عارف: برخی جوانان دوره انقلاب روزانه ۱۸ ساعت کار می‌کردند/ اگر مصمم باشیم، تحریم‌ها اثری نخواهد داشت/ باید پاسخگوی مردم باشیم - عصر ایران |...

عارف: برخی جوانان دوره انقلاب روزانه ۱۸ ساعت کار می‌کردند/ اگر مصمم باشیم، تحریم‌ها اثری نخواهد داشت/ باید پاسخگوی مردم باشیم

منبع: عصر ایران

بازدید: 9

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:50


عارف: برخی جوانان دوره انقلاب روزانه ۱۸ ساعت کار می‌کردند/ اگر مصمم باشیم، تحریم‌ها اثری نخواهد داشت/ باید پاسخگوی مردم باشیم

رئیس فراکسیون امید مجلس گفت:‌ کشور ما امروز با چالش‌های جدی مواجه است. انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده و اگر به جوان‌ها نرسیم از انقلاب و فرهنگ فاصله می‌گیرند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در مراسم همایش مدیریت جهادی گفت: خیلی خوشحالم که در این جمع ارزشمند از بخش‌های مختلف حضور دارم. لازم می‌دانم تشکری داشته باشم از عزیزانی که برای این همایش زحمت کشیدند. امیدوارم این همایش‌ها چراغ راه مسیر ما باشد.

وی ضمن تسلیت به مناسبت سانحه سقوط هواپیما گفت: یکی از کارهایی که این همایش باید انجام دهد، مدیریت زمان است. نکاتی علمی تهیه کردم که این را به همایش می‌دهم تا اگر خواستند در مجله چاپ کنند.

نماینده تهران تاکید کرد: در سال‌های پیش با آقای رفیق دوست به هند رفتیم آنجا یک کتاب درباره رادار را دیدم و متوجه شدم ما همه مسائل آن کتاب را در ایران می‌دانیم و آن را با خود آوردم و در تهران با اساتید جوان مطرح کردیم، ما تصمیم گرفتیم درباره رادار بیشتر کار کنیم. درنتیجه در دانشگاه صنعتی شریف درسش ارائه شد علاوه بر آن در دانشگاه صنعتی اصفهان هم ارائه شد، در این میان با موانع زیادی برخورد می‌کردیم و برای بازدیدها مجبور بودیم به فرمانده نیروی هوایی و وزیر دفاع زنگ بزنیم. امروز افتخار می‌کنیم که وضعیت ما را در زمینه رادار به اینجا رساندند.

وی یادآور شد: در تابستان ۶۴ بود که دانشجویان به جنگ می‌رفتند چند نشست داشتیم و به این نتیجه رسیدیم در زمینه رمز باید همزمان با توسعه صنعتی کارهایی را شروع کنیم. شهریور ۶۴ ما دوره‌ای را برای جهاد دانشگاهی گذاشتیم و جلو می‌رفتیم آقای فلاحیان که وزیر اطلاعات بود من را دست انداخت که شنیدم در رمز کار می‌کنید. هفته قبلش وزارت اطلاعات دستگاهی خریده بود و من گفتم این دستگاه را به ما دهید تا دانشجویان رمز آن را بشکنند اما ایشان آن دستگاه را به ما نداد.

عارف عنوان کرد: ما در وزارت علوم حرفمان این بود که باید با شتاب بیشتری جلو رویم و یک دفتر فناوری در نهاد ریاست جمهوری وجود داشت، چند گزارش درمورد ضرورت پرداختن به نانو ارائه دادند. من هم جلسه‌ای گذاشتم و در آن جلسه مطرح شد که می توان هدف را با همکاری کشورهای دیگر دنبال کرد من گفتم شما اگر طی ده سال عضو پانزده کشور برتر باشید ستادی را برای پرداختن به این موضوع تشکیل خواهیم داد که امروز رتبه ما تک رقمی است. این‌ها را ما با نگاه مادی نمی‌توانیم محقق کنیم بلکه آنچه می‌تواند این کار را کند و در انقلاب هم از آن استفاده کردیم، ارزش‌ها است. وقتی برنامه اول توسعه را می‌نوشتیم بحث جدی که مطرح کردیم این بود که نمی‌توانیم با الگوبرداری از برنامه‌های غرب آن را بنویسیم. بسیاری از جوانان دوره انقلاب شاید روزانه تا هجده ساعت کار می‌کردند.

