مدرسه اینورس در یک نگاه - مهر | نیوز پارسی
مدرسه اینورس در یک نگاه

مدرسه اینورس در یک نگاه


منبع: مهر

بازدید: 6

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:41


مدرسه اینورس نخستین مدرسه تخصصی هنرهای دیجیتال در ایران است که با هدف ایجاد تغییر در بستر آموزشی تأسیس شده است.

به گزارش بازرگانیخبرگزاری مهر،اینورسهم‌اکنون از آموزش هنر دیجیتال فراتر رفته و آموزش علوم و هنرهای دیگر را نیز بر عهده دارد.

مدرسهاینورسدر سالی که گذشت، گام‌های استواری را برای تحقق اهداف خود برداشت. اهدافی که محقق شدن هریک از آنها سبب ایجاد تغییراتی اساسی در سیستم آموزشی کشور شد.اینورسموفق شد بستری قوی و پایگاهی حرفه‌ای را برای علاقمندان به هنرهای دیجیتال، هنرهای تجسمی و سایر گرایش‌هایبینارشته‌ایمرتبط با هنر، فراهم کند. بستری که با ایجاد استاندارد آموزشی و ارائه خدمات متمایز با آموزشگاه‌های دیگر، رشد افراد علاقمند را سریع و آسان کرده و از سوی دیگر سببهدفمندشدناین افراد شده است. یکی از دلایل اصلیایجادشدنچنین بستری، پرورش نیروهای متخصص وبرقرارکردنارتباط میان دو موضوع آموزش و بازار کار بوده است.

مدرسهاینورس، در سال گذشته، با هدف ارائه خدمات جدید، و همچنین در راستای رشد و توسعه مجموعه، تعداد کارکنان خود را افزایش داد و بسیاری از زیرساخت‌های ارتباطی و فنی خود را بازطراحی کرد. علاوه بر ارتقا زیرساخت‌ها، در انتهای سال ۹۷،وبسایتجدید خود را نیز با هدف ارائه امکانات جدید معرفی کرد.وبسایتجدید مدرسهاینورسبسیاری از فعالیت‌هایی که تا به امروز توسط نیروی انسانی انجام می‌شدند را از این پس بدون دخالت نیروی انسانی انجام خواهد داد.

در سال ۹۷،اینورسچهار رشته بلندمدت و ۵۰ دوره کوتاه‌مدت را در مدرسه هنر ودیزاینخود برای آموزش ارائه کرد. رشته تصویرسازی به عنوان رشته‌ای جدید معرفی شد و رشته‌های طراحی گرافیک،انیمیتسه‌بعدی و VFX، پس از بازطراحی وبروزرسانی، برای دومین نوبت ارائه شدند.

در این سال، دوره‌های کوتاه‌مدتی چون «روانشناسی خلاقیت»، «Comic»، «تصویرگری با iPad»، «استراتژی خلاقیت در تبلیغات»، «دکوپاژ و Storyboard»، «طراحی آناتومی انسان»، «Stop Motion»، «کارشناسی شبکه‌های اجتماعی»، «کارگاه تخصصی رنگ» و «طراحی محصول (UI/UX)» برای اولین بار در مدرسه هنر ودیزایناینورسارائه شدند.

از سوی دیگر، در مدرسهفشن، ۱۳ دوره کوتاه مدت با عناوینی چون «آشنایی با طراحی لباس، «طراحیکالکشن»، «چاپسیلک»، «طراحی و دوخت کیف‌های دست‌دوز، «طراحی و چاپ دیجیتال پارچه، «طراحی تخصصی چاپسیلک»، «طراحی لباس، «طراحیکالکشنمفهومی» ، «الگو و دوخت پوشاک زنانه» ، «الگوسازی و دوخت به سبک TR» و «تصویرسازی دیجیتال با گرایش مد و لباس» معرفی و برگزار شدند.

در سالی که گذشت، ۷۴ مدرس و ۲۴۹۳ دانشجوی جدید به خانوادهاینورسپیوستند.

بخش دیگری از فعالیتاینورسدر سال گذشته، به برگزاری رویدادها اختصاص پیدا می‌کند. مدرسهاینورسدر سال گذشته، رویدادهایی را با عناوینی چون «طراحی کاراکتر در Game"، " تصویرسازی، طراحی و چاپ پارچه بر روی لباس"، «Styling«، "What is VFX?"، «نیم‌روز تبلیغات" برگزار کرد. برخی از این رویدادهابدلیلاستقبال مخاطبان در مجموعه‌هایی نظیر پردیس سینمایی قلهک و سینما آستارا برگزار شد.

در اردیبهشت سال ۹۷، مدرسهاینورس، هفته هنرهای دیجیتالاینورسرا برای دومین بار برگزار کرد. علاقمندان به حوزه‌های مختلف در این رویداد جمع می‌شوند و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. این رویداد با هفت گروه موضوعی «Graphic Design & Advertisement«، »Motion Design«، »VFX & New Media«، »Sound & Interactive«، »Illustration«، »Animation» و «Game» برگزار شد.

همچنین در همین ماه، در روز دوم رویداد هفته هنرهای دیجیتالاینورس، مرکز تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری و گروهی ازانیماتورهایمجارستان ازاینورسبازدید کردند. علت حضور این افراد در مدرسهاینورس، انتخاب شدناینورساز جانب این سازمان، به عنوان یکی از مجموعه‌های آموزشی پویا، به روز و معتبر ایرانی برای معرفی به میهمانان خارجی بود.

در مرداد ماه این سال، مدرسهاینورسشعبه دیگر خود را با نام «مدرسهفشناینورس» تأسیس کرد. این مجموعه در نظر دارد تا ارتباطی قوی و مستمر میان طراحان پارچه، طراحان لباس و خیاطانبوجودبیاورد. موضوعاتی که به اشتباه در دانشگاه‌ها جدا از هم تدریس می‌شوند و این موضوع باعث شده تا این ۳ صنف از کار یکدیگر اطلاعات فنی لازم را نداشته باشند. این آموزشگاه تازه تأسیس، دو هدف اصلی را دنبال می‌کند. اولین هدف آنبالابردنکیفیت محصولات این صنعت و ایجاد تغییر در سلیقه مخاطبان و دومین هدف آن ایجاد مجموعه شرکت‌ها و برندهای مستقل تولیدکننده است.

در بهمن ماه سال ۹۷، مدرسهاینورسبرای دومین سال متوالی، در راستای به انجام رساندن مسئولیت اجتماعی خود از خیریهروشنایامید، حامی جوانان مستقل‌شده از سازمان بهزیستی، حمایت معنوی کرد. این حمایت معنوی، به علت وجود دغدغه همیشگیاینورسدربهترکردنفضای جامعه و همچنین به علتپایبندبودنهر دو مجموعه به ارزش‌های مشترکی چون کارآفرینی و حمایت شکل گرفت.

در اسفند ماه سال ۹۷، مدرسهاینورسجشن ده‌سالگی خود را در پردیس سینمایی قلهک برگزار کرد. در این رویداد،اینورستحقق‌یافتن رؤیای ۱۰ سال پیش خود را جشن گرفت و آمادگی خود را برای پیشروی با سرعت و قدرت بیشتر اعلام کرد. در این برنامه از افراد حامی و تأثیرگذاری که موجب پیشرفت و ادامه مسیر این مجموعه بودند قدردانی شد.

مدرسهاینورسهم‌اکنون پس از گذشت ۱۰ سال، مصمم‌تر از قبل، در حال تلاش برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر است. در آینده‌ای نزدیک از موفقیت‌های بیشتر این مجموعه با خبر خواهید شد.

این مطلب، یکخبرآگهیبوده وخبرگزاری مهردر محتوای آن هیچ نظری ندارد.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو