مسیر رودخانه دلمبر البرز با ساخت‌وسازها منحرف شده است - تسنیم | نیوز پارسی

مسیر رودخانه دلمبر البرز با ساخت‌وسازها منحرف شده است

منبع: تسنیم

بازدید: 6

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 23:50


استاندار البرز با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی باید در البرز مد نظر قرار گیرد، گفت: مسیر رودخانه دلمبر با ساخت‌وسازها منحرف شده است.

مسیر رودخانه دلمبر البرز با ساخت‌وسازها منحرف شده است

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرج،عزیزالله شهبازی شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از ادامه رودخانه دلمبر در کرج در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های پیشِ‌رو از سال قبل اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در حال حاضر با جمعی از مسئولان مرتبط با موضوع دفع آب‌های سطحی و ساماندهی فاضلاب بر اساس احصای وضعیت و شناسایی قبلی از نقاط بحران‌خیز و خطرآفرین در بارندگی‌های شدید بازدید میدانی از این محل انجام شد.

استاندار البرز با بیان اینکه رودخانه دلمبر یکی از نقاطی است که آب از بالادست در مسیر آن سرازیر می‌شود، گفت: متأسفانه طی سال‌های گذشته توجهات به‌سمت ساخت‌وساز معطوف شده و بر این اساس مسیر رودخانه منحرف شده که این امر دفع آبهای سطحی را با مشکل مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص آغاز سال‌های ترسالی بشارتهایی داده شده، عنوان کرد: شهرداری کرج طی برنامه‌ریزی دقیق باید اقدامات فوری برای ساماندهی آب‌های سطحی انجام دهد.

استاندار البرز با تذکر اینکه دیواره‌سازی مسیر رودخانه دلمبر از امور اساسی و اولویت‌دار محسوب می‌شود که باید در دستور برنامه‌های کوتاه‌مدت قرار گیرد، تصریح کرد: در مسیر رودخانه دلمبر باید پست‌های امدادی و خدماتی با تجهیزات لازم مستقر شود تا به‌هنگام بروز حادثه در کمترین زمان ممکن نسبت به بازگشایی مسیر رودخانه اقدام شود.

شهبازی با تأکید به اینکه در مجموع باید اقدامات اساسی‌تری برای ساماندهی رودخانه‌ها و آب‌راه‌ها صورت گیرد چراکه با توجه به ساخت‌‌وسازهای صورت‌گرفته در مسیر آب‌های سطحی، احتمال حوادث در مواقع بحران افزایش می‌یابد، ادامه داد: مدیران استان البرز باید با اطلاع‌رسانی و کار جهادی نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند و با احصای نقاط حادثه‌خیز البرز، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهند.

مطالب مشابه




به روایت تصویر


به روایت ویدئو