عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان! - چرخان | نیوز پارسی
عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!


منبع: چرخان

بازدید: 51

تاریخ: 1397/8/17

ساعت: 20:10


بدون شک، خودروهای مدرن امروزی، شالوده‌ای از علم پیچیده مهندسی و طراحی، در کنار یکدیگر بوده که تبدیل به یک وسیله نقلیه‌ای می‌شود تا صنعت مدرن خودروسازی را تشکیل دهد؛ اما دراین‌بین، قوانینی در کشورهای مختلف جهان برای راندن این وسایل نقلیه وجود دارند که بعضی از آن‌ها نه‌تنها عجیب، بلکه بسیار جالب نیز هستند.

با چرخان باشید تا شمارا با تعدادی از این قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان آشنا کنیم.

آلمان-لزومی به پوشیدن لباس در حین رانندگی نیست

مردم آلمان در دنیا، به سخت‌کوشی و احترام به قوانین خود و هم‌چنین داشتن قوانین سخت‌گیرانه در زندگی‌هایشان برای پیشرفت جامعه، مشهور هستند؛ اما دراین‌بین، زمان‌هایی نیز وجود دارند که آلمانی‌ها نیز کمی سخت‌گیری را کنار گذاشته و این‌طور قوانینی را وضع می‌کنند.

بر طبق قوانین آلمان، یک وسیله نقلیه، فضایی شخصی بوده و راننده و سرنشینان می‌توانند درون خودروی‌شان، به‌صورت کامل بدون پوشش باشند؛ اما این به معنای این نیست که آن‌ها اجازه دارند این حالت خود را با حرکات عجیب خود به دیگران نیز نشان دهند.

آمریکا (ایالت آرکانزاس)-بوق زدن بعد از ساعت 9 شب ممنوع است

این بار به خاک ایالات‌متحده رفته و به قانونی می‌رسیم که دلیل آن را نمی‌دانیم؛ اما اگر شخصی در ایالت آرکانزاس آمریکا بوده و برای مثال، دوست خود را در آن‌طرف خیابان، کنار یک فروشگاه یا ساندویچ‌فروشی ببیند و بخواهد او را با بوق وسیله نقلیه خود، مطلع کند، اگر ساعت از 9 شب گذشته باشد، بدون شک او مشمول جریمه خواهد شد.

آمریکا (ایالت نوادا)-راندن با شتر در بزرگراه ممنوع است!

در ایالت نوادا کشور آمریکا که دارای جاده‌های بیابانی زیادی است، بعضی از اشخاص وجود دارند که برای تفریح و سرگرم خود، با شتر قصد مسافرت به شهر یا ایالت دیگری رادارند. کاری که در طول سفرشان با بوق‌ها و هشدارهای فراوانی از طرف راننده‌های خودروها مواجه شده و به علت خطرناک بودنش، مشمول جریمه نیز خواهند شد.

قبرس-درهنگام رانندگی، نوشیدن آب ممنوع است!

 فرض کنید که در خودروی خود به همراه خانواده‌تان نشسته‌اید و مشغول مسافرت هستید. بچه‌ها برای خود شعر می‌خوانند، موزیک در حال پخش بوده و بعد از چند ساعت شما تشنه شده و می‌خواهید آب بنوشید. اگر در جاده‌های کشور قبرس، دست به این کار بزنید، مجبورید خودروی خود را به کنار جاده منتقل کرده و خودرو را خاموش‌کنید تا به جرم سنگین شما رسیدگی شود!

حالا اینکه آیا H2O به این‌قدر خطرناک است که مشمول این قانون شده یا نه را باید از پلیس قبرس پرسید؟

اسپانیا-لزوم به همراه داشتن یک عینک طبی اضافی

کسانی که از عینک طبی در حین رانندگی خود استفاده می‌کنند، استفاده از آن‌هم برای خودشان و هم محیط اطراف رانندگی‌شان، امری حیاتی است. اگر شما از عینک طبی استفاده می‌کنید و قصد رانندگی در جاده‌های اسپانیا رادارید، باید یک عینک طبی به‌اصطلاح زاپاس نیز، به همراه داشته باشید.

اگرچه بعد از سال 1997، اجبار این قانون در اسپانیا برداشته شد، اما هنوز هم به‌عنوان یک عمل با شدت توصیه بالا، محسوب می‌شود.

