عفو عمومی 50 هزار نفری در کار نیست - آفتاب نیوز | نیوز پارسی

عفو عمومی 50 هزار نفری در کار نیست

بازدید: 9

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:47


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: آنچه درباره بخشودگی تحت عنوان عفو 50 هزار نفری مطرح شده درست نیست و نباید تعبیر شود که به زودی 50 هزار مجرم از زندان ها آزاد می شوند.

عفو عمومی 50 هزار نفری در کار نیست
آفتاب‌‌نیوز :
 محمد باقر الفت بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران هرمزگان افزود: آنچه اتفاق خواهد افتاد عفو معیاری است که ممکن است مجازات های مختلفی مانند انفصال از خدمت، جزای نقدی، شلاق و یا حبس برای افراد مورد بخشودگی قرار گیرد. 

وی در پاسخ به پرسشی درباره حمایت از افشاگری های رسانه ای پیرامون جرائم و تخلف ها و فسادهای مختلف اظهار داشت: لایحه ای در حال تهیه و تدوین است که در صورت تصویب نهایی، افشاگران جرائم مورد حمایت و تشویق قرار می گیرند. 


به گفته معاون قوه قضاییه بر اساس قانون پیشنهادی یاد شده، چنانچه یک افشاگری درست، منجر به پیشگیری از خسارت و وقوع جرم شود، درصد مشخصی از خسارت پیشگیری شده، به فرد افشاگر پرداخت می شود. 

وی همچنین تاکید کرد: رعایت حقوق خبرنگاران در دادرسی ها را تضمین می کنیم. 

دبیر شورای اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه همچنین از رویکردهای دستگاه قضایی برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و اضافه کرد: تدبیرهای این بخش در قوه قضاییه موجب شد 500 واحد تولیدی و صنعتی که به خاطر مسائل حقوقی و قضایی تعطیل شده بودند ، دوباره فعال شوند و 10هزار کارگر به شغل های خود برگردند. 

الفت یاد آور شد: قوه قضاییه سعی می کند دستوری که منجر به تعطیلی واحد تولیدی شود صادر نکند و دستورهای قبلی منجر به تعطیلی را نیز ملغی می کند. 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه همچنین با توضیح درباره فعالیت سامانه 'سجام ' گفت: در این برنامه ، افرادی که به عنوان دیده بان شناخته می شوند، می توانند با مشاهده نشانه های احتمال جرم و تخلف، پیش از وقوع با استفاده از سامانه برخط (آنلاین) سجام آن را به مسوولان و متولیان در سطوح مختلف کشور گزارش کنند. 

الفت، برنامه ها و راهبردهای اجرا شده در حوزه پیشگیری قوه قضاییه را موفق توصیف کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز نسبت به اثربخشی این برنامه ها اظهار رضایت کرده اند. 

منبع: ایرنا

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو