مردان عربستان سعودی با این اپلیکیشن همسران خود را ردیابی می‌کنند! - ستاره | نیوز پارسی

مردان عربستان سعودی با این اپلیکیشن همسران خود را ردیابی می‌کنند!

منبع: ستاره

بازدید: 261

تاریخ: 1397/11/22

ساعت: 02:58


آیتونز و گوگل پلی استور به طور رایگان اپلیکیشنی با عنوان "ابشر" Absher را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. این اپلیکیشن متعلق به دولت عربستان است و می‌تواند برای ردیابی زنان و جلوگیری از خروج آنان از کشور مورد استفاده قرار گیرد.

مردان عربستان سعودی با این اپلیکیشن همسران خود را ردیابی می‌کنند!
ستاره | سرویس اخبار - برنامه ردیابی زنان که اجازه می‌دهد مردان سعودی همسران‌شان را به طور ناشناس و از راه دور دنبال کنند در گوگل‌استور و اپل موجود است و بیش از یک میلیون‌بار دانلود شده است. 
 

اپل و گوگل متهم شده‌اند که با مجاز شناخته شدن دانلود این اپلیکیشن به تبعیض جنسیتی کمک می‌کنند. آیتونز و گوگل پلی استور به طور رایگان اپلیکیشنی با عنوان "ابشر" Absher را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. این اپلیکیشن متعلق به دولت عربستان است و می‌تواند برای ردیابی زنان و جلوگیری از خروج آنان از کشور مورد استفاده قرار گیرد.

این اپلیکیشن به مردان در عربستان اجازه ردیابی زنان و کنترل کردن جایی که آنان هستند را می‌دهد. 

طبق قوانین عربستان هر زن باید با یک همراه یا به نوعی نگهبان حقوقی مرد به سفر برود. در غیر این صورت در فرودگاه و مسیرهای خاص عبور و مرور محدودیت‌هایی بر سفر زنان اعمال می‌شود. این اپلیکیشن اجازه می‌دهد در صورتی که زنی بدون همراه مرد و اجازه از کشور خارج شده باشد هشدار لازم را به کاربر کنترل‌کننده بدهد.

منبع: آفتاب