مرغ سالسا رستورانی و آموزش طرز تهیه مرغ سالسا خوشمزه خوش طعم - روزگار | نیوز پارسی

مرغ سالسا رستورانی و آموزش طرز تهیه مرغ سالسا خوشمزه خوش طعم

منبع: روزگار

بازدید: 5

تاریخ: 1398/1/25

ساعت: 00:03


مرغ سالسا رستورانی و آموزش طرز تهیه مرغ سالسا خوشمزه خوش طعم

مرغ سالسارستورانی و آموزش طرز تهیهمرغ سالساخوشمزه خوش طعم

مرغ سالسا , مرغ را می توان به روش های مختلف تهیه و سرو کرد. مرغ سالسا یکی از خوشمزه ترین روشهای پختن مرغ است که از چاشنی های استفاده می شود که طعم تندی دارد. تهیه و تدارک این غذا در منزل کار سختی نیست و زمان زیادی از شما نمی گیرد. در ادامه مطلب و در این بخش ازآموزش آشپزیطرز تهیه آن را به شما آموزش خواهیم داد.

 

 

طرز تهیه مرغ سالسابا سس

 

یکی از مواد اولیه این غذا،سس سالسااست. این سس را می توانید خودتان هم در خانه تهیه کنید. سالسا انواع و اقسام دارد که از جمله می توان به سالسا قرمز، سالسا خام، سالسا براوا و گواکامولی اشاره کرد. این سس به صورت آماده وجود دارد اما اگر خودتان آن را در منزل تهیه کنید سالم تر است. البته غیر از این غذا می توانید از این سس برایمرغ کنتاکینیز استفاده نمایید. مواد اولیه ای که در جدول زیر در نظر گرفته شده است برای 4 نفر می باشد. اگر می خواهید برای تعداد افراد بیشتری این غذای خوشمزه را تهیه کنید، باید به مقدار لازم از هر کدام را افزایش دهید که این بستگی به تعداد نفرات دارد.

 

مواد لازم مرغ سالسا
سینه مرغ نصف شده بدون پوست و استخوان4 عدد
سس تاکو5 قاشق غذاخوری
 سالسا1 پیمانه
 پنیر چدار1 پیمانه
خامه ترش 2 قاشق غذاخوری

 

 

1) ابتدا باید فر را آماده کنید، دمای آن را روی 190 درجه سانتی گراد قرار داده و یا بر روی 350 درجه فارنهایت بگذارید. حال به سراغ درست کردن مرغ سالسا بروید.

 

2) نیاز به یک ظرف پیرکس داریم، متوسط هم باشد کارتان راه خواهد افتاد. حالا کمی روغن در آن بریزید. سس تاکو را برداشته و آن را به تمامی قسمت های سینه مرغ بزنید. حالا سالسا را به همه قسمت های مرغ برسانید.

 

3) مرغ آماده شده را در فر قرار دهید. مدت زمان حداکثر 35 دقیقه کفایت می کند. همین که حس کردید مرغ در حال برشته شدن است پنیر را در تمامی نقاط مرغ پخش کنید.

 

4) بعد از این کار بهتر است که پختن را به مدت حداکثر 5 دقیقه دیگر ادامه دهید. باید پنیر ها کاملاً ذوب شوند. در آخر هم اگر به خامه ترش علاقه مند هستید، به مقدار دلخواه به مرغ سالسا بیفزائید. در صورت تمایل می توانید هنگام سرو آن از انواع سبزیجات و مخلفات برای تزیین آن استفاده نمایید. حالا می توانید غذا را سرو نمایید.

 

 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو