نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی - ورزش 3 | نیوز پارسی
نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی

نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی


منبع: ورزش 3

بازدید: 3

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 22:58


اگر پرسپولیس و استقلال با ترکیب مدنظر ما به میدان بروند نبرد ۴ هافبک تراز اول دو تیم در نقاط میانی میدان مهمترین دوئل‌های دربی هشتاد و نهم خواهد بود‌.

به گزارش ورزش سه ، استقلال به جز  فرشید باقری و روزبه چشمی، علی کریمی را هم برای این پست دارد و در تیم پرسپولیس هم احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا دو بازیکنی هستند که وظیفه هافبک دفاعی را برعهده خواهند گرفت.

 
* وینفرد شفر امشب تصمیم خواهد گرفت که آیا از زوج فرشید باقری و علی کریمی در میانه میدان استفاده کند و روزبه چشمی را به خط دفاعی بفرستد یا اینکه روزبه را مثل چند بازی موفق (بازی پارس جنوبی) به عنوان هافبک دفاعی مورد استفاده قرار بدهد تا با زوج باقری _ چشمی به تخریب و کنترل میدان بپردازد.

 

نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی


* در تیم پرسپولیس اوضاع متفاوت است؛ احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا قطعا هر دو در این مسابقه به میدان می‌روند اما ممکن است محل انجام وظیفه  نوراللهی حضور در پست هافبک راست باشد که در این صورت (اگر برانکو از سیستم ۲-۴-۴ لوزی استفاده کند) کمال کامیابی‌نیا به تنهایی باید وظیفه تخریب بازیسازی دو هافبک طراح و تخریبی استقلال را برعهده بگیرد.

 

نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی


* جالب اینکه در بین این ۴ بازیکن روزبه چشمی  که خیلی از اوقات در خط دفاع به میدان رفته بالاترین دقت پاس را داراست اما بیشترین بازی را احمد نوراللهی انجام داده است. کامیابی نیا و فرشید باقری هر دو با زدن ۳ گل شم مناسبی در گلزنی از خود نشان دادند اما آمار باقری با ۳ پاس گل بالاتر هم می رود.

 

نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی


* در بین این ۴ هافبک شوت زن ترین بازیکن احمد نوراللهی است که توانسته در مواقع گل های حساسی را  برای پرسپولیس به ثمر برساند. او در این فصل از رقابت های لیگ ۲۹ بار به سمت دروازه حریفان شوت زده که فقط ۵ تای آنها در چارچوب بود و باقری با ۸ شوت در چارچوب دقت بیشتری به خرج داده است.

 

نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی


* نکته جالب توجه در عملکرد این ۴ هافبک خوش نقش فوتبال ایران دقت و موفقیت آنها در خصیصه‌هایی مثل تکل و قطع توپ است که برتری در این زمینه کمی بیشتر به سود دو بازیکن تیم پرسپولیس است اما میدان فردا همان چیزی است که یک جمله کلیشه‌ای درباره دربی دارد اینکه دربی شرایط خاص خودش را دارد.


 این ۴ بازیکن می‌توانند مهمترین و کلیدی‌ترین بازیکنان دربی باشند اگرچه ممکن است حضور علی کریمی کنار فرشید باقری  معادلات  و مفروضات را به هم بزند. کریمی که یک هافبک پاسور و باهوش است در صورت حضور روزبه چشمی در خط دفاع (و حضور پژمان منتظری در پست دفاع راست به جای وریا غفوری و بازی کردن وریا در خط جلوتر) وظیفه ریتم دادن استقلال را برعهده خواهد داشت.


این ۴ بازیکن باید مراقب باشند که خشونت ذاتی فوتبالشان باعث دریافت کارت و اخراجشان از بازی نشود ؛  به هر حال دربی در فضای حساسی برگزار می شود و یک بی احتیاطی یا یک تکل بی محابا ممکن است همه چیز را عوض کند.

 

نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی

مطالب مشابه