موانع تفویض ثبت سفارش به استان‌ها باید برطرف شود - مهر | نیوز پارسی

موانع تفویض ثبت سفارش به استان‌ها باید برطرف شود

منبع: مهر

بازدید: 5

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 21:38


وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مقامات استانی باید از فرصت تفویض اختیارات این وزارتخانه به استان‌ها استفاده کنند، گفت: استان‌ها باید هر چه سریع تر فرایند ثبت سفارش را به روز کنند.

موانع تفویض ثبت سفارش به استان‌ها باید برطرف شود

به گزارشخبرگزاری مهربه نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت،  رضا رحمانی در همایش معاونین امور صنایع سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان ها با اشاره به ضرورت ایجاد فضای همدلی میان دولت و تولید کنندگان گفت: یکی از راه های مقابله با تحریم، ارتباط با تشکل های خصوصی، مانند اتاق بازرگانی، انجمن ها و... است و باید بخشی از کار را به آنها سپرد و در تصمیم گیری ها از این تشکل ها مشورت گرفت، چراکه هیچ گاه از مشورت ضرر نکرده ایم.

وی درباره تفویض برخی اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان‌ها، گفت: گاها اینطور به نظر می رسد که تصمیمات و گفتگوها در سطوح بالای کشور، به درستی به استان ها منتقل نمی شود، هرچند بنده با این قضیه آشنا هستم چنانکه در دوره نمایندگی مجلس، قانونی را تصویب می کردیم که گمان می شد با تصویب آن، انقلابی رخ می دهد، اما در مقام اجرا تغییری رخ نمی داد و این به دلیل عدم اجرای درست تصمیمات و قوانین است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید تصمیماتی که قانون اجازه می دهد را به استان ها تفویض کرد، افزود: در صنعت، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، در بخش تجارت، کارگروه تنظیم بازار و در بخش معدن، شورای معادن را داریم که رئیس آن در استان ها، استاندار است و ما اختیارات را به آنها تفویض کردیم که هر تصمیمی بگیرند، آن را تایید می کنیم.

رحمانی با بیان اینکه با تفویض اختیارات به استان‌ها، مقامات استانی باید از آن استفاده کنند، گفت: درباره ثبت سفارش اگرچه ابتدای کار است و توقعات نیز بالاست، اما باید سریعا موانع را برداشت.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: هر کاری که پیش از این در دفاتر تهران انجام می شد، امروز در استان ها قابل انجام است، به غیر از بحث تولید ساخت داخل که سامانه آن هنوز تکمیل نشده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر تسهیل فرایند ثبت سفارش، بررسی استاندارد و موارد مشابه تاکید کرد و گفت: در اکثر استان ها که ثبت سفارش به آنها تفویض شده است، انجام فرایند به روز شده، با این حال، تعدادی کمی از استان‌ها، همچنان تاخیر دارند که باید هر چه سریع تر آنها نیز فرایند ثبت سفارش را به روز کنند.

رحمانی در توضیح تصمیمات اخیر دولت در حوزه تولید گفت: اقلام واحدهای تولیدی را باید خود این واحدها وارد کشورکنند، مگر آنکه یک واحد بازرگانی را به عنوان عامل معرفی کنند که آن هم سازمان های استانی باید نظارت کنند قطعه و اقلام تولیدی با قیمت دوبرابر به دست تولید کننده نرسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خاتمه بر لزوم همگرایی میان دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی تاکید کرد و افزود: از چندی پیش جلسات مختلفی را با دیگر دستگاه‌های دولتی و حتی برخی نهادهای حاکمیتی همچون قوه قضاییه برگزار کردیم تا ضمن حل مشکلات، همسویی و نگاه مشترک میان وزارتخانه و آنها ایجاد شود.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس بازی مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی فیلم عربستان سعودی علی لاریجانی تیم فوتبال پرسپولیس اسرائیل پرسپولیس تهران اخبار ورزشی لهستان هوآوی علی مطهری شکر پکن دانلود فیلم علی علیپور رپورتاژ آگهی دانلود فیلم با لینک مستقیم دلالان دانلود فیلم های دوبله فارسی با لینک مستقیم دانلود فیلم های دوبله فارسی دانلود فیلم های جدید با دوبله فارسی دانلود فیلم دوبله فارسی 720P دانلود فیلم دوبله فارسی 1080P دانلود فیلم دوبله فارسی توهین عذرخواهی تیم فوتبال پدیده حاجی دلیگانی قلم دوربین العین امارات پدیده شهر خودرو قاچاق دام IMDb دوبله فارسی هولوکاست سوگل طهماسبی تزیپی لیونی یحیی گل محمدی سرمربی First Man دانلود با لینک مستقیم رایگان آموزش سوئیچ بین صدای فارسی و انگلیسی دانلود صوت بصورت جداگانه کنیست فیلم First Man لیگ امارات گاریدو جشن تولد لاکچری دانلود فیلم First Man 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم First Man 2018 با لینک مستقیم First Man 2018 خلاصه داستان First Man دانلود First Man دانلود دوبله فارسی فیلم First Man 2018 دانلود دوبله فارسی فیلم نخستین انسان دانلود رایگان فیلم First Man 2018 دانلود زیرنویس فارسی فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی دانلود فیلم First Man دوبله فارسی با کیفیت 720 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی بدون سانسور دانلود کاورFirst Man دوبله فارسی فیلم نخستین انسان عکسهای فیلم First Man کاور First Man

به روایت تصویر


به روایت ویدئو