استرالیا-هدایت گله به خارج از جاده ممنوع است

اگرچه جاده‌ها، برای خودروها و وسایل نقلیه موتوری ساخته‌شده‌اند اما در استرالیا وضع فرق داشته و شما به‌عنوان راننده یک خودرو، حق هدایت یک گله از داخل جاده به سمت بیرون جاده را ندارید. در عوض شما می‌بایست، خودروی خود را به کنار جاده برده و خاموش نمایید و منتظر باشید تا گله حیوانات از جاده کنار بروند.

اگر راننده دست خود را برای بیرون کردن گله از جاده تکان بدهد، مشمول 141 دلار استرالیا در ایالت ویکتوریا کانادا خواهد شد.

آلمان/ایالت اوهایو آمریکا-اتمام سوخت خودرو در جاده ممنوع است

در کشور آلمان، جایی که در بعضی از جاده‌ها، محدودیتی برای سرعت خودرو وجود ندارد، تمام کردن سوخت خودرو در بزرگراه‌ها، کاری غیرقانونی است. درواقع با تمام شدن سوخت خودرو در یک بزرگراه، در کنار ناراحتی از تمام شدن سوخت خودرو، راننده باید جریمه این اتفاق را نیز به پلیس پرداخت کند.

اما در ایالت اوهایو وضع فرق داشته و این قانون، تنها به بزرگراه‌ها محدود نمی‌شود. بلکه در هر خیابان عمومی، راننده خودرو، مشمول این قانون خواهد شد.

آلمان-استفاده از انگشت وسط، کاملاً ممنوع است

اگر شما قصد رانندگی در کشور آلمان را داشته و به هر دلیلی، از انگشت وسط خود، برای هر منظوری استفاده نمایید، باید جریمه سنگینی را پرداخت کنید. جریمه این حرکت در کشور آلمان برابر با حذف 5 امتیاز از گواهینامه راننده، حذف 3 امتیاز دیگر به علت قانون‌شکنی و هم‌چنین معلق شدن گواهینامه راننده، است.

کانادا-مسابقه دادن با حیوانات در آزادراه ممنوع است

در آزادراه‌های کانادا اگر راننده هر خودرویی به دلایل خاصی، قصد این را داشته باشد که با یک حیوان زبان‌بسته در کنار آزادراه، مسابقه خودرویی راه بیندازد، باید جریمه این حرکت خود را نیز بپردازد. حالا فرقی ندارد که این حیوان یک اسب بود و یا آهو و پلنگی که راه خود را گم‌کرده و به کنار جاده آمده‌اند.

 

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


استقلال جهان هند سامسونگ اپل خبرگزاری حوزه موبایل لیبی سودان نقاشی نوآوری لاستیک تکنولوژی عباس عبدی سید حسین حسینی کوالکام بمب سیدمهدی رحمتی روغن موتور رنگ آمیزی آسانژ آلرژی در نوزادان همایش دکترین مهدویت مرکز فقهی ائمه اطهار عفونت در نوزادان Brad Pitt واکسن نوزادان عکس هایی از زندگی کاری کارگر سنگ تراش لرستانی تصاویری جالب از کوچک ترین مرد جهان زنی با پاهای ۷۰ کیلو گرمی عکس تصاویری از عشق گربه به طوطی محمد علی یحیوی ترسناک ترین آسانسور جهان عکس عکسهای جالب هنرنمایی های زیبا و دیدنی با موتور ساختار مغز دخترا کشف شد عکس عکسهای دیدنی از گاو تک شاخ و 3 شاخ عجیب ترین زمین فوتبال عکس عکسهای جالب و دیدنی روز 18 خرداد 1390 عکس‌هایی از فیلم گشت ارشاد خبر مهم آنجلینا جولی معتاد شد عکس عکس های افراد معروف در فرودگاه ها عکسهایی از مراسم عروسی هیفا وهبی آخر عاقبت تام و جری مثل میگ میگ معلوم شد عکس عکس هایی از چپ‌ دست‌ های معروف سینمای هالیوود مصاحبه یحیوی تصاویر جالب و دیدنی از مجسمه های شنی عکس های زیبا ترین زنان جهان ساخت قاب عکس نقاشی جنگل نقاشی عقاب نقاشی کبوتر نقاشی طاووس نقاشی قو ایمنی در نوزادان

به روایت تصویر


به روایت ویدئو