ساماندهی و احیای رودخانه‌های رشت نیازمند اعتبار ۱۰۰۰ میلیاردی - مهر | نیوز پارسی

ساماندهی و احیای رودخانه‌های رشت نیازمند اعتبار ۱۰۰۰ میلیاردی

منبع: مهر

بازدید: 11

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:45


رشت- رئیس شورای اسلامی رشت با اشاره به انجام طرح مطالعاتی برای ساماندهی و احیای رودخانه‌های رشت، گفت: حل این مشکل نیازمند عزم ملی و اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی است.

ساماندهی و احیای رودخانه‌های رشت نیازمند اعتبار ۱۰۰۰ میلیاردی

به گزارشخبرنگار مهر، امیرحسین علوی شامگاه دوشنبه در هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر رشت که در ساختمان شورا برگزار شد با اشاره به اینکه استانداری گیلان متولی حل معضل رودخانه‌های رشت است، اظهارکرد: احیای رودخانه‌های شهر رشت نیازمند عزم ملی و اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی است. طرح مطالعاتی ساماندهی وضعیت رودخانه‌های شهر رشت از شورای دوره چهارم آغاز شده و همچنان ادامه داد.

علوی به شناسایی منابع آلاینده رودخانه‌ها شهر رشت نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه با توجه به نبود یک متولی واحد برای ساماندهی به وضعیت رودخانه‌ها مطالعات انجام شده و همچنین اعتبارات تخصیص یافته بدون نتیجه بوده است.  

اختصاص اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی دولت به ساماندهی رودخانه‌ها دوره چهارم شورا

وی با بیان اینکه دولت ۵۰ میلیارد تومات اعتبار در زمان فعالیت شورای دوره چهارم شهر رشت به ساماندهی رودخانه های این شهر اختصاص داده بود، گفت: همین نبود متولی واحد سبب شده این اعتبارات به حساب شرکت آبفار واریز و این شرکت نیز به جای هزینه‌کرد در زمینه ساماندهی به وضعیت رودخانه‌ها آن را به موارد دیگر اختصاص دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به عزم جدی استانداری گیلان برای حل این معضل، بیان‌کرد: مدیریت شهری نیز در کنار استانداری گیلان برای حذف آلاینده‌ها هم در زمینه احداث تصفیه‌خانه و هم شبکه فاضلاب بهداشتی اقدامات لازم را انجام می دهد.  

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر رشت امسال برای ساماندهی رودخانه‌ها اعتبار اختصاص داده است، تصریح‌کرد: با توجه به میزان بالای آلاینده‌ها، سرمایه‌گذار برای اجرای پروژه‌های اینچنینی تمایلی ندارد.

اجرای پویش ملی «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» در رشت

علوی با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در زمینه آزادسازی حریم رودخانه‌ها و همچنین جداره‌سازی، افزود: مدیرعامل آبفا نیز برای اجرایی شدن پروژه احداث تصفیه‌خانه فخب همزمان با اجرای پروژه آب های سطحی قول مساعد داده است.

وی در ادامه با اشاره به پویش ملی «سه‌شنبه‌های بدون خودرو»، گفت: این پویش مدت‌ها است در کشور شروع شده و وزارت ورزش و جوانان نیز از این پویش حمایت می‌کند. فردا در یک اقدام نمادین پویش «سه‌شنبه‌های بدون خودور» در رشت کلید می خورد و بدون خودروی شخصی به محل کار حاضر می شویم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از فردا هر هفته در روزهای سه‌شنبه از حمل و نقل عمومی برای حضور در محل کار استفاده می کنیم، بیان‌کرد: استفاده از حمل و نقل عمومی سبب می شود تا از نزدیک با وضعیت این حوزه و مشکلات آن آشنا شویم.

علوی در ادامه یادآورشد:با سیاست گذاری شورای شهر رشت و افزایش خودروهای عمومی به‌ویژه اتوبوس‌ها فرصت خوبی برای فرهنگ‌سازی در میان شهروندان برای استفاده از حمل و نقل عمومی انجام می شود.

مطالب مشابه