عملکرد هیئت های ورزشی در المپیاد استعدادهای برتر کشور ضعیف بود - مهر | نیوز پارسی

عملکرد هیئت های ورزشی در المپیاد استعدادهای برتر کشور ضعیف بود

منبع: مهر

بازدید: 11

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:51


بجنورد- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از عملکرد ضعیف هیئت های ورزشی در نخستین المپیاد استعدادهای برتر کشور گلایه کرد.

عملکرد هیئت های ورزشی در المپیاد استعدادهای برتر کشور ضعیف بود

به گزارشخبرنگار مهر، کوروش بهادری بعدازظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی با روسا و نایب رئیسان هیئت های ورزشی خراسان شمالی، اظهار کرد: با وجود اینکه سعی شده زیرساخت های ورزشی به خوبی در اختیار هیئت ها قرار بگیرد اما عملکرد هیئت هایی که از این مهم بهره‌مند هستند در المپیاد استعدادهای برتر کشور بسیار ضعیف بود.

بهاردری افزود: انتظار می رود در رقابت های بعدی استعدادهای برتر کشور که در مرداد ماه سال ۹۸ برگزار می شود تمامی هیئت ها خودی نشان داده و رتبه استان را در کشور ارتقاء دهند و این امر خود مستلزم برنامه ریزی مدون و دقیق است.

وی ابراز امیدواری کرد: در دومین المپیاد که سال آینده برگزار می شود با برنامه ریزی اصولی بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی در ادامه به استفاده از مربیان مجرب در تیم های ورزشی و همچنین نحوه استفاده از اماکن ورزشی اشاره کرد و گفت: هیئت های ورزشی باید در حفظ و نگهداری اماکن ورزشی اهتمام ورزیده و مهمتر از آن در بکارگیری از مربیان دارای اخلاق ورزشی کوتاهی نکنند که این امر علاوه بر حفظ و رشد استعداد ورزشی در کنار روحیه اخلاق مداری دارای اهمیت است.

بهادری همچنین در رابطه با استعدادیابی و استفاده از زیرساخت ها در استان، بیان کرد: هیئت های ورزشی برای سال ۹۸ معیار خود را حضور پررنگ در المپیاد استعدادهای برتر کشور قرار دهند، بنابراین از فعالیت در آموزش و استعدادیابی سنین پایه کوتاهی نکرده و ارتباط خود را با آموزش و پرورش بیش از پیش تقویت کنند و از همکاری و هم اندیشی با سازمان های دارای زیر ساخت غافل نشوند و این امر را علاوه بر مرکز استان به شهرستان ها و هیئت های آن تعمیم دهند.

وی در ادامه به مشکل جذب اسپانسر در هیئت ها اشاره کرد و افزود: متاسفانه هیئت ها در بحث اعتبارات متکی به اداره کل و فدراسیون شده و در حال حاضر علاوه بر جذب اسپانسر در نگهداری اسپانسرهای جذب شده نیز ضعف دارند که این امر را می توان با علمیاتی کردن خواسته های اسپانسر، انتشار اخبار اسپانسر و نمایان ساختن هرچه بهتر فعالیت های آن در مجامع ورزشی خلاصه کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی اظهار کرد: هیئت های ورزشی انرژی خود را صرف حاشیه ها نکنند، روند حرکتی هیئت های ورزشی متاسفانه روزمره شده و قابل قبول نیست و این روزمرگی سبب می شود انرژی در حاشیه ها صرف شود.

بهادری تصریح کرد: روسای هیئت ها در ابتدای کار و در بدو ورود به هیئت دارای رزومه و طرح های خوبی هستند اما به مجرد شروع کار این رزومه و طرح ها به بار نمی شیند.

وی تصریح کرد: همبستگی و انسجام بین هیئت های استان بیش از پیش نیاز روز جامعه ورزشی استان است چرا که هیئت ها می‌توانند از پتانسیل و زیر ساخت های خود به یکدیگر کمک کرده و در نهایت با داشتن یک برنامه فصلی خروجی برنامه های خود را گزارش داده تا ارزیابی روند عملکرد هیئت ها و کارنامه آنان به خوبی بررسی و اعتبارات لازم به خوبی تخصیص داده شود.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو