موگویی: هزینه تولید ایده اصلی ۴.۵ میلیارد تومان است/رادان: سعی کردیم مخاطبمان را سرگرم کنیم - میزان | نیوز پارسی

موگویی: هزینه تولید ایده اصلی ۴.۵ میلیارد تومان است/رادان: سعی کردیم مخاطبمان را سرگرم کنیم

منبع: میزان

بازدید: 10

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:26


خبرگزاری میزان- در نشست خبری فیلم ایده اصلی، علاوه بر آزیتا موگویی تهیه کننده و کارگردان اثر، بهرام رادان، مریلا زارعی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان، هانیه توسلی بازیگران فیلم در کنار سایر عوامل حضور داشتند.

موگویی: هزینه تولید ایده اصلی ۴.۵ میلیارد تومان است/رادان: سعی کردیم مخاطبمان را سرگرم کنیم

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نشست خبری فیلم سینمایی "ایده اصلی" به کارگردانی "آزیتا موگویی" با اجرای احسان کرمی در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه برگزار شد.

در نشست خبری فیلم ایده اصلی، علاوه بر آزیتا موگویی تهیه کننده و کارگردان اثر، بهرام رادان، مریلا زارعی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان، هانیه توسلی بازیگران فیلم در کنار سایر عوامل حضور داشتند.

موگویی درباره حامیان مالی این فیلم گفت: من به بانک شهر پیشنهاد کار دادم و آنها هم به عنوان اسپانسر در این فیلم حاضر شدند و شهرداری هیچ حمایتی از اثر نکرده است. در ابتدای فیلم خیلی بزرگ نوشته شده که سرمایه گذاران فیلم چه کسانی هستند. درباره بودجه فیلم کمی بیش از 4.5 میلیارد تومان است.

وی درباره اینکه فیلم درباره پرداختن به زندگی لاکچری در فیلم افزود: من اعتقادی ندارم که پرداختن به زندگی لاکچری به اتمام رسیده است. وقتی صحبت از معاملات میلیاردی در فیلم هست باید به زندگی چنین افرادی نیز به درستی پرداخته شود.

زارعی در همین راستا ادامه داد: متاسفانه و یا خوشبختانه بیش از سینما اخبار اقتصادی و اجتماعی را دنبال می کنم. چند وقت پیش مقاله ای درباره اجاره املاک در تهران خواندم که روی کاغذ هم برام غیر قابل باور بود و حتی خانه ای بود که پانصد میلیون تومان پیش می گرفت و ماهی 47 میلیون تومان اجاره بهای آن بود. صاحبان آن آپارتمان‌ها و مستاجرین آنها بخشی از همین جامعه هستند که نبض جامعه را در دست گرفتند و آزیتا موگویی خواست تا بگوید هنوز چنین قشری هم وجود دارد.

موگویی درباره تدوین فیلم اضافه کرد: تدوین و شیوه آن پیشنهاد بهرام دهقانی بود و وی گفت که به ریتم فیلم کمک می کند. اما به طور قطع بعد از جشنواره تدوین برای اکران عموم تغییر خواهد کرد.

صدیقیان درباره همکاری در این فیلم گفت: من از تجربه این فیلم و بازی در فیلمنامه ای تو در تو خوشحالم. در حال حاضر در گیر سریالی خانگی هستم نمیتوانم نقش های اصلی بازی کنم اما این فیلم را بسیار دوست داشتم.

هانیه توسلی در همین راستا ادامه داد: من کمتر نقشی اینگونه را بازی کرده ام و با وجود تمام سختی‌های این فیلم خیلی خوشحالم که نقش لاله به من داده شد.

پژمان جمشیدی نیز درباره بازی خود در فیلم گفت: اینکه خوشحالیم از نقشمان و بازی در این فیلم کلیشه ای است. اما من به شخصه از حضورم در این فیلم به شدت خوشحالم.

بهرام رادان ادامه داد: من در فیلم تراژدی با آزیتا موگویی آشنا بودم و همان موقع دو خطی داستان را برایم تعریف کرد و به نظرم به شدت این فیلم جذاب بود. ما هرچه بیشتر به زمان ساخت نزدیک شدیم اوضاع دلار بدتر می شد و به نوعی ساخت آن تبدیل به رویا میشد اما آزیتا موگویی پای کار ایستاد. ما در این فیلم سعی کردیم مخاطب را سرگرم کنیم.

زارعی  دوست دارم مخاطب به من این اجازه را بدهد که نقشهایی که جسارت می خواهد را تجربه کنم. حال ممکن است این نقش دوست داشته باشد و یا نه اما من تمام سعی ام را برای نقش انجام می دهم. از نظر من فیلمسازان زن سینمای ایران کار کردن با آنها جذاب بوده و خواهد بود زیرا من با کار در فیلمی که کارگردانش زن بود وارد سینما شدم.

مطالب مشابه