نباید ازاحتیاطات و تدارکات جاده ای غافل شویم - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
نباید ازاحتیاطات و تدارکات جاده ای غافل شویم

نباید ازاحتیاطات و تدارکات جاده ای غافل شویم


بازدید: 4

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 22:56


به گزارش جمعه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی دراین توئیت نوشت:
«وزیربهداشت از بیش از 19000 حادثه جاده ای با بیش از18000 نفرمصدوم خبر می داد که 245 نفرازآنان در صحنه فوت شده اند.
وی متوفیان قطعی سیل را 24 نفر تا روز گذشته اعلام می کرد.
عضو کابینه دولت دوازدهم در عین حال در این توئیت تصریح کرد: اخبار ناگوار سیل، ما را ازاحتیاطات و تدارکات جاده ای غافل نکند.»
به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین هفته گذشته نیز درتوئیتی با اشاره به اینکه در حال حاضر برف و باران و سیل 25 استان را در برگرفته است، افزود: دامنه بحران کم سابقه است.
وی با بیان اینکه در این شرایط سخت متهم کردن ساده ترین راه است، تاکید کرد: در شرایط کنونی کنار هم بودن را بیشتر ترویج کنیم.
صالحی پیشتر نیز در پی وقوع سیل در مناطق شمالی کشورمان، برای کاهش آلام روحی مردم مناطق سیل زده دستور ویژه ای صادر کرده بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه گذشته نیزبه تمامی حوزه های ستادی و استانی این وزارتخانه دستور تولید آثار و برنامه های شاد فرهنگی و هنری در این مناطق را صادر کرد.
وی همچنین ازهمراهی و کمک اهالی فرهنگ و هنر و رسانه برای حضور در این‌مناطق و دیگر کمک ها و حمایت ها خبر داده بود که از طریق برخی مراکز زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال می شود.
بارش های سنگین و بی سابقه که از روزهای پایانی سال 97 آغاز شده، باعث وقوع سیل در اغلب نقاط کشور شده است.
در حالی که دستگاه های اجرایی و نهادهای نظامی و انتظامی در روزهای اخیر به دنبال کمک رسانی به مردم آسیب دیده در استان های گلستان و مازندران بودند. برخی استان های واقع در جنوب و جنوب غرب کشور با این پدیده مواجه شدند به طوری که درشیراز،کرمانشاه،لرستان، کهگیلویه و بویر‌احمد و خوزستان عده ای از هموطنان ما مصدوم و یا جان خود را ازدست دادند.
درهمین زمینه رئیس جمهوری همه استانداران، فرمانداران و مسئولان را موظف کرد با حضور مستمر در محل خدمت خود تا پایان تعطیلات نوروزی، در آماده باش کامل باشند و ضمن ایجاد ارتباط و هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط، تدارکات لازم را برای مدیریت مشکلات ناشی از وقوع احتمالی سیل پیش بینی کنند.
معاون اول رئیس جمهوری هم در بخشنامه ای با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی کامل همه دستگاه‌ها برای مدیریت حوادث طبیعی، از استانداران و فرمانداران سراسر کشور خواست به طور تمام وقت در محل کار خود حضور داشته باشند.
فراهنگ ** 1355 **

مطالب مشابه