مرادی به سه مدال طلا دست یافت/ تاریخ‌سازی «سهراب» ایران با شکستن سه رکورد - میزان | نیوز پارسی

مرادی به سه مدال طلا دست یافت/ تاریخ‌سازی «سهراب» ایران با شکستن سه رکورد

منبع: میزان

بازدید: 34

تاریخ: 1397/8/16

ساعت: 18:22


خبرگزاری میزان- سهراب مرادی با تاریخ‌سازی به مقام قهرمانی دسته ۹۶ کیلوگرم رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ترکمنستان رسید.

مرادی به سه مدال طلا دست یافت/ تاریخ‌سازی «سهراب» ایران با شکستن سه رکورد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در عشق آباد ترکمنستان در حال پیگیری است و تیم کشورمان با ۸ وزنه بردار در این رقابت‌ها شرکت کرده است. در همین چارچوب بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در گروه A. دسته ۹۶ کیلوگرم مردان  سهراب مرادی و امیر حقوقی به نمایندگی از ایران به روی تخته رفتند.

در حرکت یک‌ضرب سهراب مرادی با مهار وزنه ۱۸۶ کیلوگرمی ضمن شکستن رکورد دنیا، به عنوان نخست دست یافت رسید و صاحب مدال طلا شد. امیر حقوقی هم با مهار وزنه ۱۶۷ کیلوگرم در رده چهاردهم قرار گرفت.

در حرکت دوضرب سهراب مرادی به ترتیب وزنه‌های ۲۲۳ کیلوگرمی و ۲۳۰ کیلوگرمی را در تلاش‌های اول و دوم خود با موفقیت بالای سر برد. قهرمان آسیا و المپیک البته در تلاش سوم وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی را نتوانست مهار کند. به این ترتیب سهراب مرادی با رکورد ۲۳۰ کیلوگرم به مدال طلای دوضرب رسید و در مجموع نیز با ۴۱۶ کیلوگرم قهرمان شد. او در این دوره از رقابت‌ها رکورد‌های جدیدی در یک‌ضرب، دوضرب و مجموع به نام خود ثبت کرد.

امیر حقوقی نیز در حرکت دوضرب در نخستین تلاش وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی را با موفقیت روی سر نگه داشت. او در تلاش دوم وزنه ۲۰۷ کیلوگرمی را انتخاب کرد و در مهار آن موفق بود. حقوقی در تلاش سوم اما نتوانست وزنه ۲۱۳ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و در این حرکت به مقام دهم دست یافت. بدین ترتیب حقوقی در مجموع با رکورد ۳۷۴ کیلوگرم در رده دوازدهم ایستاد.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو