سیر صعودی سبزپوشان همچنان ادامه خواهد داشت؟ - فرتاک ورزشی | نیوز پارسی

سیر صعودی سبزپوشان همچنان ادامه خواهد داشت؟

بازدید: 5

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 16:37


سیر صعودی سبزپوشان همچنان ادامه خواهد داشت؟
به گزارشفرتاک ورزشی،

ذوب آهناصفهانامروز در بازی هفته بیست و دوم خود باید به مصافاستقلالخوزستان برود با توجه به دیدارهای عقب مانده اصفهانی ها به دلیل حضور در لیگ قهرمانان، سه امتیاز بازی امروز تا حد زیادی برای آنها اهمیت خواهد داشت چرا که با طی کردن بازی های عقب افتاده و کسب امتیازات لازم آنها می توانند خود را در جای خوبی از نیمه بالایجدولرده‌بندی قرار دهند.

اما نکته جالبی درباره ذوب آهن وعلیرضا منصوریاندر این میان به چشم می آید این است که این سرمربی و این تیم پیش از این به طور جداگانه سابقه کامبک درلیگ برتررا دارند و بارها به احیای خود درنیم فصل دومبازی ها پرداختند به همین دلیل در صورت حرکت ذوبی ها به سمت صدر جدول و ادامه سیر صعودی آن ها می توان بیان کرد که هم علی منصوریان و هم ذوب آهن اصفهان تاریخ را برای خود تکرار شده می بینند.

ذوب آهن اصفهان فصل گذشته و در حالی که نیم فصل اول لیگ را با امیر قلعه‌نویی موفق نشده بود به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کند درنیم فصلدوم توانست کامبک تاریخی داشته باشد و به نوعی حرکت خود را تا صدرجدول نیز ادامه دهد اما در نهایت توانست با نایب قهرمانی و پس ازپرسپولیستهران کار خود را به پایان برساند به این ترتیب سبزهای اصفهانی نشان دادند که بازگشت به جدول را خوب بلد هستند و این احتمال دارد که مجدداً بتوانند دست به این کار بزنند.

این اتفاق به نوعی برای علیرضا منصوریان نیز پیش از این افتاده است و سرمربی فعلی تیم ذوب آهن اصفهان پیش از این دو بار در دو تیمنفتو استقلال تهران موفق شد در نیم فصل دوم بازی ها با احیای خود و تیم رتبه خوبی را برای یارانش به دست بیاورد. منصوریان در لیگ پانزدهم به همراهنفت تهرانپس از نیم فصل ناموفق در دور برگشت بازی ها  توانست موفقیت را از سر گذرانده و در نیم فصل دوم بازی ها توانست با حرکتی اعجاب‌آور تیمش را پله پله بالا بیاورد تا در جمع مدعیان رسیدن به سهمیه آسیایی قرار دهد، این اتفاق برای منصوریان در تیم استقلال تهران نیز رخ داد جایی که سرمربی وقت آبی ها در نیم فصل اول موفق نشد به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کند اما پس از تعطیلات، او با به دست آوردن ترکیب مورد نظر خود و اعتماد به جوانان تیم به همراه استقلالی‌ها روندی سریع را به سمت بالای جدول در پی گرفتند آنها حتی برای این کار از دربی تهران و پرسپولیسی ها هم نترسیدند و توانستند این تیم را هم با شکست پشت سر بگذارند. آبی‌پوشان و منصوریان در نهایت موفق شدند به رتبه نایب قهرمانی لیگ برتر پس از پرسپولیس دست پیدا کند.

حالا این اتفاق احتمالا در تیم ذوب آهن باز هم خواهد افتاد آنها پس از شکست سنگین برابر استقلال در بازی هفته هفدهم سعی کرد تا به نوعی از تمامی بازی های خود امتیاز بگیرند و فعلا شکست را از خود دور شده ببینند. سبزپوشان پس از بازی با استقلال توانستند به دو تساوی پی در پی دست پیدا کنند تا حداقل امتیاز را در حساب خود واریز کنند و بعد از آن نیز مجدداً به دو پیروزی دست پیدا کردند. اولین بازی برابر تیم پدیده به عنوان یکی از شگفتی سازان لیگ هجدهم و دومین نیز برابر تیم النصرعربستاندرلیگ قهرمانان آسیاکه سرسخت‌ترین حریفان ذوبی‌ها در مرحله گروهی محسوب می شود.

حالا اگر ذوبی ها بتوانند دیدار امروز خود برابر استقلال خوزستان را با پیروزی پشت سر بگذارند می توانند همچنان به روند صعودی خود ادامه دهند و هواداران این تیم و البته علی منصوریان می توانند امیدوار باشند که باز هم بازگشتی تاریخی را برای این تیم و مربی خواهند داشت بازگشتی که باعث تکرار تاریخ برای آنها خواهد شد و البته یک بار دیگر لیاقت این مربی و تیمش را به فوتبالی ها نشان خواهد داد.

ذوب آهن اصفهان درلیگ قهرمانانآسیا نیز اوضاع مناسبی دارد آنها پس از برتری برابر الکویت توانستند به مرحله گروهی راه پیدا کنند و در این دوره از بازیها هم تاکنون دو بازی خود را به پایان رسانده اند بازی اول برابر الزوراعراقباتساوی بدون گلو بازی دوم برابر تیم النصر عربستان با پیروزی ۳ بر ۲ و همین نتایج باعث شد تا شاگردان منصوریان به دلیل فقط تفاضل گل پایین‌تر در رده دوم جدول گروه خود قرار بگیرند

بازی دو تیم ذوب آهن اصفهان و استقلال خوزستان عصر امروز و ساعت ۴:۳۰ عصر در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار خواهد شد. ‌

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو