سیاستمدار گستاخ دانمارکی بار دیگر به ساحت قرآن اهانت کرد - باشگاه خبرنگاران | نیوز پارسی

سیاستمدار گستاخ دانمارکی بار دیگر به ساحت قرآن اهانت کرد

بازدید: 1

تاریخ: 1398/1/26

ساعت: 18:17


رئیس حزب راست افراطی دانمارک روز یکشنبه برای دومین بار در اقدامی اسلام‌ستیزانه به ساحت مقدس قرآن کریم اهانت کرد.

سیاستمدار گستاخ دانمارکی بار دیگر به ساحت قرآن اهانت کرد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی، راسموس پالودن، رئیس حزب راست افراطیدانمارک، روز یکشنبه در منطقه‌ای در کوپنهاگ، -پایتخت این کشور- که شمار فراوانی مسلمان آنجا ساکن هستند با پرتاب نسخه‌هایی از قرآن کریم، به ساحت مقدس این کتاب آسمانی هتک حرمت کرد.

روزنامه «اکسترا بلادت» دانمارک نوشت در اعتراض حامیان حزب راست افراطی این کشور به اقامه نماز جمعه مسلمانان در مقابل پارلمان این کشور، پالودن چند نسخه ازقرآن کریمرا پرتاب کرد.


بیشتر بخوانید:سیاستمدار راستگرای افراطی دانمارک در اقدامی موهن قرآن کریم را آتش زد! + عکس


گروهی از جوانان هم در واکنش به این اقدام تحریک‌آمیز، به معترضان این حزب سنگ پرتاب کردند و سطل‌های زباله را به آتش کشیدند. در همین حال نیرو‌های پلیس از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

نیروهای پلیس پس از این اقدام موهن، پالودن را از منطقه دور کردند و از شهروندان خواستند از میدانی که در آنجا اعتراض بر پا شده بود دور شوند.

این سیاستمدار گستاخ دانمارکی بیست و دوم مارس گذشته هم در حضور نمازگزارانی که برای محکوم کردن جنایت دو مسجد در نیوزیلند، مقابل پارلمان دانمارک، نماز جمعه را اقامه می‌کردند، نسخه‌هایی از قرآن کریم را به آتش کشیده بود.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو