نجات جان دو مرد ۳۸ و ۷۰ ساله آبادانی با احیا به موقع - مهر | نیوز پارسی

نجات جان دو مرد ۳۸ و ۷۰ ساله آبادانی با احیا به موقع

منبع: مهر

بازدید: 11

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:49


آبادان - رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: اقدام سریع و به موقع تکنسین های فوریت‌های پزشکی این دانشکده دو مرد ۳۸و ۷۰ ساله آبادانی را از مرگ نجات داد.

نجات جان دو مرد ۳۸ و ۷۰ ساله آبادانی با احیا به موقع

شهرام مقام در گفتگو باخبرنگار مهر، اظهار کرد: پس از تماس تلفنی با واحد اعزام مرکز فوریت های پزشکی آبادان مبنی بر یک مورد ایست قلبی-تنفسی،  دو نفر از تکنسین‌های فوریت های پزشکی به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مرد مصدوم با ۳۸ سن در اثر سقوط از ارتفاع ۵ متری دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود، افزود: مصدوم  بلافاصله توسط تکنسین ها احیا و اقدامات درمانی لازم آغاز و پس از اعلام کد به طور سریع به بیمارستان امام خمینی(ره) آبادان اعزام شد.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از استعلام به عمل آمده از بیمارستان امام خمینی(ره) بیمار پس از پایداری علائم حیاتی به بخشICUانتقال یافته است.

مقام با بیان اینکه در  یک مورد ایست قلبی-تنفسی رخ داده دیگر دو تکنیسین‌ این دانشکده به محل اعزام شدند، اظهار کرد: مرد بیمار ۷۰ ساله که دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود، بلافاصله کار احیا صورت گرفت و حال عمومی وی پس از انتقال به بیمارستان شهید بهشتی آبادان مساعد اعلام شده است.

مطالب مشابه