سیلاب ۳۷۰ میلیارد تومان به بخش اقتصادی لرستان خسارت زد - تسنیم | نیوز پارسی

سیلاب ۳۷۰ میلیارد تومان به بخش اقتصادی لرستان خسارت زد

منبع: تسنیم

بازدید: 2

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 22:45


معاون استاندار لرستان گفت: سیلاب اخیر لرستان بیش از ۳۷۰ میلیارد تومان به بخش اقتصادی استان خسارت وارد کرده است.

سیلاب ۳۷۰ میلیارد تومان به بخش اقتصادی لرستان خسارت زد

به گزارشخبرگزاری تسنیمازخرم‌آباد، گودرز امیری عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه یکی از مطالبات و خواسته‌های استان احداث سدهایی است که مطالعه و شروع‌شده است اظهار داشت: سدهایی در لرستان شروع‌شده که با تزریق اعتبارات اندک به نتیجه نرسیده‌اند و یکی از دلایل اصلی سیلاب‌های اخیر عدم ایجاد این سدها است.

وی افزود: جهت آبخیزداری هرساله برای استان لرستان اعتباراتی پیش‌بینی‌شده که این اعتبارات یا تخصیص پیداکرده و یا اندک بوده است که علاوه بر اینکه در بحث تخصیص انتظار صد درصد تخصیص داریم رقم این تخصیص به چند برابر افزایش پیدا کند.

معاون امور اقتصادی استاندار لرستان عنوان کرد: انتظار داریم در بخش بیمه در قوانین و مقررات بازنگری شود و اگر امکان داشته باشد بخشی از یارانه را بابت بیمه در بخش‌های مختلف هزینه کرد چراکه سرمایه بزرگی برای مردم و کشور است.

وی بیان کرد: اصلاح قوانین و مقررات برای آزادسازی حریم رودخانه‌ها و حفاظت از قوانین رودخانه‌ها است و آنچه در قوانین و مقررات به‌عنوان وظایف وزارت نیرو آمده بـه حد مطلوب که نه حتی در حد انتظار نیز نبوده است.

امیری تصریح کرد: انتظار داریم وزارت نیرو در شهرها در بحث دیوارهای ساحلی و حفظ حریم رودخانه‌ها دقت لازم را داشته باشد؛ در سیلاب اخیر تاکنون بالغ‌بر 370 میلیارد تومان در بخش اقتصادی به استان لرستان خسارت وارد کرده که موارد در دست بررسی است و احتمالاً بیشتر از این عدد باشد.

مطالب مشابه