نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی - فرتاک ورزشی | نیوز پارسی

نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی

بازدید: 4

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 23:16


نبرد فرماندهان دربی: اسلحه در جیب پشتی
به گزارشفرتاک ورزشی،

استقلال به جز  فرشید باقری و روزبه چشمی،علی کریمیرا هم برای این پست دارد و در تیمپرسپولیسهم احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا دو بازیکنی هستند که وظیفه هافبک دفاعی را برعهده خواهند گرفت.

* وینفرد شفر امشب تصمیم خواهد گرفت که آیا از زوج فرشید باقری و علی کریمی در میانه میدان استفاده کند و روزبه چشمی را به خط دفاعی بفرستد یا اینکه روزبه را مثل چندبازیموفق (بازی پارس جنوبی) به عنوان هافبک دفاعی مورد استفاده قرار بدهد تا با زوج باقری _ چشمی به تخریب و کنترل میدان بپردازد.

 * در تیم پرسپولیس اوضاع متفاوت است؛ احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا قطعا هر دو در این مسابقه به میدان می‌روند اما ممکن است محل انجام وظیفه  نوراللهی حضور در پست هافبک راست باشد که در این صورت (اگر برانکو از سیستم ۲-۴-۴ لوزی استفاده کند) کمال کامیابی‌نیا به تنهایی باید وظیفه تخریب بازیسازی دو هافبک طراح و تخریبیاستقلالرا برعهده بگیرد.

 * جالب اینکه در بین این ۴ بازیکن روزبه چشمی  که خیلی از اوقات در خط دفاع به میدان رفته بالاترین دقت پاس را داراست اما بیشترین بازی را احمد نوراللهی انجام داده است. کامیابی نیا و فرشید باقری هر دو با زدن ۳ گل شم مناسبی در گلزنی از خود نشان دادند اما آمار باقری با ۳ پاس گل بالاتر هم می رود.

 * در بین این ۴ هافبک شوت زن ترین بازیکن احمد نوراللهی است که توانسته در مواقع گل های حساسی را  برای پرسپولیس به ثمر برساند. او در این فصل ازرقابت های لیگ۲۹ بار به سمت دروازه حریفان شوت زده که فقط ۵ تای آنها در چارچوب بود و باقری با ۸ شوت در چارچوب دقت بیشتری به خرج داده است.

* نکته جالب توجه در عملکرد این ۴ هافبک خوش نقشفوتبال ایراندقت و موفقیت آنها در خصیصه‌هایی مثل تکل و قطع توپ است که برتری در این زمینه کمی بیشتر به سود دو بازیکن تیم پرسپولیس است اما میدان فردا همان چیزی است که یک جمله کلیشه‌ای درباره دربی دارد اینکه دربی شرایط خاص خودش را دارد.

 این ۴ بازیکن می‌توانند مهمترین و کلیدی‌ترین بازیکنان دربی باشند اگرچه ممکن است حضور علی کریمی کنار فرشید باقری  معادلات  و مفروضات را به هم بزند. کریمی که یک هافبک پاسور و باهوش است در صورت حضور روزبه چشمی در خط دفاع (و حضور پژمان منتظری در پست دفاع راست به جای وریا غفوری و بازی کردن وریا در خط جلوتر) وظیفه ریتم دادن استقلال را برعهده خواهد داشت.

این ۴ بازیکن باید مراقب باشند کهخشونتذاتی فوتبالشان باعث دریافت کارت و اخراجشان از بازی نشود ؛ هر حال دربی در فضای حساسی برگزار می شود و یک بی احتیاطی یا یک تکل بی محابا ممکن است همه چیز را عوض کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.

مطالب مشابه