دشمن می‌خواهد به هویت دینی و فرهنگی قم خدشه وارد کند - مهر | نیوز پارسی

دشمن می‌خواهد به هویت دینی و فرهنگی قم خدشه وارد کند

منبع: مهر

بازدید: 11

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:50


قم - یکی از مراجع تقلید نسبت به تلاش دشمن برای خدشه وارد کردن به هویت فرهنگی و دینی قم هشدار داد و بر برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند مسئولان برای تقویت زیرساخت‌های عمرانی و فرهنگی قم تأکید کرد.

دشمن می‌خواهد به هویت دینی و فرهنگی قم خدشه وارد کند

به گزارشخبرگزاری مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار بهرام سرمست استاندار جدید قم با تبریک میلاد حضرت زینب(س) به جایگاه ویژه قم اشاره کرد و گفت: قم جایگاه خاصی از نظر شرافت و خاستگاه انقلاب بودن دارد.

وی با اشاره به روایاتی درباره جایگاه شهر مقدس قم افزود: روایات فراوانی داریم که قم حرم اهل بیت(ع) است، قم شرافت بسیاری دارد و امام صادق(ع) فرمودند قم به این دلیل قم نامیده شده که با امام زمان(ع) قیام کرده و حضرت را یاری می کنند و در راه ایشان استقامت خواهند داشت.

استاد سطوح عالی حوزه با بیان این که بر اساس روایات در آخر الزمان بساط علم در قم پهن می‌شود و صدای اسلام از این شهر به کل جهان می‌رسد، اظهار داشت: امام صادق(ع) فرمودند هر جباری که با قصد تخریب به قم نگاه کند خداوند او را مجازات می‌کند.

وی با تأکید بر این که قم خاستگاه انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که در کل دنیا تحول ایجاد کرده است، ادامه داد: قم جایگاه ویژه‌ای دارد و خدمت در قم توفیق بزرگی است که باید قدردان آن بود و مسئولان استان باید خدا را شاکر باشند که توفیق خدمت در این شهر مهم را پیدا کرده اند.

آیت الله نوری همدانی قم را نیازمند فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های عمرانی و فرهنگی دانست و ابراز داشت: ساختمان‌های فرسوده بسیاری در قم به ویژه اطراف حرم مطهر وجود دارد که باید برای آنها چاره اندیشی شود و تعمیر بافت‌های فرسوده در قم لازم است.

وی عنوان کرد: مسئولان باید برای عمران قم برنامه‌های لازم را پیگیری کنند، متأسفانه فرودگاه قم ناتمام مانده و مردمی که برای فرودگاه سرمایه‌گذاری کردند دچار ضرر شدند که باید ساماندهی شود، در موضوع مونوریل هم سرمایه گذاری عظیمی صورت گرفت اما کار رها شده است و مردم سؤال می‌کنند که مونوریل چرا به وجود آمد و چرا به نتیجه نرسید، مسئولان باید جوابگوی این سؤالات باشند.

این مرجع تقلید با تأکید بر توجه ویژه مسئولان به مسائل فرهنگی در قم خاطرنشان کرد: قم حرم اهل بیت(ع) و خاستگاه انقلاب است از این رو دشمن تلاش می‌کند که هویت دینی و فرهنگی قم را تغییر دهد، باید در برابر خواسته‌های شوم دشمنان مقاومت کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از مسائلی که دشمن بر آن تمرکز دارد ترویج بدحجابی و بی‌حجابی در قم است تا هویت دینی قم را دچار خدشه کنند، هویت فرهنگی قم بسیار مهم است و مسئولان باید از آن صیانت کنند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به فرازهایی از نامه امیرمؤمنان(ع) به مالک اشتر، این نامه را منشور حکومت دانست و برای استاندار جدید قم آرزوی موفقیت و توفیق کرد.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو