رویترز: اقتصاد ایران توفان تحریم‌های نفتی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت - باشگاه خبرنگاران | نیوز پارسی

رویترز: اقتصاد ایران توفان تحریم‌های نفتی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت

بازدید: 19

تاریخ: 1397/8/18

ساعت: 14:07


خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت اقتصاد ایران احتمالاً به لطف افزایش بهای جهانی نفت و شکاف روزافزون میان واشنگتن و دیگر قدرت‌های جهانی، توفان تحریم‌های نفتی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت.

رویترز: اقتصاد ایران توفان تحریم‌های نفتی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود به نقل از دیپلمات‌ها و کارشناسان نوشت اقتصاد ایران ممکن است بر اثر تحریم‌های آمریکا سختی‌هایی را متحمل شود، اما در نهایت به لطف افزایش بهای جهانی نفت و شکاف روزافزون میان آمریکا و دیگر قدرت‌های جهانی، احتمالاً توفان تحریم‌های نفتی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت.

در ادامه این گزارش به نقل از یک دیپلمات اروپایی آمده است شرایط ایران در مقایسه با پیش از سال 2016 میلادی به دلیل بهای بالای نفت و انزوای آمریکا در جهان، شرایط بهتری دارد.

یک دیپلمات دیگر نیز در این باره به رویترز گفت: دوران سختی خواهد بود، اما اقتصاد ایران به چند دلیل این شرایط را تاب می‌آورد. نخست اینکه روسیه نیز تحت تحریم های آمریکا قرار دارد. دوم آنکه عربستان سعودی نیز درگیر مشکلات مالی و سیاسی خود است. دلیل سوم نیز جنگ تجاری میان آمریکا و چین است.

مطالب مشابه