رییس جمهور: ایام ۲۲ بهمن باید ایام وحدت باشد - پارس تودی | نیوز پارسی

رییس جمهور: ایام ۲۲ بهمن باید ایام وحدت باشد

منبع: پارس تودی

بازدید: 13

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:34


رئیس جمهوری گفت: باید ایام ۲۲ بهمن، ایام وحدت، اتحاد و یکپارچگی باشد و همه احزاب، گروه‌ها، ادیان، اقوام و مذاهب یکپارچه باشند.

به گزارشپارس تودی، «حسن روحانی» در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما ضمن تبریک به مناسبت ایام الله 22 بهمن افزود: خدمت مردم بزرگ ایران که صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند تبریک عرض می کنیم و در واقع روز 22 بهمن روز ایران و همه ایرانیان است.

رییس جمهور ادامه داد: در واقع در سال 1357 ، در روزهای دهه فجر ، همه مردم ایران به استثناء خاندان منحوس سلطنت به صحنه آمدند و پیروزی انقلاب را با حضور ، مشارکت و فداکاری شان آفریدند و در طول این چهل سال به خوبی از این انقلاب حراست کردند.

روحانی با بیان اینکه امسال دو ویژگی خاص دارد اظهار داشت : اولین ویژگی این است که چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و ما وارد چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم و در واقع دهه پنجم انقلاب آغاز می شود و از طرف دیگر شاهد توطئه های جدید آمریکا و صهیونیست علیه ملت ایران هستیم.

رییس جمهور افزود: این نیمروز 22 بهمن می تواند پاسخ همه توطئه های یک ساله دشمنان ما باشد ، واقعا آن نیمروز ساعت های قدر ملت بزرگ و انقلابی ما است.

روحانی گفت: در طول یک سال دشمنان ایران یعنی آمریکایی ها و صهیونیست ها تلاش کردند که مردم ایران را این روزها پریشان ببینند و مردم ایران را نسبت به انقلاب خودشان و آینده زندگیشان مایوس ببینند اما این ایام مردم ما با حضور، مشارکت و با فریادهایشان در کنار انقلاب خود و در کنار ایران عزیز خودشان به دنیا نشان خواهند داد که ملت ایران نسبت به آینده کشور و انقلابش کاملا امیدوار است و یاسی وجود ندارد.

رییس جمهور تاکید کرد: ما از مشکلاتی که امروز دشمن پیش پای ما گذاشته است با ایثار ، فداکاری ،ایستادگی و وحدت عبور خواهیم کرد و انشاء الله سال های بسیار بهتری را نسبت به سال های گذشته پیش رو خواهیم داشت.

روحانی گفت: آمار و ارقام نشان می دهد که ملت ما در طول این چهل سال چه پیروزی های عظیم و بزرگی را به وجود آورده و توانسته از چه توطئه های بزرگی با ایثار و فداکاری عبور کند.

ایران همواره راه حلی برای حل معضلات منطقه است 

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره راه حلی برای معضلات منطقه بوده است اظهار داشت:­ آمریکایی ها و دولت جدید آن با لحن ناصحیح و نادرست نسبت به مردم ایران حرف زده و می زند و همه دنیا می داند که بسیاری از مشکلات در منطقه حضور نابجای نظامیان آنها و دخالتشان در منطقه است.

روحانی در پاسخ به این سوال که آمریکایی ها جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم متهم کرده اند افزود:­­همه ملت های منطقه می دانند ایران همواره به صلح و ثبات جهانی کمک کرده است­ و آنهایی که به کشتار مردم در سال های اول انقلاب­ پرداختند حامیان آنها آمریکایی­ ها و صهیونیست ها بوده اند.

وی افزود: 17 هزار از مردم بیگناه را شهید کردند ایران قربانی تروریسم است و ایران و ایرانی همواره در برابر تروریست ها با قاطعیت ایستاده است.

رئیس جمهور با اشاره به امنیت امروز ادامه داد: امنیت امروز عراق، سوریه، لبنان و یمن در سایه حمایت های مردم ایران از ملت های این منطقه در برابر تروریست هاست و بنابراین کسی نمی تواند این اتهام را به ملتی بزند که همواره مدافع و سدی در برابر تروریست ها بوده اند.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها برای منطقه و جهان همواره یک مشکل بوده اند و ایران همواره برای معضلات منطقه به عنوان یک راه حل است.

رئیس جمهور گفت: آمریکایی ها چه بخواهد و چه نخواهند­ ایران برای آینده سوریه، یمن ثبات بیشتر در عراق، افغانستان و پاکستان مثل گذشته به عنوان یک نیروی قدرتمند و تاثیرگذار است.

روحانی افزود: کاری که آمریکایی ها انجام می دهند همواره مزاحمت برای ملت ها­و ملت ایران و همه شرکت های فعال تجاری دنیا با تحریم های غلطی که انجام می دهد و آنها حتی­ مداخله هایشان به ایران محدود نمی شود و امروز در مورد آمریکا لاتین و آینده سرنوشت­ ونزوئلا می خواهند دخالت کنند کمتر جایی است که در دنیا دخالت آمریکا را نبینیم و روندی که آنها پیش گرفته اند نه به نفع آمریکا و نه نفع جهانیان است.113/118به روایت تصویر


به روایت ویدئو