وی گفت: می‌خواستم از جریان‌های سیاسی کشور گله کنم که به خاطر مسائل فرعی مسائل اصلی را فراموش نکنیم و به منافع گروهی و شخصی بپردازیم. کشور ما امروز با چالش‌های جدی مواجه است. انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده و اگر به جوان‌ها نرسیم از انقلاب و فرهنگ فاصله می‌گیرند. در دهه پنجم انقلاب هستیم و هنوز بسیاری از مردم در تامین مایحتاج خود مانده‌اند. علیرغم آن نگاهی که امام با آن انقلاب را هدایت کرد و در جنگ جنگیدیم، نتوانستیم به حداقل‌هایی که فکر می‌کردیم زودتر باید به آن دست یابیم، برسیم.

رئیس فراکسیون امید با اشاره به اینکه ما آرمان‌هایی داریم که برای آن انقلاب کردیم، گفت: تجربه روحیه جهادی را در دهه اول انقلاب شاهد بودیم. نمی‌گوییم تحریم‌ها اثری نداشته اما این‌ها چالش‌ها را بیشتر می‌کند می‌توان با باوری که باید یک کارگزار نظام داشته باشد، این‌ها را بی‌اثر کنیم اگر ما مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت.

وی یادآور شد: ما باید به آرمان‌ها و ارزش‌های خود افتخار کنیم. برای اینکه این مهم عملی شود، باید وفاق ملی داشته باشیم. اختلاف‌نظر می‌تواند باعث حرکت شود ولی در این شرایط باید هدف امنیت ملی باشد. سیاست‌های کلی در بخش‌های مختلف را داشته‌ایم. افق سند چشم‌انداز را داریم از طرف دیگر بهره‌گیری از برنامه سوم را دنبال کردیم که هیچ نتیجه‌ای در آن نگرفتیم. در اقتصاد مقاومتی گفتیم که سهم اقتصاد دانش‌بنیان باید پنجاه درصد باشد.

عارف با تاکید بر اینکه ما باید پاسخگوی مردم باشیم، خاطرنشان کرد: وظیفه ماست که دغدغه معیشت مردم را داشته باشیم. ما باید آن انگیزه و فضایی که باعث پیروزی انقلابمان شد را حفظ کنیم. باید به آرمان‌ها برگردیم و آن را مبنای حرکت قرار دهیم. بسیاری حاضر نیستند مسئولیت بپذیرند و جایشان کسانی می‌آیند که به دنبال منافع شخصی هستند. مسئولیت و انگیزه در مدیریت مطرح است و نتیجه با خداست.

برچسب ها: عارف تحریم

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی فیلم عربستان سعودی داعش تیم فوتبال پرسپولیس اسرائیل زمین لرزه لهستان کرمان هوآوی علی مطهری دانلود فیلم رپورتاژ آگهی دانلود آهنگ جدید دانلود فیلم با لینک مستقیم دلالان دانلود فیلم های دوبله فارسی با لینک مستقیم دانلود فیلم های دوبله فارسی دانلود موزیک جدید دانلود فیلم های جدید با دوبله فارسی دانلود فیلم دوبله فارسی 720P دانلود فیلم دوبله فارسی 1080P دانلود فیلم دوبله فارسی دانلود آهنگ ایرانی دانلود موزیک ایرانی سامسونگ گلکسی اس 10 توهین عذرخواهی تیم فوتبال پدیده حاجی دلیگانی موصل سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس العین امارات پدیده شهر خودرو قاچاق دام IMDb دوبله فارسی هولوکاست gizchina سوگل طهماسبی تزیپی لیونی یحیی گل محمدی سرمربی First Man دانلود با لینک مستقیم رایگان آموزش سوئیچ بین صدای فارسی و انگلیسی دانلود صوت بصورت جداگانه کنیست فیلم First Man لیگ امارات گاریدو جشن تولد لاکچری دل دل دانلود فیلم First Man 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم First Man 2018 با لینک مستقیم First Man 2018 خلاصه داستان First Man دانلود First Man دانلود دوبله فارسی فیلم First Man 2018 دانلود دوبله فارسی فیلم نخستین انسان دانلود رایگان فیلم First Man 2018 دانلود زیرنویس فارسی فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی دانلود فیلم First Man دوبله فارسی با کیفیت 720 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی بدون سانسور دانلود کاورFirst Man دوبله فارسی فیلم نخستین انسان عکسهای فیلم First Man کاور First Man محسن لرستانی دانلود آهنگ محسن لرستانی دل دل زمین لرزه ۳.۲ ریشتری بم را تکان داد

به روایت تصویر


به روایت ویدئو