مردم بحرین در حمایت از علی سلمان وعلیه اسراییل تظاهرات کردند - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
مردم بحرین در حمایت از علی سلمان وعلیه اسراییل تظاهرات کردند

مردم بحرین در حمایت از علی سلمان وعلیه اسراییل تظاهرات کردند


بازدید: 20

تاریخ: 1397/8/18

ساعت: 15:32


گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از حساب های کاربری نهادهای مدنی و حقوقی بحرینی در توئیتر حاکیست : در این تظاهرات مردم با به دست گرفتن تصاویری از شیخ علی سلمان علیه اقدام رژیم منامه در تبدیل حکم برائت او و دو تن دیگر از رهبران جریان های مخالف به حبس ابد ، شعار دادند و حمایت و همبستگی خود با رهبر محبوس حزب الوفاق را اعلام کردند.
تظاهرکنندگان همچنین در شعارهای خود تصمیم آل خلیفه برای میزبانی از نخست وزیر رژیم صهیونیستی یا هر مقام دیگری از این رژیم را محکوم و اعلام کردند که سرزمین بحرین محل حضور کسانی که دستشان به جنایت علیه مردم فلسطین و سایر کشورهای عربی و اسلامی آلوده است، نخواهد بود.
گزارش های منتشره همچنین نشان می دهد ؛ نیروهای امنیتی آل خلیفه امروز هم برای یکصد و بیست و دومین هفته متوالی به محاصره امنیتی منطقه الدراز و منزل آیت الله عیسی قاسم به طور مستمر ادامه دادند و از برگزاری نماز جمعه شیعیان بحرین مانند هفته های گذشته جلوگیری کردند و نمازگزاران نماز جمعه خود را فرادی خواندند.
رژیم بحرین در روزهای اخیر و با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس و شوراها فشار خود به مردم برای مجبور کردن آنها به حضور در این انتخابات نمایشی را افزایش داده اند.
با وجود تهدیدهای رژیم آل خلیفه مبنی بر مجازات افرادی که انتخابات مجلس و شهرداری را تحریم کنند ' حسین الدیهی ' معاون دبیرکل جمعیت «الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین مخالف سیاست های رژیم آل خلیفه در بحرین ، تحریم انتخابات پارلمانی و شورای شهر این کشور را اعلام کرد و از مردم هم خواست این انتخابات که قرار است 24 نوامبر (3 آذر) برگزار شود را تحریم کنند.
الدیهی طی یک کنفرانس خبری در لندن با تاکید بر این که رژیم بیش از 60 درصد از جمعیت کشور را در مشارکت سیاسی و تصمیم گیری ها نادیده می گیرد ، اظهار داشت : بحرین به جزیره ای خفه شده تبدیل شده است که مشارکت سیاسی، آزادی بیان، اقدامات حقوقی و اعتراض های مسالمت آمیز در آن ممنوع است.
کاربران در فضای مجازی با هشتگ های #الانتخابات _الصوریه و # لا _شرعیه_ لکم از تحریم انتخابات فرمایشی رژیم حمایت به عمل آوردند.
بحرین از 14 فوریه 2011 ( 25 بهمن 1390) صحنه انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن دولتی منتخب و آزادی زندانیان سیاسی کشورشان هستند.
ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده ها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است. رژیم آل خلیفه همچنین صدها نفر را سلب تابعیت کرده است.
گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.
در تازه ترین اقدام، دادگاه بحرین یکشنبه گذشته با لغو حکم تبرئه صادر شده برای شیخ علی سلمان دبیرکل «جمعیت ملی-اسلامی الوفاق» به عنوان بزرگ ‌ترین حزب مخالف رژیم این کشور، او را به حبس ابد محکوم کرد.
دادگاه بحرین همچنین «حسن سلطان» و «علی الاسود» دو نماینده پیشین پارلمان این کشور را نیز به حبس ابد محکوم کرد.
رژیم آل خلیفه این سه تن را به جاسوسی برای قطر در جریان مذاکرات مربوط به حل بحران این کشور در چارچوب راهکار سیاسی متهم کرده است.
این اقدام دولت منامه با مخالف گروههای مختلف بحرینی و سازمان های حقوق بشر جهان روبرو شد. سازمان دیده بان حقوق بشر، انجمن حقوق بشر بحرین، جمعیت الوفاق بحرین ، حزب الله لبنان، علمای بحرین و عفو بین الملل طی بیانیه هایی حکم حبس ابد دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را محکوم کردند.
خاورم**1508

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو