سردار غیب‌پرور: شناسایی افراد آسیب‌دیده از سیل و کمک شایسته به آنها لازم است - تسنیم | نیوز پارسی

سردار غیب‌پرور: شناسایی افراد آسیب‌دیده از سیل و کمک شایسته به آنها لازم است

منبع: تسنیم

بازدید: 2

تاریخ: 1398/1/27

ساعت: 01:07


رئیس سازمان بسیج مستضعفین: برای جلب رضایت مردم شناسایی دقیق افراد آسیب‌دیده از سیل و کمک شایسته به آنها لازم است.

سردار غیب‌پرور: شناسایی افراد آسیب‌دیده از سیل و کمک شایسته به آنها لازم است

به گزارشخبرگزاری تسنیمازساری،سردار سرتیپ غلام‌حسین غیب‌پرور امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران سپاه استان معین مازندران، عدم ساخت اصولی بنا در مناطق کشور به ویژه مازندران  را به دلیل کم توجهی به حوادث غیرمترقبه در سال‌های گذشته دانست و اظهار کرد: به واسطه کم بارشی در مناطق مختلف در سالیان متمادی مردم دچار باور غلط شدند.

وی افزود: اقدامات و کمک‌های نسبی اولیه در مهار آب، تخلیه گل و لای منازل و معابر انجام شد اما طبق گفته‌های و تقاضاهای مردم بومی رضایت کامل تحصیل نشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه گام نخست در یاری مردم سیل‌زده با همت تمام دستگاه‌ها، گروه‌های جهادی، روحانیت، مردم، سپاه و بسیج محکم برداشته شد، تصریح کرد: پس از مرحله نخست امدادرسانی اقدامات برای رسیدگی به وضعیت مردم به ویژه تامین و ساخت مسکن خسارت دیدگان مهم و شرط آن، همکاری مردم برای کمک به سیل‌زدگان است.

غیب پرور عدم دقت در تشخیص نیازمند واقعی را صحنه تاریک خدمات‌رسانی دانست و افزود: برای جلب رضایت مردم، شناسایی دقیق افراد آسیب دیده و کمک شایسته به آنها لازم است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی وظیفه رسیدگی به آسیب‌دیدگان را برعهده دارند و در حال کار و تلاش هستند اضافه کرد: بسیج و سپاه نمی‌خواهد جای دولت بنشیند اما در این امر می‌خواهد کمک کار دولت برای یاری مردم باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه این همکاری مستلزم داشتن اطلاعات دقیق بوده تا نیازمندان واقعی برای دریافت کمک مشخص شوند، تصریح کرد: پنج استان کشور برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل مازندران، به عنوان استان‌های معین وارد عملیات شدند.

وی با اشاره به دغدغه  مردم آسیب‌دیده در رکن‌کلای سیمرغ گفت: از یک طرف مردم آسیب‌دیده انتظار به حق دارند تا سریع‌تر مسکن آنها ساخته شود و از طرفی بحث احداث خانه، حداقل دو تا شش ماه زمان می برد.

غیب‌پرور  همکاری همگانی مردم برای ساخت منازل سیل‌زدگان را لازم دانست و گفت در تسریع احداث مسکن آسیب‌دیدگان و ارائه کمک به آنها، فراخوان ملی با طرحی بسیجی به عنوان جهاد همبستگی ملی را شروع کردیم  تا هر محله در کشور با محوریت مسجد و هر مسجد تامین یک مسکن را عهده‌دار شود.

وی با اشاره به این که در این طرح کسبه سراسر کشور می‌توانند تامین  کننده یک کالای نیازمندان باشند اضافه کرد: سامانه‌ای جامع  با این طرح تعریف شد که مساجد سراسر کشور با دسترسی  آسان ضمن تعیین داوطلبانه نوع کمک‌ها می‌توانند در آن ثبت نام کرده و به یاری آسیب‌دیدگان  بشتابند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به آغاز این طرح ابراز امیدواری کرد: ظرف یک هفته تا 10 روز آینده این طرح عملیاتی شود.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو