فرمول یک استرالیا 2019؛ آغاز درخشان فصل برای مرسدس در روز قهرمانی والتری بوتاس - طرفداری | نیوز پارسی
فرمول یک استرالیا 2019؛ آغاز درخشان فصل برای مرسدس در روز قهرمانی والتری بوتاس

فرمول یک استرالیا 2019؛ آغاز درخشان فصل برای مرسدس در روز قهرمانی والتری بوتاس


منبع: طرفداری

بازدید: 3

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 16:35


لوئیس همیلتون برای چهارمین سال پیاپی نتوانست فصل را با پیروزی آغاز کند.

طرفداری-همانند فصل قبل، لوئیس همیلتون علی‌رغم داشتن پول پوزیشن، نتوانست در گرند پری استرالیا به پیروزی برسد.

رقابت‌های فصل جدید فرمول یک از امروز صبح به وقت ایران در استرالیا و پیست ملبورن پارک آغاز شد. طبق دور تعیین خطی که روز گذشته برگزار شده بود،لوئیس همیلتون و والتری بوتاس، دو راننده مرسدس در جایگاه‌های نخست قرار داشتند و پس از آن‌ها،سباستین فتل، مکس ورشتپن، چارلز لکلرک، رومن گروژان، کوین مگنوسن، لندو نوریس، کیمی رایکونن و سرخیو پرز قرار داشتند. این درحالی بود که رانندگانی چون دنیل ریکیاردو از رنو و پیر گسلی از ردبول در جایگاه‌های دوازدهم و هفدهم قرار داشتند و انتظار می‌رفت با شروع مسابقه، به جایگاه‌های بالاتر برسند. اما شروع طوفانی در استرالیا متعلق به والتری بوتاس بود که با استارت فوق‌العاده خود، موفق شد از لوئیس همیلتون عبور کند و صدرنشین رقابت شود. در استارت، دنیل ریکیاردو نیز بال جلوی خود را از دست داد تا پروژه بازگشت در استارت برای او ناکام بماند. راننده استرالیایی در خانه مجبور شد خیلی سریع راهی پیت استاپ شود. در نهایت، در ده دور ابتدایی، بوتاس که سریع‌ترین دور را هم داشت، به عنوان سرگروه کار را تمام کرد.

مسابقات فرمول یک استرالیا 2019

بوتاس درحالی سرگروه مسابقه بود که از راننده‌هایی که انتظار می‌رفت عملکرد بهتری داشته باشند، خبری نبود. مکس ورشتپن که حالا راننده اول ردبول است و سباستین فتل، بدون تغییر جایگاه به کار خود ادامه دادند و ترکیب بوتاس، همیلتون، فتل، ورشتپن و لکلرک در میان پنج خودروی پیشتاز شکل گرفت و بدون تغییر برای چندین دور حفظ شد. اما لجبازی مکس ورشتپن برای رفتن به پیت استاپ، این‌بار به نفع او شد و ریسک راننده هلندی جواب داد. او موفق شد با یک استراتژی درست، حتی برای لحظاتی که بوتاس در پیت استاپ بود سرگروه مسابقه شود و در نهایت، موفق شد جلوتر از سباستین فتل، جایگاه سومی او را بگیرد. در پایین جدول نیز، پیر گسلی که برای لحظاتی حتی تا جایگاه ششم هم آمده اما در نهایت حتی نتوانست در میان ده راننده برتر باشد.

در دور سی و دوم نیز دنیل ریکیاردو به کلی از مسابقه خارج شد تا مسابقه خانگی برای او به بدترین شکل ممکن به پایان برسد. در پایان مسابقه نیز رقابت جذابی میان مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون برای جایگاه دومی شکل گرفته بود، اما راننده مرسدس جایگاه دومی خود را حفظ کرد تا استرالیا به بهترین شکل ممکن برایتیرهای نقره‌ایآغاز شود. در ادامه، جدول پایانی رده‌بندی گرند پری استرالیا را مشاهده می‌کنید. گفتنی است مرحله بعدی این رقابت‌های در تاریخ 31 مارس، 10 فروردین در پیست صخیر بحرین برگزار خواهد شد. 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو