مقام سیاسی پاکستان: "ایران" مهمترین کشور برای حل مشکلات منطقه است - میزان | نیوز پارسی

مقام سیاسی پاکستان: "ایران" مهمترین کشور برای حل مشکلات منطقه است

منبع: میزان

بازدید: 9

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:54


خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه سابق پاکستان گفت: «اسلام‌آباد» قبل از اندیشیدن به بهبود روابط با آمریکا جهت حل مشکلات منطقه با کشورهای همسایه به ویژه ایران ارتباط برقرار کند.

مقام سیاسی پاکستان: "ایران" مهمترین کشور برای حل مشکلات منطقه است

به گزارشگروه بین المللخبرگزاری میزان، حنا ربانی‌کهر وزیر امور خارجه سابق پاکستان در نشست مطبوعاتی در شهر«لاهور» گفت: اسلام‌آباد قبل از اینکه به فکر بهبود روابط با واشنگتن باشد روابط دوستانه با کشورهای همسایه برقرار کند.

وی افزود: ایران، افغانستان و چین مهمترین کشورها برای پاکستان هستند بنابراین اسلام‌آباد باید قبل از برقراری روابط با واشنگتن به فکر اصلاح روابط خود با این کشورها باشد.

ربانی تأکید کرد: ایران مهمترین کشور برای حل بحران‌های منطقه به ویژه افغانستان است.

وی ادامه داد: پاکستان با هیچ یک از کشورهای همسایه روابط استراتژیک برقرار نکرده است و همیشه نقش یک کشور بی‌طرف را بازی کرده است.

ربانی تأکید کرد: پاکستان همیشه تصور می‌کند یک متحد استراتژیک برای برخی کشورها است اما این موضوع فرسنگ‌ها با واقعیت فاصله دارد.

وی افزود: آمریکا مستحق احترامی نیست که در پاکستان به این کشور گذاشته می‌شود زیرا کشور ما به کمک انحصاری واشنگتن تکیه ندارد.

ربانی تأکید کرد: پاکستان به جای اینکه برای حل مشکلات منطقه از کشورهای همسایه به ویژه ایران کمک بگیرد به کشورهای دیگر مانند آمریکا که فاصله زیادی با ما دارند، می‌نگرد.

وی افزود: حل مشکل افغانستان و سایر مشکلات منطقه در گرو همکاری با کشورهای همسایه به ویژه ایران است و آمریکا در این زمینه جایگاهی ندارد.

مطالب مشابه