دوباره صدر و دوباره پرسپولیس؛ 55 هفته پادشاهی با پروفسور - 90 تی وی | نیوز پارسی

دوباره صدر و دوباره پرسپولیس؛ 55 هفته پادشاهی با پروفسور

منبع: 90 تی وی

بازدید: 7

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 20:57


برانکو و پرسپولیس، در شروع نیم فصل دوم دوباره صدرنشین لیگ برتر شدند.

دوباره صدر و دوباره پرسپولیس؛ 55 هفته پادشاهی با پروفسور
برانکو و پرسپولیس، در شروع نیم فصل دوم دوباره صدرنشین لیگ برتر شدند.

به گزارش وبسایت نود، توقف سپاهان مقابل صنعت نفت و بازی مستقیم پرسپولیس و پدیده، معنی مشخصی برای تیم برانکو داشت. آن‌ها بعد از ماه‌ها، دوباره فرصت صدرنشینی لیگ برتر را پیدا کردند. پرسپولیس هم این فرصت را از دست نداد و امشب به صدرجدول لیگ برتر برگشت. آخرین باری که آن‌ها صدرنشین لیگ برتر بودند، به هفته سوم این فصل برمی‌گردد. اواسط مرداد ماه، که حدودا 6 ماه از آن می‌گذرد. پس از اولین صدرنشینی پرسپولیس برانکو در لیگ پانزدهم، آن‌ها هیچوقت مدتی تا این حد طولانی منتظر صدرنشینی دوباره نبودند. انتظاری که بخشی از آن به مشکلات و محرومیت از نقل و انتقالات و بخشی دیگر، به تعطیلی نسبتا طولانی لیگ بخاطر جام ملت‌های آسیا مربوط می‌شود.

پرسپولیس که از زمان حضور برانکو رکورددار صدرنشینی لیگ برتر بوده، این هفته پنجاه و پنجمین هفته صدرنشینی‌اش با او را تجربه می‌کند. آن‌ها لیگ پانزدهم 2 هفته در صدر بودند و لیگ شانزدهم و هفدهم، هر کدام 25 هفته صدرنشینی داشتند و به قهرمانی رسیدند. این فصل پرسپولیس فقط دو هفته در صدر بود و امشب، توانست برای سومین هفته صدرنشین شود. روندی که می‌تواند تا پایان فصل ادامه پیدا کند و آن‌ها را به هت‌تریک قهرمانی برساند.

از زمان حضور برانکو در ایران تا هفته شانزدهم این فصل، 112 هفته لیگ برتر برگزار شده و پرسپولیس با 55 هفته صدرنشینی، رکورددار مطلق مسابقات است. استقلال با 18 هفته در رده دوم است و پدیده‌ای که امروز به پرسپولیس باخت، با اختلافی فاحش نسبت به تیم برانکو صاحب 10 هفته صدرنشینی شده و استقلال خوزستان هم در رده بعدی قرار دارد. در این مدت، پرسپولیسی‌ها 49 درصد هفته‌های برگزار شده یعنی حدود نصف آن‌ها، صدرنشین ثابت لیگ برتر بوده‌اند.

صدر نشین‌های لیگ برتر از زمان حضور برانکو در پرسپولیس

پرسپولیس: 55 هفته

استقلال: 18 هفته

پدیده: 10 هفته

استقلال خوزستان: 8 هفته

تراکتورسازی: 7 هفته

سپاهان: 6 هفته

پارس جنوبی: 5 هفته

سایپا، سیاه جامگان و نفت تهران: یک هفته

22330

مطالب مشابه