دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار کشور - پارسینه | نیوز پارسی

دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار کشور

منبع: پارسینه

بازدید: 10

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 21:03


دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار کشور

علی لاریجانی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری قم افزود: در زمینه اصلاح ساختار در برخی از حوزه‌ها همچون در بحث انرژی هم ممکن است تغییراتی به وجود آید که هدف آن رفاه مردم است.

وی با اشاره به لزوم کنار گذاشتن اختلافات در شرایط فعلی تاکید کرد و افزود: از نظر عقلانی باید در برابر دشمن، مشاجرات سیاسی و حواشی را کنار بگذاریم و روحیه مدارا و فهم مشترک را برای عبور از توطئه دشمنان، اساس کار خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها و سیاستمداران باید با دردمندی و احساس مسئولیت برای رفع نیاز‌های مردم تلاش کنند، بیان کرد: در این شرایط نیازمند هم افزایی برای خنثی کردن عملیات روانی دشمنان هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: با تایید رهبر معظم انقلاب در سال آینده موضوعاتی همچون تقویت بنیه دفاعی کشور و کمک به رفع مسائل صندوق‌های بازنشستگی از محل صندوق توسعه ملی با اعتبارات بیشتری انجام می‌شود.
لاریجانی گفت: حرکت رو به جلو اقتصاد کشور نیز با نگاه به توانمندی‌های درونی و توسعه کالا‌های صادراتی دنبال می‌شود.

وی به تلاش برای رفع مشکلات حجیم بودن دولت اشاره کرد و افزود: بهداشت و درمان، مسائل تامین اجتماعی، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش سطح توان معیشتی، بازسازی بافت فرسوده شهرها، اجرای قانون هوای پاک و توسعه حمل و نقل عمومی از نکاتی است که در بودجه سال آینده دنبال می‌شود.

**پیام ۲۲ بهمن، شکست توطئه‌های دشمنان است
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرکت گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این پیام آشکار را به دشمن می‌رساند که فشار‌های اقتصادی آنان شکست خورده است.

لاریجانی گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن نماد وفاق ملی و همبستگی مستحکم ایرانیان در برابر تهدید دشمنان است و همه توطئه‌های آنان را خنثی می‌کند.

وی افزود: حضور همگانی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب خواهد شد که دشمنان اثرات تحریم شدید اقتصادی خود را شکست خورده ببینند و از آن دست بردارند.

وی ادامه داد: راهپیمایی ۲۲ بهمن باردیگر استحکام و موفقیت نظام اسلامی در برابر هجمه‌های بیگانگان را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد دسیسه‌های اقتصادی دشمنان به موفقیت نخواهد رسید.

** آمریکا به دنبال ایجاد یک فضای اقتصادی پرفشار علیه ایران است
لاریجانی با اشاره به راهبرد‌های مورد نظر آمریکا درمورد ایران گفت: از مجموع توطئه‌هایی که آمریکایی‌ها در مقطع کنونی علیه ما اجرا می‌کنند و نمونه‌هایی از آن در موضوعاتی همچون خروج از توافق هسته، سفر‌های مکرر مقامات آمریکایی به منطقه برای جبهه سازی علیه ایران و سایر اقدامات مشخص است؛ ایجاد یک فضای اقتصادی پرفشار علیه کشورمان می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه ایران از نظر نیروی انسانی و منابع طبیعی دارای ظرفیت‌های قابل توجه برای پرش‌های بزرگ اقتصادی است، افزود: توافق هسته تا حدی جلوی این فشار اقتصادی را گرفته بود، به همین دلیل آمریکایی‌ها از این توافق خارج شدند تا جلوی توسعه و آبادانی ایران را بگیرند.

وی ادامه داد: آنان با صحنه سازی‌های بین المللی به دنبال کاهش نفوذ ایران در منطقه و جهان هستند و می‌خواهند در رفتار بین المللی جمهوری اسلامی تاثیر داشته باشند تا کشورمان از جریان مقاومت و مساله فلسطین در برابر مستکبران، حمایت نکند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بسیاری از کشور‌هایی که روزی به دنبال جنگ با اسرائیل غاصب بودند در حال عادی سازی روابط خود با آن هستند که این جزیی از موضوع معامله بزرگ قرن است.

وی بیان کرد: دشمنان به دنبال منحرف کردن جریان مقاومت سوریه و ایجاد مزاحمت‌های امنیتی برای ایران از طریق انتقال تروریست‌ها به مناطق شرقی و غربی کشورمان هستند که با هوشیاری نیرو‌های امنیتی و نظامی ما به هیچ یک از اهداف خود نخواهند رسید.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌خواهند درکشور فضای یاس را به وجود آورند و با عملیات روانی ناامیدی را در ایران ترویج کنند تا مانع از رشد و پیشرفت ما شوند.

** نظام اسلامی به دنبال تقویت بنیه اقتصادی کشور است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان همچنان به دنبال متهم سازی و ماجراجویی در داخل کشور هستند و می‌خواهند این توطئه‌ها را در مدت زمان کوتاهی اجرا کنند. اما نظام اسلامی در برابر تمام توطئه‌های دشمنان راهبرد‌های منسجمی را به اجرا درآورده و در مرحله نخست به دنبال فرصت سازی و تقویت بنیه اقتصادی کشور در فضای تحریم است.

وی ادامه داد: نظام اسلامی به دنبال رفع نقص زنجیره تولید محصولات داخلی در عرصه‌های مختلف است تا تولید هیچ کدام از محصولات داخلی به دلیل وابستگی تجهیزاتی به خارج تعطیل نشود.

لاریجانی گفت: همان طور که در زمینه‌های دفاعی توانستیم روی پای خود ایستاده و نقاط ضعف کشور را جبران کنیم در زمینه مسائل اقتصادی نیز از چنین قابلیتی برخورداریم.

وی افزود: باید از فضای تحریم به نفع استقلال اقتصادی کشور استفاده کنیم و در این زمینه تلاش‌های خوبی توسط دانشجویان و نخبگان کشور برای رفع نیاز‌های تجهیزاتی، دردست انجام است.

**تامین نیاز‌های اساسی مردم اولویت اصلی مسئولان
وی ادامه داد: همچنین در زمینه تامین نیاز‌های اساسی مردم اجازه نمی‌دهیم مشکلی برای ایشان ایجاد شود و برای این کار از روش‌های جدید بهره خواهیم برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه تامین منابع غذایی مورد نیاز کشور با وجود مشکلاتی که در زمینه تامین آب وجود دارد با مساعدت رهبر معظم انقلاب و اجازه‌ای که ایشان برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای بهره گیری از روش‌های نوین آبیاری دادند قدم‌های خوبی برای گسترش کشاورزی نوین و صنعتی در کشور برداشته خواهد شد.

وی افزود: در شرایط فعلی کشور اشتغال موضوع بسیار مهمی است، به همین دلیل بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، گسترش سرمایه گذاری‌های خرد که می‌تواند حجم بالای اشتغال را ایجاد کند در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در همین رابطه سهم تسهیلات ارزان قیمت که در سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان بود در سال آینده به پنج هزار میلیارد تومان خواهد رسید که این رقم با مشارکت نهاد‌های حمایتی همچون کمیته امداد، بهزیستی و بسیج می‌تواند تحولی بزرگ در زمینه توسعه اشتغال به خصوص در مناطق روستایی و محروم ایفا کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق کامل موضوع دولت الکترونیک و اتصال کامل سیستم‌های دستگاه‌های اجرایی به یکدیگر که به کل حاکمیت مرتبط می‌شود از دیگر راهکار‌هایی است که می‌تواند توان کشور را در مقابله موثر با تحریم‌های اقتصادی دشمنان، افزایش دهد.

** مشاجرات سیاسی کنار گذاشته شود
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم کنار گذاشتن اختلافات در شرایط فعلی، افزود: از نظر عقلانی به نظر می‌رسد باید در برابر دشمن، مشاجرات سیاسی و حواشی را کنار بگذاریم و روحیه مدارا و فهم مشترک را برای عبور از توطئه دشمنان، اساس کار خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف میان ایران با سایر کشور‌های جهان هستند، اما صحنه بین المللی این را نشان نمی‌دهد، بلکه آن‌ها هستند که در حالت انزوا قرار گرفته اند.

لاریجانی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال عصبانی کردن ایران هستند و برای همین کنفرانس‌هایی همچون کنفرانی لهستان را برنامه ریزی می‌کنند، وزیر خزانه داری آمریکا یک دوره گر است و آنان چشم به اجرای عملیات‌های روانی و مساله سازی علیه ایران دوخته اند، اما صبر و هوشیاری ایران آنان را در نقطه ضعف قرار داده است.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها مخالف نظر سازمان ملل عمل می‌کند و به همین دلیل مقامات بین المللی در اظهار نظر‌های خود از اقدام آنان حمایت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: نظام اسلامی با هوشیاری و برنامه ریزی به دنبال حرکت رو به جلو و برقراری ارتباط سازنده در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی با کشور‌های مختلف جهان است.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو