طوری که در تکنولوژی‌های پیشرفته ما جزو ۵، ۶ کشور اول دنیا هستیم، اما در یکسری صنایع کوچکتر و پایین‌تر که بسیار راحتتر هم هست امروز بر مردم فشار می‌اید از صنعت خودرو بگیر تا مثلا ساخت پوشک.

امروز دشمن در دو جبهه رسانه و اقتصاد مبارزه را با مردم ما اغاز کرده است

قالیباف با بیان اینکه امروز دشمن در دو جبهه رسانه و اقتصاد مبارزه را با مردم ما اغاز کرده است گفت: دیگر امروز وزارت دفاع امریکا و ارتش امریکا و ناتو طرف ما نیست بلکه امروز بخش خزانه داری امریکا صحنه جنگ و نبرد با ما شده است. طبیعتا عرصه اقتصادی و رسانه‌ای صحنه اول مبارزه با دشمن است. با صراحت می‌گویم در مقابل این دو جبهه همه کسانی که دل در گرو نظام اسلامی با هر گرایش و سلیقه‌ای دارند، باید دولت را کمک کنند تا دولت بتواند بر ششضشاین مشکلات فایق اید

امروز سلایق مختلف سیاسی نمی‌تواند مانع کمک و همراهی در حل مشکلات اقتصادی شود

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه امروز سلایق مختلف سیاسی نمی‌تواند مانع کمک و همراهی در حل مشکلات اقتصادی شود، اظهار کرد: ممکن است در گرایش‌های سیاسی نسبت به دولت حرف‌های جدی داشته باشیم، اما در حل مشلات معیشتی مردم، هرکاری که در زمینه اقتصادی از دست مان بر بیاید باید به دولت کمک کنیم، چون این خدمت به مردم و خدمت به انقلاب است و این را هم باور داریم باید در این راه دولت گام اول را بردارد و این دولت است که باید بداند و باور کند که حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر مردم و جوانان و همت و توان داخلی ممکن است.

امریکا نشان داد این ما نیستیم که دنبال دشمن تراشی هستیم بلکه اوست که بدعهدی و دشمنی می‌کند

وی افزود: طی ۲ دهه گذشته جریانی در کشور این فرهنگ را تئوریزه کرد که اگر ما با امریکا کنار بیاییم مذاکره کنیم مشکلات اقتصادی ما حل خواهد شد. شروعش هم از دهه ۷۰ کلید خورد و دیدیم در دهه ۹۰ مقام معظم رهبری قبول کردند که در حوزه هسته‌ای مذاکره در سطح وزرای خارجه بین ایران و امریکا شکل بگیرد، خب مذاکرات انجام و منجر به قرارداد هم شد، اما امریکا با ما چه کرد؟ مثل همیشه دشمنی و بدعهدی اش را نشان داد و نشان داد این ما نیستیم که دنبال دشمن تراشی هستیم بلکه امریکاست که هرگز دست از سر کشور ما که عزتمندانه و وشرافتنمدانه میخواهد زندگی کند بر نمی‌دارد و این را مخالف اهدافش می‌داند. او دنبال کشور‌هایی است که با لحنی که با عربستان حرف زد با ان‌ها حرف بزند. دیدید که رییس جمهور امریکا به عربستان گفت: مانند گاو شیرده است.اما ملت ما ملت بزرگی است و نشان داده برای عزتش هر هزینه‌ای را میدهد.

ملتی که جان می‌دهد از پرداخت هزینه‌های اقتصادی هراسی ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ملتی که جان می‌دهد از پرداخت هزینه‌های اقتصادی هراسی ندارد، گفت:، اما ما باید تلاش کنیم و تکیه بر بیگانه نکنیم تا بتوانیم اسایش این مردم را فراهم کنیم. ما وقتی با بیگانه باید حرف بزنیم که ضعف نداشته باشیم و در اوج قدرت باشیم.

فرمانده لشگر ۵ نصر در دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه در چهل سالگی انقلاب باید این درس را بگیریم که در عرصه‌هایی که دشمن متحد شده مانند عرصه اقتصادی مثل حوزه مسائل رسانه‌ای که در سطوح مختلف هرروز می‌خواهند مردم را نگران کنند، باید دست به دست هم دهیم و با تکیه بر توان داخلی و سنت‌های الهی بر مشکلات فائق اییم.

قالیباف با ذکر خاطره‌ای از برخورد مردم استان خراسان با ایشان که می‌گفتند فلان رسانه گفته شما فرار کردید پس در خراسان چه می‌کنید، گفت: وقتی بعنوان یک رزمنده و یک خدمتگزار و کسی که از شروع انقلاب تا امروز پای انقلاب بوده ایم درباره ما شایعه می‌کنند که این‌ها فرار کردند و بردند، می‌خواهند دل مردم را خالی کنند.

وی بااشاره به آمار‌های غلطی که دشمن درباره کشور می‌دهد، اظهارکرد: امریکا اگر ما اینقدر ضعیفیم تو چرا ااینقدر علیه کشور و انقلاب ما دست و پا می‌زنی؟

هم توان اقتصادی و هم منابع انسانی را برای حل مشکلات فعلی کشور داریم

قالیباف در پایان تاکید کرد: فارغ از گرایش‌های سیاسی همانند دوران دفاع مقدس که همه کنار هم بودیم اکنون هم در جنگ اقتصادی همه ما دست در دست هم بدهیم و در این مسیر دولت مردان باید گام اول را بردارند، چون ان‌ها مسوولیت دارند. باورمان این است وتجربه نشان داده و رفتار اروپا و امریکا در برجام نشان داده که ان‌ها قابل اعتماد نیستند. نباید به ان‌ها امید داشته باشیم و باید با تکیه بر توان داخلی حرکت کنیم و بدانیم برای حل این مشکلات با توان داخلی هیچ مشکلی نداریم و هم توان اقتصادی و هم منابع انسانی اش راداریم وما می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی با همه فشار‌های امریکا فایق بیاییم. تا زمانی که منطبق بر سنت‌های الهی و متکی بر فرهنگ قرانی اهل بیت حرکت کنیم و متحد باشیم خدا موفقیت را از ان ما خواهد کرد و موفقیت بزرگی و عزت شامل حال این ملت خواهد بود.

مطالب مشابه