قیمت نهایی هن تنگ X5 و هن تنگ X7 مشخص شد! - آرگا | نیوز پارسی
قیمت نهایی هن تنگ X5 و هن تنگ X7 مشخص شد!

قیمت نهایی هن تنگ X5 و هن تنگ X7 مشخص شد!


منبع: آرگا

بازدید: 38

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:54


عظیم خودرو نماینده رسمی فروش و مونتاژ خودروهای هن تنگ چین در ایران است. این نمایندگی به تازگی از قیمت قطعی شاسی بلندهای X5 و X7 رونمایی کرده است. 

عظیم خودرو برای اعلام قیمت این شاسی بلندها از یک اعلامیه رسمی استفاده کرده و در این اعلامیه مشخص شد که هن تنگ  X5 با قیمت نهایی ۲۳۹ میلیون تومان پیش فروش می شود. مدل بزرگ تر این شاسی بلند یعنی هن تنگ X7 با قیمتی برابر با ۲۹۹ میلیون تومان عرضه می شود. 

مدیر عامل شرکت صنایع تولیدی عظیم خودرو در این باره گفت:

این قیمت‌گذاری متناسب با نرخ ارزی که پس از تصمیمات اقتصادی اتخاذشده توسط دولت (ارز غیر دولتی به قطعات منفصله خودروهای تولیدی CKD) تعلق گرفته و همچنین آخرین تغییرات نرخ تعرفه‌ای و سایر پارامترهای مرتبط مد نظر قرار گرفته شده است و نهایتاً با قیمت اعلامی که به سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ارسال می‌شود، قابل دفاع خواهد بود.

هن تنگ X5 از نظر مساحت برابر با هیوندای توسان می باشد و در کشور چین فقط با یک موتور ارائه می شود. این خودرو موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ با قدرت ۱۵۴ اسب بخار و گشتاوری حدود ۲۱۵ نیوتن متر دارد. سیستم انتقال نیروی دیفرانسیل جلو و جعبه دنده اتوماتیک CVT از مشخصات خودروی عرضه شده می باشد.

هن تنگ X5 و هن تنگ X7

مصرف سوخت آن به شکل متوسط برابر با ۷.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و بیشترین سرعتش برابر با ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می باشد. شتاب صفر تا ۱۰۰ آن برابر با ۱۱ تا ۱۲ ثانیه می باشد و وزن خالص آن ۱۴۹۸ کیلوگرم است.

هن‌تنگ X7 از نظر مساحت با هیوندای سانتافه برابری می کند. با موتور ۲ لیتری توربوشارژ عرضه می شود و قدرتی معادل با ۱۹۰ اسب بخار دارد. گشتاوری آن معادل با ۲۵۰ نیوتن متر و مجهز به جعبه دنده ۶ سرعته می باشد. شتاب صفر تا ۱۰۰ را در ۱۱ تا ۱۲ ثانیه تجربه می کند.

هن تنگ X5 و هن تنگ X7

این خودرو در چین با موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ و قدرت ۱۵۰ اسب بخار عرضه می گردد.  ترمز ضدقفل (ABS)، ۲ کیسه هوای اضافی در فضای جانبی، تنظیم کننده باد لاستیک، حفظ خودرو در سربالایی (HAC) و سر پایینی، توزیع الکترونیک نیروی ترمز (EBD)، جایگاه نصب صندلی کودک (Iso Fix) و فناوری کنترل پایداری (ESC) از امکانات و تجهیزات در نظر گرفته شده برای خودرو می باشد.

هن‌تنگ X7 با قیمت ۱۸ هزار دلار و نمونه ارزان نسخه‌ی X5 با قیمت ۹ هزار دلار و مدل کامل آن نیز با قیمت ۱۶ هزار دلار عرضه می شود.

برچسب ها: معرفی خودرو

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو